Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

NUSY, ma bucur mult ca a iesit totul bine la morfofetala. Am fost si eu ieri la dr Rotaru, mi-a placut f mult de dumnealui. Am si eu pe 30 dec morfo....am emotii dar sper sa fie totul bine

Ayda 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana: vezi ca si Aydei i-a placut de el?? Iti spun eu, e " misto" !

Ayda: sigur ca va fi bine,eu iti tin pumnii!!!

Buburuza: la mine au efect doar supozitoarele cu glicerina..poti sa incerci...

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana si eu am programare la doctorul pe care mi l-as dori pe 6 ianuarie.Pana atunci era full. As vrea sa merg la dansul din multe motive si in plus as face toate morfofetalele la dansul.Stie sa se ocupe de sarcini dificile foarte bine. Eu zic ca nu am o sarcina dificila,asa simt eu. Simt ca am un singur BB,baiat si foarte puternic.Sa vedem acum. Orice ar fi si oricati dar nu mai multi de doi sunt bine veniti,chiar de imi va fi ceva mai greu.In virtutea celor deja discutate de fetele de aici incep sa prefer sa nu ma mai merg la alt doctor inainte si sa las lucrurile mai calm...mi-e frica de tuseu acum...nu stiu poate ma sucesc,ca atata am hotarat si razgandit de zc ca sunt beataDeci in principiu suntem amandoua in aceeasi zi la vizite doftoricestiPS:iti vine sa crezi ca suntem verzi?
Nusy felicitari pentru rezultatul de la masuratori! Numa bine invat si eu de la voi,care aveti bbici un pic mai mari
Buburuza zeama de varza e buna ca are multe B-uri,vitamine,dar s-ar putea sa te umfli de gaze. Nu iei magneziu? Mie dr din Germania(foarte dragut) mi-a dat prima oara magneziu efervescent cand a vazut ca sunt consti rau.Pana la dansul nu am stiut de trucul asta. Poti sa incerci cu cereale integrale,paine cu cereale,alune,migadale,nuci si prune uscate sau caise uscate(ori compot).Incearca sa bei multe lichide si sa faci pauze bune intre mesele cu fructe si celalte mese. Ele tind sa fermenteze alaturi de alte alimente.De preferat fructele inainte luate(dimineata) si seara nu. Eu am mai vazut si la o verisoara cand era graviduta ca luat ceai antiadipos chinezesc seara tot pt prob asta.De atunci nici mie nu-mi lipseste.Tind sa fiu constipata-am inteles ca si progesteronul are o vina,dar pana acum e ok.Sa lasi sa vina de la sine,fara sa fortezi prea tare.aaaa si papa iaurt.E cel mai bun remediu.Bafta!


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Lucialu: si felicitari pentru sarcina! Am citit subiectul despre tine, deschis de Ioana, la "Asteptand.." si m-am bucurat tare mult. Noi, cele mai "marisoare" te invatam cu drag ,din experienta noastra , "avansata" cu cateva saptamani...

Nusy 12+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Buburuza - si daca nu te ajuta nimic din tot ceea ce ti s-a sugerat pana acum - supozitoare cu glicerina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Nusy scrii in measajul tau ca ai CRL 5.73 mm...ce inseamna de fapt CRL...ca mie mi-a zis dr. ca am CRL 14 mm la 8 saptamani .....eu ma gandeam ca e dimensiunea embrionului...nu e asa?

8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

lucialu, ioana, ce surpriza!!!!! Ca o veche endometroasa de-a voastra, dar si mamica de august, vreau sa va urez sarcini usoare, copilasi frumosi, sanatosi si luptatori precum mamicile lor



Mami de Mara (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

multumesc mult pt sfaturi

pap iaurt la greu dar se pare ca degeaba...
cu constipatia nu am avut probleme pana saptamana asta ...si a venit brusc si f rau ... deja azi e a 4a zi de neiesit afara si nu mai pot... imi explodeaza burta ... ca sa nu mai zic ca se lasa cu transpiratii reci si ameteli procesul acela...
acum mi-am cumparat supozitoare cu glicerina ... si astept

8+

zmeurica mea

www.flickr.com/photos/thea_g/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Nusy multumesc la fel!Si eu m-am bucurat pentru fiecare reusita si v-am tot citit.Si ma bucur ca sunt cu voi la odisee. Astept sfaturi bebelusesti cu mult drag!
Turturel multumim frumos!Si felicitari pentru BBita ta!Cum e sa fii mamica?De ce nu ne-ai mai scris,macar sa ne spui ca ai nascut si daca sunteti bine?N-am mai stiut nimic de voi dupa ce ai ramas gravi.
Va pup pe toate!Mai vorbim!
Supozitoarele sunt ok pe moment si ajuta sa nu ne fortam daca treaba e grava.Si eu am rezerve in casa,dar multam' lui DD nu am avut nevoie pana acum de ele!Nici nu-mi vine sa cred.La cat de bine ma simt in general cred ca vreau sa raman permanent gravida


my little sunshine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibuga spune:

va rog f mult,fetele care luati oscilococcinum-cite "tubulete" papati pe zi?med meu mi-a zis sa le iau din 2 in 2 ore,in prospect scrie 2 pe zi,sint nedumerita?! multum.anticipat.
incerc si cu stodal pt tuse caci plantussinul n-a mers.sper sa scap de tusa asta nenorocita!
va parasesc compu' pt un minirecital de poezii si mini cadouri dulci.

Mergi la inceput