Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (118)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Fetelor, ma doare piciorul rau. De cateva zile.

De unghii, le am vopsite in rosu de saptamana trecuta si am pe unghia mare un clopotel argintiu. Deci sunt "de sezon".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna ziua gagici!
am citit din 2 in 2 un capitol,daca am omis ceva important sa ma trageti de maneca...
karli imi pare rau de pataniile voastre,bine ca v-ati linistit,asta conteaza cel mai mult ca nu e ceva serios...asa sunt si eu pt orice fac programare si vad numai complicatii(la mine e si defect profesional,imaginatia e si mai vasta....). cu drag si chiar mi-ar place sa va vad daca nu am fi atat de departe.....
cafera la multi ani din inima sa fi sanatoasa si sa traiesti 1000 de ani alaturi de o familie asa frumoasa.
jadi multa sanatate dodolinilor.
am vazut poze cu cativa strumfi superbi andrei al lui michy si strumfii ioanei,pe andra si alex ai lui nico de care imi e atat de dor(nico eu cred ca o faci pe andra cu rimel prea arae ochii aia atat de faini)o delectare.daca mai vad poze cu vatra dornei imi tai venele mai ales ca noi stam in casa de sarbatori,am renuntat la planuri in favoarea cadoului meu.sunt chiar nesimtita vroiam si cadou si revelion...dar oricum e greu de mobilizat sotul de langa "mami" de sarbatori(a preferat orice alta varianta asa ca am facut deal-ul in favoarea mea....am promisiunea ca mergem dupa pe undeva...
va pupacesc pe toate ca s-a trezit eli si mergem la cumparaturi din nou,am facut deja o tura sambata in ungaria.



alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

violeta..cum sa ma supar,am ras de numa..nu-mi merg emoticonurile ca as fi pus o fata care se rostogoleste..ai dreptate,mi-am luat si eu o pereche de sandale bestiale din piele de la firma cu Z si am dat 5 euro..din barcelona,asta e,ce sa facem,oricum daca nu se baga nimeni din familie sa-mi ia,eu nici ca dau atatia bani.

eu sunt cam stresata,dupa ce am frecat ca nebuna o saptamana,a venit mama si mi-a intors casa cu fundul in sus,nu ia nici un fir de praf dar cica trebuie sa faca ea,nu mai vorbesc ca n-au treaba cu dormitul lui fii-miu,cica trebuia sa-l invat sa doarma in galagie,daaa in trantit de oale si altele..ufff...o iubesc pe mama mea,e cea mai blanda fiinta dar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

cafera, ai mare grija cu piciorul..........la dr ai fost cu problema asta??????????
musso, e tare mama ta. pe mine cand ma "supara" mama cu ceva , ma gandesc ca asa o sa ajung si eu la varsta ei.
alina, n-o sa mai pun poze........ca sa-ti creasca venele lungi......si daca nu-s indiscreta, ce cadou ai primit????????....

"pt. mine televiziunea e cel mai bun mijloc de culturalizare: cand cineva deschide tv-ul imi iau o carte si plec in alta camera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

se pare ca eu shutez, eu dau cu capu! unde sunteti? la cozonaci?
apropos de depresiiile monikai, si eu am una: mai nou ma mustra constiintza ca ma duc la servici si las copilu acasa. stiu ca e mare, ca ramane cu bunicasa, ca e cazul sa ma duc la munca...dar cu toate astea, pe masura ce se apropie momentu, ma simt tot mai naspa.

monica, tot suparata pe bietul bradutz esti?

"pt. mine televiziunea e cel mai bun mijloc de culturalizare: cand cineva deschide tv-ul imi iau o carte si plec in alta camera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Nu esti singura, mychy; eu, de ex ma chinui cu laur cu antitermice si impachetari ca a ajuns la 39,8...cred ca a luat raceala de la tati...uf! Cand ma gandesc ca vine noaptea si dr mi-a garantat ca mai face sigur innebunesc!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

violeta. imi pare rau. o sa treceti si peste asta. eu stiam si de sosete cu otet in picioare. acu nu stiu daca la copii mici e indicat, cu toate ca nu vad de ce nu. sanatate multa celui mioc si tie nervi tari.

"pt. mine televiziunea e cel mai bun mijloc de culturalizare: cand cineva deschide tv-ul imi iau o carte si plec in alta camera "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

I-a pus bona sosete cu otet, oricum, fara sa ma intrebe, dar a scazut si a crescut din nou cu toate antitermicele...mersi, mychy,

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
poze Laurash

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Violeta, nu stiu ce sa spun decat pupici lui Laur si tie multa putere .

Eu eram cu toate mainile in sarmale, cozonacii raman pe miercuri, oricat mi-as fi dorit sa-i fac mai devreme, nu mi-a iesit socoteala.
Acum am sarmalele la cuptor, dar trebuie sa mai fac maine o tura, ca am dat comanda de ingrediente si mi s-au adus 50 foi de vita si 2 kg de carne, deci maine ma mai asteapta inca 150 sarmale si restul de caltabosi, ca si la aia a fost prea multa umplutura fata de matze. Piftia cred ca o las pentru revelion, ca deja nu mai pot.

Sa va zic o faza dulce: azi fredona Saby: "ocuf, aa aa aa a a, ooocuf, lalalalalalala"... si parintii cu neuronii vraiste nu intelegeau ce vrea copilul. Intr-un tarziu ne-am dat seama ca ea auzise "Focul - Laura Stoica" si canta .

Carla, s.14 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

Saby la laptop

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput