Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

anne-mary, ma refeream mai mult la crescutul parului de pe picioare mai repede/mai des si probleme cu tenul.

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Elenada - azi imi pleaca sotul in Grecia dar se intoarce pe 23. O sa ii spun sa cumpere doua cutii. Deci Mg efervescent. Nu stiu cum il fac grecii dar daca vrei iti iau si tie.

Anne-marry- pana acum ti-au cerut sa ai vezica plina la ecografiile de sarcina? De obicei te roaga sa ai vezica goala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

e ecografie abdominala sau transvaginala??
eu imi aduc aminte ca si la echo de 17s m-a pus sa beau muulta apa, nu aveam la mine si am baut cu mare greu de la chiuveta vreo 3 pahare.

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

uauu ce mult ati scris, dar ma bucur.
elena, catalina si eu am avut ieri o zi proasta cu dureri. Azi e mai bine ca simt doar intepaturile. Cred ca a fost ceva in atmosfera de am avut toate dureri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

ma, da' ce repede si mult scrieti !
si pe mine m-a durut burtik azi-noapte si ma mai doare si azi..si iau Magne B6
moniland nu te supi' pe mine,da?cum sa rami singurica...
lucialu nu am apucat sa te felicit,deci : felicitari !!! sa ai o sarcina usoara,fff fromuasa,la termen cu un bebe sanatos,frumos si norocos!

va -esc pe toate!
bafta fetelor la eco azi!

5+



http://bd.lilypie.com/cD9Vp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Fetelor... Piticul terorist e cel mai happy pitic din lume: I-AU VENIT ANALIZELE !!!!

Ma rog, e un fel de a spune, ca mi le-a citit prin telefon (am stresat-o cu vreo 5 telefoane...apropos de cat de terorista pot fi )
Imi tremurau bunatate de chilotei pe mine.

Aproximativ toate sunt bune: HIV, RBW, hepatite toate negative, VSH normal...deci nici o infectie in sange, nici o infectie urinara, n-am anemie, etc.

Doar 2 probleme am: hipocalcemie si ph acid la urina.

Cu hipocalcemia n-am ce sa fac, mereu a fost asa si n-am reusit de cand ma stiu s-o fac sa intre in limite normale. Acum iau Elevit dar vad ca tot nu vrea sa creasca.
O sa-mi intreb doctorita daca vrea sa iau in plus si suplimet de Ca.

Ph acid inseamna ca nu beau suficiente lichide, ceea ce este perfect adevarat.
Ideea e ca acum daca vreau la wc si nu ma duc, ma umflu groaznic si incepe sa ma doara burtica. Cum nu pot sa ma duc la toaleta de cate ori vreau eu, am ajuns sa evit sa beau prea mult.
Asta o sa corectez, cu riscul de a ajunge sa-mi fac abonament la "vecinu Costica" (asa ii zice tata).

Va pup pe toate .

Nici nu pot sta locului asa-s de fericita.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica11+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

este echografie abdominala,si da...mi-au cerut mereu sa am vezica plina. chiar au specificat ca fiind sarcina mica nu se vede bine daca nu e plina...varf.......cu indesat...........pana iti vine sa faci pe tine. vorbesc ffff fffffff fffff serios


anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ma bucur Rallu!!!! Asa trebuie sa fim toate!!! Sper ca ne transmiti si nou starea ta.

Bafta fetelor la eco!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Vally, un pic ma supar dar dac-ti merge tie bine imi trece supararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Vally multumesc de urari!
Catalina2307 nu te plangeai ca nu ai deloc dureri?Sunt foarte normale iubita! Eu le am de la 5 zile de la ET si au devenit mai intense saptamana asta.
Elenada si eu am simtit aseara ca o arsura in tot spatele si am dureri constante de burtica. Nu sunt acute, dar constante si trec dupa cateva minute. Si eu iau Magneziu forte cu B6 si mi-am mai reglat constipatia cu el. Merci de pont!

Mergi la inceput