Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Fete, dar voi tineti post? Nu stiti ca gravidutele nu au voie sa tina post si chiar scrie la Carticica ca nu trebuie sa tinem post?

Poate asa vreti voi..dar eu zic sa mancati ce aveti pofta..

8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

lucialu multumesc de idee.mi-am facut o limonada si am putut sa o beau.cred ca o sa-mi trimit sotul cand apare si dupa niste biscuitei sarati.eu sarmale am mancat la inceputul sarcinii foarte multe ca mi-a fost pofta rau si acum s anu mai aud de ele.bine de fapt sa nu aud de nimic cu carne.
elenada hai ca mai e putin pana luni.mai ales ca week-end-ul trece mai repede ca alte zile (cel putin pentru mine).


Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Eu am vrut sa tin 3 zile de post ca sa ma impartasesc dar nu am reusit din pacate. Mie imi este rau si tot vomit asa ca nu am reusit sa manac de post. Am mancat si eu ce am putut.
Asa e nu mai e mult pana la o noua ecografie. Ce bb fotografiat am.


elena +7

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Blanca nu tin post,drept dovada ca am samburic la burticDar inainte sa aflu ca voi ramane am spus ca nu mananc sarmale pt ca de ele imi era cel mai tare pofta si as fi tinut un regim bun si de post daca nu as fi banuit ca ceva-ceva se arata la orizont. Asa ca am ramas doar la sarmale sa le pap de Craciun facute de moaVad ca ma pot abtine,deci e ok
Mcrissa poti sa incerci si painica prajita-toast si un ceai cald cu lamaie sau fara. Faci rotatii pana te simti mai bine.Eventual daca simti ca poti pui un pic de unt slab pe painica. Ma bucur ca ti-a picat bine limonada.
Elenada ce tare esti!Pai normal ca ai BB fotografiat ca doar e vedeta familiei!


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

nusy bebeul meu la 11 saptamani avea 51 grame deci cred ca e corect cum ai scris prima data

mcrissa si e am niste greturi de abia le mai duc..nu stiu ce sa mai pap...azi mi-am facut 2 cartofi copti cu unt, au fost buni, dar dupa... tare rau mi-a fost, o sa incerc si eu limonada ca mi-ati facut pofta
in rest ii dau in continuare cu mere verzi, clementine si gutui


mi-a mai trecut starea de somnolenta, sanii nu ma mai dor asa rau, burtica ma mai inteapa cateodata, in schimb am niste dureri de spate de lesin...cred ca si vremea asta e de vina


Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 11+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

am gasit un site cu greutate bebe:
http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart

eu am zis ca mi se pare mult ca am 3 carti despre sarcina si in toate scrie ca la 12 saptamani bebe are 15 grame.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Lucialu nu stiu de ce nu se vede Floricica de 8 celule, am dat acum pe public, poate asta era. Intra aici: http://www.parentingweekly.com/pregnancy/album/view_image.asp?image=256674

http://www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp

Turturica multumim de urare!
Nusyc o sa vad cum e dr. si daca-mi place merg pe mana lui!

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Adriana: multumesc pentru raspuns. Ciudat ca nu bate cu teoria...

Mcrissa: ne lamurim noi,pana la urma..cand vor incepe fetele sa faca morfologica,vom vedea ce greutati vor avea bebeii...tu cand ai,ca nu mai stiu..parca luni,nu??

Ioana: tot nu se vede...

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy nu inteleg de ce au vad si voi nu! Ai intrat si pe link-ul aratat si tot nu se vede???

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanatugs

Nusy nu inteleg de ce au vad si voi nu! Ai intrat si pe link-ul aratat si tot nu se vede???

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

nici eu nu vad.cred ca trebuie sa-k faci cumva public, share.

nusy luni la 4 am eco.deja am emotii.o sa vedem atunci cat are si bebele meu.chiar o sa-l intreb pe dr.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput