Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

blanca, spune-mi te rog care e motivul pentru care nu ai "voie" sa tii post. Eu n-am carticica respectiva si chiar m-ar interesa de ce e interzis. Doar mananci in ziua respectiva mai multe legume si fructe, eu cel putin asa fac, nu vad ce ar fi asa rau.

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

www.bijuterii-fantezie.ro/" target="_blank">BIJUTERII FANTEZIE

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loveaur2001 spune:

Buna mamicilor. Vin si eu in clubul vostru. Cf. testelor pe care le-am facut, bebelul meu are aprox. 4 sapt. Dc. totul va fi ok pana la sf in august, la sf ar tb sa nasc si eu.
Sa auzim numai de bine pana at.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

mcrissa eu am incercat sa-l fac public, dar nici acum cred ca nu am reusit! O sa mai incerc...!
Loveaur2001 bine ai venit printre noi, sarcina usoara si la termen i-ti doresc! Sa ne dai mai multe date despre tine, data ultimei menstre, data probabila a nasterii si data ta de nastere, ca sa te treaca fetele in listuta.

4s www.parentingweekly.com/pregnancy/album/myalbum.asp" target="_blank">Floricica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micaalsa

blanca, spune-mi te rog care e motivul pentru care nu ai "voie" sa tii post. Eu n-am carticica respectiva si chiar m-ar interesa de ce e interzis. Doar mananci in ziua respectiva mai multe legume si fructe, eu cel putin asa fac, nu vad ce ar fi asa rau.

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

www.bijuterii-fantezie.ro/" target="_blank">BIJUTERII FANTEZIE

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 7+




Eu nu zic ca e interzis, zic doar ca gravidutele sunt scutite de post iar la Carticica ma refer la Biblie ca doar acolo e cuvantul lui DD, nu? Sau eu cel putin asa stiu ca burticile nu sunt indemnate de religia noastra sa tina post.
De aia zicea sa nu va fortati cu postul in perioada de "burticeala"..atat

8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

buna seara. am venit de la dr si echo. bebe este ffffffffffffff fffffffffffff ffffffffffff bine. acum tb sa va las pt ca tb sa pun masa si sa culc copilul,k maine la 7 sunt de servici, si sunt deja blana de somn si oboseala, va ovestesc detalii maine cand vin de la servici. pupam ...


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Loveaur2001 bine ati venit la zmeurici!Sarcina usoara,la termen si BB sanatos sa aveti!
Ioana Floricica ta e scumpa la vedere sau rusinoasa pate vrea ca numai mami s-o vada momentan.Nu te necaji iubita,lasa ca faci tu cumva sa se vada.
Anne-Mary felicitari pentru vesti!SUPER!Asteptam detalii.Somn usor!
O sterg si eu ca am de calcat(tot am amanat momentul si le-am spus sa se calce si nu vor sa ma asculte ).Numa bine poate reusesc sa dorm o noapte intreaga...
Va pupesc burtici de zmeurici!
Noapte buna!
KISSES


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

buburuza, ia o lingura de ulei de masline (pe stomacul gol), e natural si sanatos si ajuta la . Incearca toate remediile naturale inainte de orice medicament, e mai bine.

Fetelor, cat despre post si eu cred ca se poate tine in vreo zi, insa sa avem grija vorbim despre post sau despre infometare, caci putem sa tinem post (in adevaratul sens) si sa "cadem" la faza cu mancarea. Postul nu e legat doar de ceea ce mananci. Sunt si eu de acord cu zicala ca baba la drum nu are zile de post, la fel cum si copii sau bolnavii sau hop si noi, femeile insarcinate. Totusi zic, cred ca daca asta te face sa te simti mai bine poti tine cate o zi si postul-nemancarea. In rest putem tine postul din toate celelalte puncte de vedere in fiecare zi.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nix spune:

motana sper ca nici o fata de aici nu se referea la postul negru, cel in care ajunezi, fara apa fara mancare toata ziua!
in orice indreptar pentru spovedanie scrie ca femeile insarcinate au un fel de "scutire".. ele trebuie sa tina post doar 3 zile, dupa care se pot spovedi iar preotul le va si impartasi. Postul asta, e un post normal, fara nimic de "dulce" (ceea ce include atat mancarea, cat si sexul... multa lume crede ca e doar vorba de mancare si uita si cealalta parte ). Cu toate astea, sunt sigura ca daca esti insarcinata si nu poti sa rezisti fara lactate, nu se va supara nimeni pe tine, nici preotul si mai ales Dumnezeu.
Pana la urma toata chestia asta e o alegere persoanala, pe care o poti discuta cu duhovnicul tau si el poate sa te indrume cel mai bine.

Din pacate m-am trezit la 6:50 si sunt taaare ofticata!



10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Mcrissa: bafta multa,tin pumnii luni la ora 4 ,sa vii cu vesti bune. Am mai vb.cu o graviduta care acum e in 24 s si spunea,ca si tine,ca e gresita valoarea,e mult prea mare. Asa ca,sigur am inteles eu gresit.Dar nu-i bai,important e ca bebelul e foarte bine, ajunge el cat o ciocolata repede !

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Fetelor acu plec la eco si dublu test.
Tineti-mi pumnii!

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica11+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput