Mamici antistress de ianuarie-februarie 2009 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Irina meriti bataieeeeeeeeee, tu chiar nu te potolesti? mai lasa mama treaba, soacra vine in inspectie???????
Si eu stau in casa soacra-mi, si inca cu ea in casa, si azi pt ca m-am simtit cam rau, am mancat si i-am spus sa stranga masa, si sa stii ca inca traieste, da? Si o pun sa calce, sa faca treaba, cu toate ca de abia se misca, dar asta e , eu nu pot!!!! Cand pot fac, acum cel mai important este COPILUL!!!!!!!


Poze ..
http://bd.lilypie.com/W4rsp3.png

30+ Matei
Doamne ajuta-ne sa ne creasca mari si sanatosi bb-ii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Aoleu, lipsesc si eu 2 zile si ma trezesc cu inca doi copii pe lista. Felicitari Ledi si Selene!!!! Si Szmonic, spor la treaba...
Eu am fost racita si am stat tot in pat- si Doamne ce bine a fost, imi place de numa sa stau acasa si sa nu vin la lucru, doar ca am atatea de facut prin casa ca nu mai apuc la calc. si uite cum raman cu capitole intregi necitite in urma. Dar tin sa va anunt ca mi-am facut salata boeuf si salata de vinete, supa cu galuste si ardei umpluti...m-am rasfatat, de se uita sotul la mine cu ochii cat cepele..cica: ai facut salata boeuf? si nici macar nu e sarbatoare! Bine l-am mai invatat
Ma duc ca mai am de citit ceva capitole. Pupici

Crisss 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szmonic spune:

da, am totul pregatit, impachetat
acum sa vedem cand vrea asta mica sa iasa Eu sper ca nu e tare grabita si mai sta cateva zile ca sa se mai pregateasca si mami sufleteste pentru eveniment
Apropo, in ultimele zile tot dau peste oameni care vor cu orice pret sa imi impartaseasca cat de groaznice sunt durerile de la nastere, cum se rupe perineul, cat de tare doare, etc
Pai a innebunit lumea, frate? Astia nu vad ca mai am doar cateva zile si nasc? Of ce ma enerveaza ca toti se concentreaza pe ce e rau si tocmai acum ii apuca sa povesteasca

38+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

M-am intors si eu din oras, am umblat ca o oaie capie vreo 4 ore, la cumparaturi,la pedichiura, la banca, am luat masa in oras cu Luc...toata lumea (de pe la cozi, casa de marcat) ma intreaba dc am gemeni si cand le spun ca nu, se uita cu o mila la mine....bigggggg baby, right?! De abia mai pot conduce, de asigurat in spate nici vorba, nu ma mai pot intoarce deloc. Diseara am o petrecere, ma duc sa bag un pui de somn sa fiu in forma.

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelor

nici azi nu am stat prea mult cu voi pt ca mi-a cazut netul .... .... si chiar v-am simtit lipsa .... dar vorba alinei1976 am facut o treaba buna ...... am facut bagajul lui bebe de spital si aproape l-am definitivat si pe al meu ....stau putin mai relaxata ...... ....

maine iar zi de smotruiala zdravana ... si poate ceva cumparaturi pt lista de craciun ....

mamicilor abia astept semne de la voiiiiiiii .... incurajati-neeeee

32+ANTONIA IOANA

AMR 8 SAPTAMANI

Camelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

eu nu imi fac nici un bagaj pana nu ajung in sapt 36
miere,eu si mor cand ii aud ca you are biggg!

v-am pus pe mailul comun un tort,poate va place!
noapte buna schimbul I!

34S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!
AMR 6 sapt pana sa o cunoastem pe Ana Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

szmonic, vreun semn ceva, da pregatim agitatele? Fiecare nastere e diferita, nu-i mai asculta pe altii, gandeste-te ca la tine o sa sa fie bine, totul o sa mearga brici.

cami_antonia, daca ai fi bagajul facut inseamna ca esti pregatita. O sa fie bine!

IRINA.C, mai lasa si tu treaba..ca soacra iti gaseste ea cusur chiar daca casa e luna...tre s-o ignori, acum tu si copilul sunteti cei mai importanti!

miereamara, distractie placuta la petrecere!

Si noi avem un fel de petrecere diseara, e ziua lui Alex maine si in seara asta are vreo 6 copii la sleepover. Nu am mai avut energie sa cautam o locatie pt petrecere in oras asa ca am hotarat sa invitam doar cativa copii la noi acasa...vin pe la 5, le-am pregatit cateva activitati in seara asa si apoi vor dormi la noi. Cred ca o sa fie o noapte lunga, din experientele anterioare am vazut ca baietii abia pe la 1-2 se culca. Alex de abia asteapta!

Iar maine avem musafiri, i-am invitat pe viitorii nasi ai lui bebe la noi. Ei inca nu stiu ca vor nasi , maine le vom cere sa fie nasi. Dar cred ca vor fi incantati, sunt niste prieteni apropriati de ai nostri.




34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_ spune:

crisspoliss, cum e cu economia acolo la voi? Se mai gasesc job-uri? Intreb pt San Fran. a avut tot timpul o economie buna...aici in zona au inceput sa se mai faca disponibilizari si se muta f multa lume din alte state aici...cica aici tot mai e cum mai e, in alte parti se pare ca e si mai rau cu job-urile...Multe firme au facut disponibilizari chiar acum inainte de sarbatori...nasol tare.

Noi suntem safe cu job-urile, dar e cam deprimant cand vad in jur cati oameni raman fara...

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Anca La Multi Ani pt Alex si petrecere frumoasa sa aveti!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Aidan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Anca, si aici e rau de tot cu economia...o gramada de companii mai mici si mijlocii s-au inchis, iar de gasit joburi..IOC..adica acum cateva luni gaseai oferte cu carul, acum abia daca vezi cate-o amarata pe zi( ma refer la software) Sotul meu tot nu si-a gasit job, dar noroc ca poate preda prin scoli, asa ca nu ramanem fara bani de mancare..inca.

Crisss 33+

Mergi la inceput