Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna dimineata!!

Felicitari celor care si-au vazut bebelusii la echo!!

Nix, Blanca, sanatate!

Era24, ai rabdare si incredere in doamne-doamne!

Alina, da, tot o fetita imi doresc si eu
o functiona teoria asta a siptomelor?
la mine a debutat oarecum la fel cu starea de rau si lipsa pofta de mincare(in afara de durerea de sani).
un indiciu care cred ca e destul de relevant: la sarcina anterioara aproape ca nu trebuia sa ma mai epilez pe picioare. o sa vad acum cum e, ca m-am epialt proaspat, sa vedem cit va dura
oricum, cel mai important este sa fie sanatos!

Icmanu, bine ai venit in rindul nostru!!

Anne-mary, parca am am citit visul tau cu copilul care plingea.
ai inceredere in instinctele tale si in ce iti spune inima;
eu la Rebecca am aflat destul de tirziu sexul, la morfo 22s, pt ca mai devreme cica nu statea cum trebuie.
toata lumea imi spunea ca am baiat si eram in stare sa ma contrazic pina in panzele albe ca eu stiu ca nu

eu chiar am visat aseara niste rufe intinse intr-o curte mare, plina cu verdeata, flori si capsuni, unde erau numai rochii si bluze albe si roz la uscat. de citeva ori pina sa raman insarcinata m-am visat in magazin cumparind hainute de fetita.

Nu stiu cine intreba, nu vad nicio modificare la ten.
nici la prima sarcina nu am avut nimic deosebit, poate vreo 2 pete care mi-au aparut eventual dupa ce am nascut dar au trecut. in rest nu am fost decit poate putin umflata la fata in primele luni, dar asta poate de la oboseala, insomnie si starea permanenta de greata. se vedea doar in poze schimbarea. nu mi-a cazut atunci deloc par in sarcina, si de prin trim 2 aveam un par foarte stralucitor. Mi-a cazut pe urma mult cam la 3 luni dupa nastere (cica ff normal).
Ar mai fi o teorie conform careia mamele de baieti sufera din cauza hormonilor masculni aceste schimbari. asa o fi?

O zi buna!!

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns for2nity spune:

Autor: anne-marry
Raspuns la: 19/12/2008 10:55:56
Mesaj:

buna dimineata..mai e putin si se face pranz..dar...deh..sunt la servici, mai am treba si pana amcitit ultimel pag din capitolul anterior.....k sa nu mai zic ca am dat numai reply-uri la mesaje, si a aparut doar unul ..k s-a inchis ...

astazi am emotiiiiiiiiiiiiii MERG LA ECHOGRAFIE... va rog sa ne tineti pumnii sa fie totul ok. astazi tb sa se vada daca fereasca dz-eu este ceva in neregula de am pierderile acelea de sange. sa ne tineti pumnii va rugam. la 16.30 am echo ... kand vin acasa,mai pe sera oricum, va scriu sa va spun ce si cum ... of ...adica sa gandim pozitiv........

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Lakrima eu merg la dr. Isreb Nayel de la CF2...eu sunt multumita de el.

Anne-Mary iti tinem pumnii, o sa vezi ca bebe e bine la mami in burtik chiar daca a facut el "nazuri" la inceput..e mai cu personalitate asa .

Eu inca ma tratez de raceala dar la birou e mai greu..ca nu am unde sanimi fac ceai fierbinte..si nici sub paturica sa stua nu am cum ....

Chiar nu mai inteleg nimic cu subiectele astea......de ce l-au inchis moderatorii pe cel "adevarat"? Acum prima noastra pagina e urata ...va rog eu fete nu mai deschideti atatea subiete aiurea..lasati doar pe iul.aug09 sa faca treaba asta.


8+

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakrima378 spune:

am inteles blanca
dar merge cineva la dr.VLADAREANU de la ELIAS?VROIAM SA AFLU DETALIILAKRA,cea mai fericita gravidutza, 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

cred ca acest subiect e deschis de moderatori pentru ca am depasit 20 de pagini la capitolul precedent.poate ca de acum inainte ar trebui sa deschidem capitol nou cand ajungem pe la 19 pagini.

pe mine azi ma cam doare burtica.am vazut ca daca mangai burtica si vorbesc cu bebe ma lasa durerea.am luat si un no-spa si astept sa treaca mai repede ziua asta de munca sa ma duc sa stau intinsa in pat.sunt fara chef de nimic azi.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 12+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

'neata fetele.

Aseara nu mi-a fost tocmai bine....nu ca acum as fi. Am avut dureri de mijloc si de burta (gen CM), am servit 2 nospa, au trecut, au reaparut...

era - cu atat mai mult , stii sa apreciezi ce ti-a dat Dumnezeu. Iti doresc sa iei decizia corecta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakrima378 spune:


eu iti tin pumnii si sa dea d-zeu sa-ti dea vesti bune..
trebuie sa fii optimista ,si sa nu fii stresata sa nu-i transmiti la bebe starea
asteptam mail-ul tau fericit..
pup

Citat:
citat din mesajul lui for2nity

Autor: anne-marry
Raspuns la: 19/12/2008 10:55:56
Mesaj:buna dimineata..mai e putin si se face pranz..dar...deh..sunt la servici, mai am treba si pana amcitit ultimel pag din capitolul anterior.....k sa nu mai zic ca am dat numai reply-uri la mesaje, si a aparut doar unul ..k s-a inchis ...astazi am emotiiiiiiiiiiiiii MERG LA ECHOGRAFIE... va rog sa ne tineti pumnii sa fie totul ok. astazi tb sa se vada daca fereasca dz-eu este ceva in neregula de am pierderile acelea de sange. sa ne tineti pumnii va rugam. la 16.30 am echo ... kand vin acasa,mai pe sera oricum, va scriu sa va spun ce si cum ... of ...adica sa gandim pozitiv........anne-marry mamica lui teodor alexandru si 12NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
LAKRA,cea mai fericita gravidutza, 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

blanca si eu tot la CF2 merg . (dr. Tanase)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

mcrisa, Catalina,, sper sa va treaca.aveti grija de voi!
daca sinteti la servici, nu puteti sa mergeti acasa sa stati in pat putin?

Patricia s6 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Patricia, sunt acasa. De cand s-a pozitivat testul sunt numai acasa.

Mergi la inceput