Cauzele opririi din evolutie a embrionului -cap 1

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Si eu am facut la IDS -pe Dorobanti , anticorpii anti ADN si Anticorpii antinucleari , si mi-au iesit pozitive !!!
Am sunat imediat la dr mei (biolog si gineco ) , si au zis....aaaa , pei e Lupus ! Insa dr meu gineco , mi-a zis sa merg sa le repet la Cantacuzino (Institut) , iar acolo au iesit negative !! Deci n-am nici un Lupus ! Idee care m-a facut sa nu dorm prea bine vreo 2 saptamani....pana au iesit rezultatele .
Ideea e ca , nu trebe sa facem analize din astea mai specifice la clinicile particulare , sau ....nici chiar la Fundeni ! Nu stiu de Coltea...
La clinicile pariculare care fac analize , se practica ceva ... In se sensul ca , cu un Kit se fac zeci de analize , cand ar trebui sa faca doar cateva (cu acelasi kit) , altfel , se dau rezultate eronate ! Mi-a mai zis cineva , care e CADRU MEDICAL , ca la unele clinici ...de fapt nu se fac de loc analizele , din lipsa de TIMP , si se scrie doar pe rezultate... "negativ" ! Cum or putea sa faca asa ??
Adica , ori ti le scoate aiurea pozitive , de faci degeaba tratamente si uneori chiar operatii , ptr ceva ce nu ai !! Ori , se dau rezultate negative ....cand de fapt poti fi bolnava grav ..
Voi ce parere aveti ? Eu una m-am lamurit . Si daca o sa mai am de facut ceva analize , numai la Cantacuzino le mai fac . Institut . Si preturile sunt cam la fel .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Anaconda - ce te face sa crezi ca la rezultatele de la Cantacuzino sunt corecte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Auch, unde fac analizele ant antifosfolipidici si de coagulare? Nu-i bun Synevo, nu-i bun Fundeni dar e bun Cantacuzino?
Eu cred ca E Coli am luat-o din spital la chiuretaj pt ca e o infectie usoara si de Sf Ion m-au cam durut rinichi (pana at nu).
Dupa chiuretaj nu mi s-a dat sa iau antibiotic si am auzit ca tb sa mi se dea
Liliana sper ca data viitoare sa reusesti cu tratam care iti va fi dat ca prea multe ai patimit si tu.
Catalina cand iti pui balonasul? Sa ne spui si nou ce au hotarat dr di Grecia in urma discutiei.




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

mikisor .... nu IDS .. no way .. fugi repede de acolo ca nu e de tine ..
io is posesoare de sclerodermie , una din bolilele autoimune din categora lupul , poiliartrita reumatoida , cu analize peste analize , si da , ca si anaconda iti recomand Institutul Cantacuzino , sau Bios ..dar nu IDS .. am mari dubii in privinta lor



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

miki - tu ai ramas cu balonasu.
M-ai facut sa rad....balonasu asta trebuie pus imediat dupa chiuretaj sau dupa histero daca sunt probleme si intervin. Acum degeaba il pua. Astept sa vad cand ma cheama in Grecia la histero si probabil atunci il vor pune. Data trecuta l-au pus dupa ce m-au chiuretat (a 2 a oara dupa treaba grozava facuta de medicul meu - multumesc lui Dumnezeu si medicului -mi-au salvat viata si uterul).

In mod normal dupa chiuretaj se da antibiotic (3-5 zile) si ergomed.

Despre analize ce sa mai spun....io nu iti mai recomand nimic da pup fata bataioasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Georgia la ce spui tu IDS? Vezi ca eu nu mi-s bucuresteanca , nu cunosc prescurtarile astea. Mi-s baba olteanca care azi si uita ca ia antibiotic si bau un pahar de vin cu fanta. Eu traiesc cu restrictiile in ultimul timp, cat am fost gravi nu aveam voie branzica de la tarani, oua moi, E-ri..... apoi cu colesterolul alte interdictii iar acum cand deschisai frigiderul si vazui sticla de vin imi zisai " ia sa beau un pahar, face bine la colesterol si merge la papica din farfurie, oricum nu mai sunt gravi si deci ma pot bucura de bucuriile negravidelii" Dupa ce-l dadui pe gat si ma ametii un pic imi adusai aminte de antibiotice..... La tine care-i pasul urmator?
Catalinutza mi-eti draga si recunosc ca pt mine esti fata cu balonasul, pana la tine nu am mai auzit de el . Pai Catalina , sunt "bataioasa" ca trag pe ultima suta de metri, vreau bbic pana schimb prefixul.




www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

miki - vine bebicul. Promite fata cu balonasu care nici ea nu e la prima tinerete.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

miki,asa se numeste laboratorul (IDS) , si este pe calea Dorobanti .. ptiu puschia pe limba ca le fac reclama , si chiar nu merita .... vorbesc de organizarea de acolo .. bei cat am ras io acolo nu am ras la nici un laborator ..a dat barbate-miu peste o pustoaica la laboratorul asta , careia ii era rusine sa-i explice cum face spermocultura ... sa ma dau la vale de ras si nu alta
ase che mai pas ..naspa e ca acolo e dr biolog la care presteaza sotul spermograma..

io nu mai fac pasi ..stau closca pe oua .. .. poate iasa ceva
sa-mi trag una ..ziceam ca ma bag si io la un paharel de licoare pe seara ,sa prind curaj si sa ma dau la sot , ca asa batranica cum is, doar la beutura ma "dezinhibez".. ia ca ma duc , sa "cat" in dulapioare dupa licori bahice



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Catalina dc imi promiti tu at nu-mi mai fac pb .
Georgica sa nu te ametesti prea rau pt ca tb sa fii activa

Fetelor , dc vreti sa ajutati toate cuplurile din Romania care au pb de fertilitate si isi doresc enorm un copil dar nu o pot face decat prin inseminare sau FIV intrati si votati ac articol. Chiar si dc doar deschideti pagina, asta ajuta f mult deoarece claseaza art printre cele mai citite .
Va multumesc mult .
http://www.realitatea.net/blog-colectiv--ministerul-sanatatii-ne-intoarce-spatele_435591.html





www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Buna dimineata fete dragi!

Miki-Miki Catalina Ioanatugs...toate fetele

...am semnat si eu petitia...ce pacat ca nu se vorbeste putin si de modificari ceva in privinta adoptiilor si adoptiilor internationale macar pt cetatenii romani domiciliati prin alte tari

O zi buna si numai bine!

Mergi la inceput