Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor, ne-am intors de la Petrecerea de Craciun pentru copii. A fost Mosul si a fost super frumos. Ana a fost incantata de cadouri

Bee, Crisspy, bagajul de spital pentru Euroclinic contine asa:
- camasa noapte + papuci (mai deosebite decat cele de spital...se fac vizite, poze )
- o gentuta cu cosmetice, pasta, periuta, piepten, crema de fatza, demachiant, etc.
- o carte
- lucrusoarele cu care scoti bebelusul din spital (ei iti dau numai pe perioada cat sta bebelusul la ei)
- chiloti (3 perechi) din aia speciali (din bumbac)
- o bustiera speciala pentru alaptat
- sosete albe bumbac ( o pereche cu care stai incaltata cat nasti)
- un elastic de par si o clama
- aparat foto
- kit-ul de celule stem

Lisa, Miere, zau ca nu pap numai pastai de fasole...am mancat de toate si atat cat am poftit...dar nu am exagerat cu nimic. Pur si simplu am facut multa miscare, am mers pe jos, nu am stat in casa. Si sa stiti ca am pus si sunculite dar le-am mascat un pic

Carmen, nu ma supar...doar ca m-am simtit

Roxana, ma bucur ca bebe e OK si ca te simti bine.

Cris30, Anca merci de complimente

Anca, LA MULTI ANI pentru Alex!! Sa aveti distractie placuta maine! Sa creasca mare si sanatos!!


38+ cuSABINA-MARIA
AMR 2 saptamani!

Mami de printesa
BB2 e pe drum
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Anca,LMA pentru Alex!
Miere,distractie placuta diseara!
Crisspoliss,asa si aici la noi. oriunde iti gaseai de munca acu cateva luni acum,toate magazinele sunt going out of market. e deprimant!
culmea ironiei,astia mai si scumpesc gazul si curentul! anul trecut am platit la gaz(include caldura) aproape 400 pe luna,mi se pare foarte mult mai ales ca la noi tine iarna pana in aprilie.
noi suntem ok,financiar,inca! sper sa nu avem problema,noroc ca cristi nu se trage pe c... cu munca.
Alina,vrem poze de la serbare!


34S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 6 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Lisa 400!!!!???
Noi cel mai mult platim vara cand merge AC non stop, dar nu am depasit niciodata 180 de dolari pe luna (si sunt toate bagate pe curent: aragazul, apa calda,...).Luna asta ne-a venit 80 de dolari curentul. Apartamentul nostru are 1100 sq ft, al vostru e mai mare?

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Miere, eu cred ca e scump in Chicago, au astia niste geruri de toata groaza...si noi am pus caldura saptamana asta nonstop, la noi nici nu sunt izolate geamurile..ce sa mai zic de pereti, bate vantul prin casa..mi-e si frica de factura.
Ce bine ca e vineri!de-abia astept sa dau iama in ardeii umpluti

Crisss 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

apartamentul e cam de 1000.vara de AC nu avem nevoie ca e suportabiola caldura,dar de iarna ce sa zic,sunt niste geruri de iti tremura haina pe tine.nu ar fi asa de rau daca nu ar bate vantul ,crede-ma nu degeaba se numeste orasul vanturilor!

34S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 6 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Eu l-am tinut pe barbate-miu la 65 F luna asta, cred ca de aia e factura numai 80 de dolari. El saracu tremura de frig si eu stau in maieu. De doua zile doua drumul la AC ca afara sunt 82F si mie mi se pare ca ma sufoc noaptea. L-am setat tot la 65, Luc cica mai am putin si il bag in spital.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

crisspoliss,in legatura cu geamurile asa e si aici. noi cica avem geamuri noi,nici pe departe nu se aseamana cu cele termopane din Romania. sunt de cea mai proasta calitate. ca sa nu mai vorbim de drywall , am inteles ca si in Romania au inceput astia sa constriasca dupa modelul de aici.fetelor,nu va cumparati case,apartamente model american. cea mai proasta calitate!

34S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 6 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara

Eu l-am tinut pe barbate-miu la 65 F luna asta, cred ca de aia e factura numai 80 de dolari. El saracu tremura de frig si eu stau in maieu. De doua zile doua drumul la AC ca afara sunt 82F si mie mi se pare ca ma sufoc noaptea. L-am setat tot la 65, Luc cica mai am putin si il bag in spital.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan



saracu'Luc,a crede ca ai ganduri rele. eu tin caldura pe 70 de noaptea eu traspir si al meu nici nu il vezi sub plapuma...ii vezi doar nasul .

34S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 6 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Si eu la fel, sabotez cat pot..al meu ridica temperatura la 70 si eu ma scol noaptea si o dau jos la 65...poate de aia am si racit, dar zau ca parca nu am aer sa respir la asa calduri..si e frig rau la noi in California, sunt cam 5-9 celsius ziua, nu mai vb de noapte. Dar ma consolez ca nu sunt in Chicago

Crisss 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Am citit despre o mami racita - eu iau:

- miere cu lamaie;
- am mai luat Oscilococinum (si ginecologul si farmacista m-au asigurat ca e ok, nici un pericol ptr bebe)
- de tuse m-am vindecat cu ridiche neagra: o tai felii, o scobesc nitel, pun miere de brad in ea, o las 6 ore sa scoata sucul si apoi il beau:
- tot ptr tuse: ceai de ceapa cu miere - e scarbos rau de tot
- o lingura de ulei de masline seara si dimineata (la fel de scarbos)

Ideea e ca m-am vindecat fara sa ajung la antibiotic sau febra sau siropuri de tuse.

Se vorbea de bagajul de spital: aici se "poarta" chilotei de unica folosinta. Pe care poti sa ii rupi. Sunt super practici.

Roxanaz...nu stiu pe bune. Ca sunt atat de obsedata si prapastioasa.
In 2006 am fst pe o lista si . Nu te supara pe mine pls. Eu stau asa in umbra, iar voi stiti ca eu sunt pe aici

Ca veni vorba de obsesii: la Dav parca a fst un facut! Parca a fst ieri: luni seara vine tati cu hainute de bebe. Pana atunci ne uitam in magazine, dar ziceam ca vom cumpara dupa 37s. Ei si ma trezesc in sapt 35 cu tati acasa cu sacosa de body-uri si costumase.. ca nu a putut sa nu cumpere. Si...miercuri cui i se rupea apa fara drept de apel? Si acum imi zic ca de la costumasele alea mi s-a tras.
Cat priveste bagajul, ptr mine totul era cumparat, insa puse n dulap. Cnd mi s-a rupt apa, am sunat sotul sa ii spun ca eu iau taxiul, si sa vina si el repede - insa sa nu uite sa bage in valiza cutare si cutare chestie din dulap. Bietul de el.

si noapte buna (sau o zi frumoasa )!

Mergi la inceput