Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

matcha-oana bine ai venit sarcina usoara si bb sanatos

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu sunt la servici, azi e ultima zi, nu am chef de nimc, azi merg la cumparaturi si normal ca nu am chef....as vrea sa dorm non stop... ziua, ca noaptea ma uit pe pereti

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Iuliana bine ati venit la odiseea zmeuricilor!Sarcina usoara si sa-ti traiasca printesa!Bafta miercuri la eco si sa fie baietel!
Matcha-Oana bine ati venit la odisee!Sarcina usoara!
Adriana suntem unicele huhureze la ora asta?Buna dimineata si de la noi!Eu am fost ieri la cumparaturile mari.Era nebunie la magazin si cand am terminat eram rupta de oboseala si m-a durut si spatele.Al meu a spus sa stau acasa,dar eu capoasa am vrut sa merg.Bine ca iti vine baiatul acasa!
Mcrissa,Nix felicitari pentru BB-icii sanatosi!!!
Elenada felicitari pentru gemenei si inimioare!!!
Dienuta,Nix va multumesc pentru informatii!Banuiesc ca totusi sunt ok macar cu tiroida,pentru ca altfel era cam greu sa obtin o sarcina fara tratament pentru tiroida,nu?Dar e bine sa bifez si analizele astea.Gusita am avut mereu fara sa aibe legatura cu kg-le.
Motana am inteles de la dr la care am fost ieri ca prenatalele e bine sa fie luate din trim 2.Inainte de asta acid folic(eu iau si magneziu cu B6,dupa cum prescrie dl dr care m-a operat-te scapa si de dureri de burtica).Ca prenatale am inteles ca Elevit si Centrum sunt mai OK.Incearca si asa.
Ieri trebuia sa sunam la un alt dr pe care doream sa-l vad(trebuie sa ma hotarasc la cine voi merge toata sarcina).Asta pentru programare pe anul asta sa vedem si noi inimioare...al meu sos era nerabdator mai rau ca mine.Am sunat si din pacate doar ieri la 5 era liber pe anul asta.Asa ca am acceptat si asa gandindu-ne ca e totusi bine sa ma vada un medic si daca avem mai mult de un pui se va vedea ecografic cati saci exista. BB este in uter,dr a spus ca avem fix 4 saptamani dupa ecograf si ca am inceput de ecou embrionar.Ne-a spus si dansul ca pe 5-6 ian sa revenim pt ca sa vedem bataile de cord fetal si implicit embrionasul.Ne-a dat si poza.
Acum mi-e greata rau,am incercat o portocala dar fara reusita...ieri ne-a adus tati sorici ca ne era pofta si am mancat cred ca prea mult sau nu stiu...eu dau vina pe eiBradut nu am luat inca pentru ca eram deja prea franta si ploua groaznic cand am iesit din magazin.
Va pup pe toate si mai vb azi!
KISSES




my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

buna dmimineata fetele.
noi suntem cam suparate in dimineata asta, dar .. las ca trece. nu vreau sa stresez pe bebe. in rest... ce sa va zic...

elenada felicitari pt gemenasi ... de ce ai sangerarile acelea? de la hematomi? sau de la ce? iei ceva tratament?

matcha_oana bun venit printre noi


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Buna dimineata zmeurici
Eu aseara la 11 am reusit sa ajung acasa in Bucuresti...dupa un week-end de pomina in Iasi la parinti. Dupa nenumarate vizite am ramas la 90 de grade din cauza unei dureri de soate crunte (acum dimineata parca a mai trecut)...si mai rau mi s-a umflat si o masea, pe care o stiam bine mersi.
Eii..ce de-a vesti bune...se pare ca acest capitol este unul binecuvantat
Felicitari mcrissa, elenada si nix...
Iar elenada...ce frumos...asa cadou de la mosu sa fie sanatosi zmeuricile gemene si sa te bucuri de ele..
Bun venit noilor zmeurici...
Eu plec astazi la Roma si ma intorc pe 28...asa ca ma grabesc sa va fac urarile de sarbatori: multa sanatate, bucurie si fericire in case, sarbatori linistite alaturi de cei dragi...
Iar dorinta mea cea mai mare pe care i-am spus-o atat mosului cat si lui Dumnezeu este sa ne prinda vara in aceeasi formula...sa ne vedem prin septembrie, toate la o bauta, cu bebeii sanatosi si frumosi in brate.. Sa dea Dumnezeu sa mi se implineasca dorinta.

Va pup pe toate.......va doresc succes celor care mai au ecografii zilele urmatoare...multa sanatate...si sarbatori fericite si pline de speranta, optimism si dragoste



Alinutza 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

alinutza78 sarbatori fericite si tie sa ai grija de tine si sa-ti auda Doamne Doamne dorinta

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Alinutza sarbatori fericite si voua si sa te auda DD sa fim toate bine cu bebici sanatosi in brate!!! Calatorie placuta!Craciun fericit!!!
Anne -Marry lasa supararile.Vin si trec...mai bine ne gandim la burtici si la sarbatori.Eu deja vb cu bebe
Mai ce greata mi-e...


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motana

Wow, 62 de mamici ce bine ca suntem multe, felicitari noilor venite!

Am si eu o intrebare: mai este cineva care ia doar acid folic si nimic altceva in rest? Caci mie imi dadeau dureri mari de stomac Materna si le-am intrerupt pt. o vreme dar iau acidul folic separat. Stiu ca nu multe sunt pe Materna, dar mai luati ceva, fier sau mai stiu eu ce?

Merci si spor la cozonaci!

11+


Eu iau doar acid folic deocamdata, doctorul mi-a spus ca imi va mai da ceva dar mai tarziu (eu ma gandesc ca la urmatorul control care va fi in ianuarie si cam cand voi termina primul trimestru).


9+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Altfel, felicitari fete pentru vestile bune pe care ni le imparatsiti si noua...cadourile de Craciun au inceput sa vina vad .

Apropo de cadouri, am alergat aseara sa iau jucarii pentru finutii mei (v-am spus ca am 3 copii botezati ) si m-am intors acasa mai ceva ca Mosu adevarat..aveam in maini vreo cinci cutii de cadouri care mai decare mai mari si mai colorate. Pentru finii mari anul asta o floare .

Pentru sot inca nimic, pentru ca nu vrea nimic si daca nu si nu o sa ii iau ceva fortzat caci nu se pioate sa fie sub pom gol locul pentru el. Azi mergem sa ne intalnim cu Mosu' pentru mine . Si pentru parinti...offff....nu stiu.

Deja azi am prima serie de invitati si la mine acasa e dezastru....trebuie sa fug mai devreme de la birou sa fac ordine ca de nu mai am chef sa fac nimic..o sa iau niste prajiturele si suc si scap usor.

Maine e AJUNUL CRACIUNULUI si va urez sa va aduca Mosul numai bucurii si fericire, sanatate multa voua si la bebici si sa ne aduceti si voi (si eu ) numai vesti bune.....

PS : o sa manac o muratura si pentru voi ca stiu ca place la toata lumea .

9+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Motana, si eu iau doar acid folic fara alte vitamine.

Mergi la inceput