Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

bibuga eu am luat unu dimineata si unu seara ... nu mai mult

8+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Blanca: intr-adevar, CRL este lungimea bebelului,cat este el de mare...ma uitam ca ,avand 61 gr., cantareste acum mai putin decat o ciocolata obisnuita... Dar se face el mare si voinic!!!

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buburuza1979

zmeuricile

fetele am si eu o maaaaaarrrrreeeee problema ...
sunt constipata rau si nu stiu ce sa fac ... am dat cu zeama de varza , fructe , lapte , nimic nu merge !!!

ce sa mai incerc?

8+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze


si eu ma chinui cu problema asta.la mine se mai amelioreaza problema cu prune uscate dimineata pe stomacul gol.mi-a gasit sotul si prune crude si cu ele a functionat bine (tot mancate pe stomacul gol).

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

nusy chiar intrebam ieri cum a fost la eco.ma bucur ca totul a fost bine.cred ca suntem mai multe gravidute care mergem la acelasi dr.si suntem si apropiate ca DPN, poate ne intalnim in iulie toate la Elias
catalina si pe mine tot noaptea ma doar burtica.azi m-a durut si ziua putin, poate si de la statul pe scaun la munca.
blanca CRL este lungimea fatului de la cap la fund.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

nusy mie mi se par multe grame, 61, la 12 saptamani, ar trebui sa aiba in jur de 15 grame, sigur nu sunt 16?60 de grame au bebeii pe la 15-16 saptamani.
anne-marry te asteptam cu rezultate bune de la eco

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mcrissa: se poate sa ai dreptate,pentru ca aceasta masuratoare,spre deosebire de celelalte,nu e trecuta pe buletinul ecografic, am scris-o din aducere-aminte...eu asa am retinut,61 gr,insa inseamna ca n-am auzit bine...

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

M-am uitat acum pe google si unele site-uri spun ca la 12 sapt. are 15-18 gr., altele ca are 30 gr... oare cum o fi corect? Eu aveam 12 s si 4 zile,dupa masuratori,deci aproape 13 s...

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

mie imi este foarte greata si tocmai am
nu stiu ce as putea manca sa mai scap de senzatia asta nasoala, ce sa iau sa mai scap de greata

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ioana ma bucur ca merge treaba cu magnesiu. Azi mi-am luat si eu pastilute ca pe cel efervescent nu il mai puteam bea. Sper sa ma lase durerile.
Buburuza pt constipatie incearca magneziu efervescent. Doua tablete in fiecare dimineata si nu ai treaba.
Catalina iti multumesc mult de oferta. Daca nu e prea tarziu vreau si eu un tub de magneziu. Nu iau mai multa ca si asa vars tot.
Luni ma duc din nou la doctor. Cu aceasta ocazie o sa imi vad din nou buburuza. Abia astept.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mcrissa ai incercat biscuitei sarati sau covrigei,ceva de genul? Eu ma rog sa nu ma apuce,mi-e pofta de sarmale si mi-am propus sa fie singurul lucru de la care sa ma abtin in postul asta...sper sa mananc de CraciunSi incearca si limonada,mie tare bine imi cade.Bine am un fix cu ea tot timpul
Cand va aud cum vorbiti de masuratori si i-ati si vazut deja...de-abia astept sa-mi vina randulFelicitari fetelor pentru BB-icii "vizualizati"!
Ioana eu nu vad floricica ta...nu se vede sau nu stiu eu sa caut?
Turturica intri si la aspirante sa spui fetelor despre fetita ta si sa ne mai dai detalii despre voi?


my little sunshine

Mergi la inceput