Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (10)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

E, eu iau si elevit.

8+ cu zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu doar acid folic
la prima sarcina am luat Materna dar din trim 2, o sa ma uit acasa pe hartiile de la dr si va spun exact din ce saptamana

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 12+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Eu iau doar elevit.
Sangerarile sunt de la hematoame.
A mai avut cineva probleme de genul asta.
Poate ma lamureste si pe mine ce e cu ele

elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Eu iau doar acid folic acum. Ieri am fost la medic pentru ca ma durea burta si medicul mi-a prescris DUPHASTON, desi la eco a zis ca nu vede nicio problema si ca nu-si explica de ce ma doare...
Nu stiu daca sa iau sau nu hormoni!? Mai ia cineva asa ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pe mine ma cam lasa simptomele. Adica am dureri de burta dar parca nu mai sunt asa puternice. Acum sunt de intensitate mai mica. Nici sanii nu ma mai dor asa tare. Oare am evoluat? Sau se intampla ceva in burtica, ceva deloc placut?
Cum e la voi? Nu ma agit, dar stiti cum e cand te doare de ce te doare, cand nu te doare de ce nu te doare?
Stiu ca fiecare organism reactionaeza in felul lui dar cum suntem 62 de gravidute cred ca mai suntem cat de cat cu aceleasi trairi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica2008 spune:

buna dimineata fetelor.montana si eu iau doar acid folic,aici doctorii daca analizele iti ies bine nu iti dau nici un fel de vitamine pt spun ca nu ai nevoie.azi am o gramada de treaba si nu am nici un chef.12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Moni - sanii ma dor in partea de jos doar daca ii ating . Burta - mai mult disconfort....dureri vagi. Aseara am avut si eu un episod de bej....in rest nimic...

Elenada - la prima sarcina am avut un hematom prin saptamana 6, l-am si eliminat de fapt si a fost ok. Prea multe nu poti face. Utrogestan si pat.Sunt aproape de sacii gestationali?

8+ cu zouzounaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

bine ati venit alynakiss,iuliana_1976,matcha-oana
felicitarimcrissa!!!!,abia astept si eu urmatorul eco.inteleg ca
ai facut eco morfo-fetala.sper ca se face abdominal...
elenada felicitari!sa-ti traiasca bebelusii!a fost primul eco?
alina-rozeola e rubeola cumva?
motanadaca n-ar fi nenorocita tusa de care se pare fff greu scap-(
iau oscillococcinum,sirop stodal,picaturi propolis+ materna)atunci as fi si eu
doar pe acid folic si iod.atit.
moniland-starile de rau ma cam lasa si pe mine,doar la mirosuri ma mai
apuca si nu dureaza.in schimb azi ma cam dor sanii,am sa iau si eu crema mustella

tuturor va doresc
sarbatori fericite!
un mos darnic,harnic si nu prea batran

masina de spalat e un vis!(implinit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Matcha_oana bine ai venit printre noi si sarcina usoara! Am vazut la tara Japonia, sa inteleg ca ai sot japonez??? Te intreb pentru ca si sotul meu e asiatic si voiam sa stiu daca va mai avea cineva bebelushi asiatici
Lucialu felicitari pentru punctulet! Faptul ca ai deja greturi e foarte bine, sarcina evolueaza bine!
Moniland si eu am avut ieri impresia ca nimic nu ma doare si pe seara au inceput durerile de sani, de spate, de burtica, asa ca m-am linistit. Am mai citit ca e normal sa nu te doare chiar tot timpul. Pe mine ma dor rau sanii dimineata, cand ma dau jos din pat parca am doua bombe cu ceas. Am mai observat ceva, cand ma ridic brusc de pe scaun, ma doare cateva secunde burta jos. A mai patit cineva asa??
Elenada pup mamica de gemenasi!

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Catalina sa stii ca nu sunt aproape. Doctorul a zis ca bebeii nu sunt in pericol. Si el a zis la fel stat in pat si progesteron. Acum sper sa fie bine. Ma tot gandesc la ce ai patit tu la ce a patit luca. Sper sa nu mi se intample si mie asa nenorocire.
Moniland calmeazate. e normal sa isi revina si ovarele tale si sa nu mai doara. Daca nu ai simptome asta nu inseamna ca nu ai bebe. Calm draguta mea. sanii mei sunt moi si dor si ei din cand in cand.

nu a fost prima ecografie a fost a doua. la prima nu s-a vazut decat un bebe pt ca al doilea e in spatele la primul. Minunile craciunului sunt astea.

elena +8

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput