Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Catalina eu am inteles ca CF2 are o maternitate foarte buna, chiar cunosc cateva fete care au nascut acolo si au fost multumite. La fel, de dl dr. Tanase am auzit numai de bine....ai grija de tine si de burtik...stai sub paturica...ce as mai sta eu acum sub paturica la un ...mmmm...

8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Catalina si pe mine ma durut toata noaptea burtica si spatele. Ma dor de cateva zile dar azi nopate parca a fost mai rau.
Mie cei din Austria au zis ca e normal sa doara si sa nu ma sperii si sa iau magneziu. adevarul e ca atata timp cat am luat magneziu totul a fost ok acum nu am mai luat de cateva zile si durerile au reaparut.
Sper sa treaca si sa putem fi in forma de sarbatorile care se apropie.
Era sa nu faci prostia sa renunti la bebe. E un dar de la Dumnezeu.
Barbati mai sunt pe lumea asta. Suntem aici cateva femei care ne-am chinuit ani de zile cu tratamente, fertilizari in vitro numai noi stim cat am suferit pt a ramane si noi insarcinate. E pacat sa omori un suflet care ti-a fost dat de la Dumnezeu.
Pupici burtici

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

blanaca - nu cred ca intentionez sa nasc la CF2 daca ma ajuta bunul Dumnezeu sa ajung la nastere.....vedem

elenada eu nu am luat magneziu deloc....
acum nu stiu cat este de normal sa ai dureri si nici nu pot compara cu sarcina trecuta pt ca nu o incadrez la sarcini normale. Cert este ca e o chestie difuza, sacaitoare, cam ca in prima zi de CM. La tine cum e?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatriciaArdeleanu

Buna dimineata!!

Ar mai fi o teorie conform careia mamele de baieti sufera din cauza hormonilor masculni aceste schimbari. asa o fi?

O zi buna!!

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005



eu cu teodor nu am avut NIMIK ...dar nimik ....acum greturi, voma, dureri de sani, etc etc ppofte..nu mai zic...dar cu teo nu am avut nimik..nici un sg simptom...mama spre ex, a avut 2 sarcini din care au rezultate 2 fete [printre care/...normal ...si subsemnata ] si la prima a stat in spital de greturi si rau ce avea, la mine insa...nimik nimik..de zicea lumea a sunt baiat asa ca....ce sa zic..

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

cred ca acest subiect e deschis de moderatori pentru ca am depasit 20 de pagini la capitolul precedent.poate ca de acum inainte ar trebui sa deschidem capitol nou cand ajungem pe la 19 pagini.

pe mine azi ma cam doare burtica.am vazut ca daca mangai burtica si vorbesc cu bebe ma lasa durerea.am luat si un no-spa si astept sa treaca mai repede ziua asta de munca sa ma duc sa stau intinsa in pat.sunt fara chef de nimic azi.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


asa am observat si eu..mangai burtica si vorbesc cu bebe "sa stai cuminte la mami in burtica, guritza mea mica si frumoasa, ca mamite iubeste" siimi trece burta.

mi-am adus aminte. knd l-am nascut pe teodor, spuneam tuturor ca ma topesc dupa guritza lui.doamne.orice este frumos la un copil, dar sa il vezi cum face cu guritza aia mica si dragalsa cum o stramba......MORI INCET DE DRAGUL LUI ...la figurat...este o expresie a mea pe care o folosesc la ceva ce imi place f mult.

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

blanaca - nu cred ca intentionez sa nasc la CF2 daca ma ajuta bunul Dumnezeu sa ajung la nastere.....vedem

elenada eu nu am luat magneziu deloc....
acum nu stiu cat este de normal sa ai dureri si nici nu pot compara cu sarcina trecuta pt ca nu o incadrez la sarcini normale. Cert este ca e o chestie difuza, sacaitoare, cam ca in prima zi de CM. La tine cum e?




Catalina




cate sapt de sarcina ai? si eu mai patesc asa..nu des...dar mai simt...si stiu ca este normal atat timp cat nu sunt persistente si acute .... no spa nu iei?

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Catalina zilele trecute au fost mai linistite ca sa zic asa. Ma durea dar nu tare. Dar de azi noapte ma doare mai tare.Acum sunt in pat si ma arde efectiv spatele. Am mai avut asa dureri oata si atunci am sunat la doctoriat mea din Austria si ea mi-a zis ca sunt normale durerile si sa iau magneziu. Si atunci nu il mai luasem de cateva zile. Am inceput sa il iau din nou si nu ma mai durut. Acum nu am mai luat de cateva zile bune pt ca il dau afara. E efervescent si nu il suport. Azi vreau sa ma duc sa imi iau tablete si sa iau din nou. Poate ma lasa.
Ieri nici nu am mai stat in pat. am fost la prietena mea si sta la et 4 si nu au lift. am urcat de doua ori scarile alea m-am jucat cu bebelusa ei de 8 luni care e cam greoaie. cand ma vede intinde repede manutele sa o iau in brate si sa ne alintam si nu ii pot rezista. Sper sa imi treaca. Bine ca imi este greata ca altfel as intra la idei

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

anne-marry - 8 saptamani

elenada - cum iei magneziul si pana cand il poti lua?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

la echografia de astazi, ...tb sa mai am vezica plina? ca pp ca e destul de mare bb sa se vada...ce stiti?

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Catalina eu am luat magneziu efervescent. Mi la dat de la clinica si a fost tare bun dar s-a terminat. Acum mi-am cumparat din romania dar este oribil plin de coloranti arome si aspartam si nu il suport. Imediat il dau afara. Nu stiu cat timp il putem lua. I-am zis si doctorului din romania ca iau si a zis sa continui ca e ok.
Acum vreau sa imi iau tablete sa vedem daca are acelas efect.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput