Mamici cu 2 pitici (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Si insanatosire grabnica iti doresc. Ma bucur ca Lucia este bine. As vrea si eu o blanita din aia de oaie mai mult pentru mine, ca-s tare friguroasa.

Crengu de mufitza Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biabaus spune:

Mamici de 2 pitici, primiti-ne si pe noi in grupul vostru:
Bianca, mamica de Matei (16.11.2006) si Ana (10.06.2008) !!

Sper sa apuc sa va citesc, sa si scriu din cand in cand....

Uitasem cat de bine face o cura de DC :(

N-am mai apucat demultisor sa intru, iar de ceva vreme tot suntem raciti, cred ca ne pasam virusul de la unul la altul...ca altfel nu-mi explic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Bianca,bine ai venit!Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip Alex
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Buna seara! Mai dam si noi un semn de viata.
Operatiunea "somn in aceeasi camera" a cam dat gres... Daria se trezeste la 5-6 dimineata si il scoala si pe Victor. Eu ma asteptam sa fie invers, ca doar Victor e bb, dar el doarme si pana la 9 daca nu il trezeste maimuta... Asa ca din nou il culc pe el in camera cu noi, nu am incotro...
In rest suntem bine, aseara am fost cu Daria la concert la Banica jr, i-a placut tare (mie mai putin) :)
Va pupam si noapte buna!

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Rromanitza bine ai revenit! Sa va traiasca micul Lucas si sa va bucurati de el! Citeam de problema ta cu sanii. Parerea mea este sa pui bebele la san, ca se descurca el singurel. Nu trebuie sa ai sfarc ca sa alaptezi! Nici eu nu am si sunt la al doilea copil pe care il alaptez fara probleme. El trebuie sa apuce mamelonul in alaptat, nu sfarcul.
Sfatul meu este sa intri la fetele de la alaptatul help-line si ai sa gasesti niste sfaturi super! Nu te chinui singura cu mulsul!

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salut!
Inca un hop: am avut o zi super urata ieri cu Sabina bolnavioara( febra si voma tot nici macar apa nu putea sa tina in stomacel) din fericire la fel de brusc cum a inceput a si incetat dupa vreo 24 de ore.Acum pare ok sper ca a trecut orice a fost.

Rromanitza felicitari!! sa va traiasca baietii si voi sa fiti sanatosi sa va bucurati de ei. Lucas bine ai venit pe lume!!
Eu zic sa iti iei aparatoare, eu asa am avut la Sofia si a mers excelent.Le-am tinut pana pe la 3 luni cand le-a dat duduia la o parte singurica ccc ca o incomodau..

Crengu tinem pumnii la serbare. sa iasa bine.Si musai sa mergi la control... Multe ganduri bune de la noi.


Claudia multa sanatate si tie si lui Stefan eu voiam sa alaptez pana pe la un an pe Sofia .. am alaptat exclusiv pana la 6 luni apoi cu diversificara am mai rarit-o usurel pana la 1an si jumatate.. e drept ca dupa un an era mai mult asa la culcare si noaptea..de drag. Acum cu Sabina zic ca facem la fel dar cine stie.
Iar cu dieta de alaptat zau ca nu mai inteleg nimic: aici nu ai nici o restrictie (nu punem la socoteala alcoolul si alte asemenea), am mancat de toate fructe, legume, crude si gatite si nu are nimic. Ba am mai baut si cate o cafea sau o jumatate de pahar de vin... recunosc..

Gabitza m-ai dat gata cu asa poze de la serbare, ce simpatic Andrei cum a pu el buzita..si apoi ce fata senina..- doamne ca frumosi si inocenti mai sunt copii. A!! si voiam sa te felicit pentru pelerina - a iesit foarte dragutza.

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Biabaus bine ai venit la noi! mai povesteste-ne despre ai tai piticei..

Roxana ce neplacut ca a esuat operatiunea "dormitul in aceeasi camera" lasa ca incercati iar peste cateva luni.. nu imi taia speranta te rog ca urmeaza si la noi.. Traiesc cu gandul la ziua(adica noaptea) cand le pun pe amandoua la ele in camera si imi recapat patul..- eu deja urmaresc reducerile la saltele de copii..

mai voiam sa mai zic ceva dar am uitat... neuronu' bata-l vina
va pe toate si .. buna dimineata la voi!!

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

Citat:
citat din mesajul lui CamiM

Roxana ce neplacut ca a esuat operatiunea "dormitul in aceeasi camera" lasa ca incercati iar peste cateva luni.. nu imi taia speranta te rog ca urmeaza si la noi.. Traiesc cu gandul la ziua(adica noaptea) cand le pun pe amandoua la ele in camera si imi recapat patul..- eu deja urmaresc reducerile la saltele de copii..


Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008


Acuma depinde de somnul piticilor tai. Daca dorm amandoi toata noaptea si se trezesc cam la aceeasi ora, nu are ce sa mearga rau. Azi noapte am lasat-o pe Daria in camera ei si pe Victor l-am culcat in camera cu noi. S-au trezit amandoi la 7.45. E ceva, nu? Fata de 5-6 dimineata... Sa vedem ce o sa mai fie si nu renunt...

ROXANA, mami de Ioana Daria (3 jul 2006) si Victor Mihai (8 ian 2008)

POZE

www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui rromanitza

Neata!

Gata fetelor, am venit si eu de data aceasta legal, in clubul mamicilor cu doi pitici!!!
Noi suntem bine, dormim, mancam, si implicit kk la greu! Eu am o mica problema cu sanii deoarece bb nu suge si trebuie sa ma mulg si ii dau asa...Sa vedem cum voi face ca vreau sa cumpar niste mameloane de silicon ca nici sfarc cu am!!!! Nici la Dvd nu am avut!
Povestea v-o scriu mai trz, acum am intrat sa fac act de prezenta!!!
In mare totusi Luca s-a nascut la ora 14:30, 3.500grame, 49 cm.
Va pup si cum am timp intru si va mai povestesc prin ce am trecut!!!

Dana, mami de David-Cristian din 9.11.2004, Lucas-Alexandru din 12.12.2008


Felicitari!!!! sa va bucurati de pruncutz, sa creasca mare si sanatos

Eu de felul meu n-am avut sfarcuri, da'cand au pus pruncii prima data gura la san, au scos ditamai "tetina". Stiu pe cineva care a alaptat cu sfarcuri de silicon, incearca
Pe de alta parte mai stiu pe cineva care a avut ff mult lapte - mulgea 2 litri pe zi - si bebe n-a vrut sa suga, s-a muls cu pompa avent si i-a dat pana la 5 luni, nu i-a scazut laptele pt ca se mulgea la 3 ore. La 5 luni s-a oprit ca a facut o mastita si a facut tratament...
Eu va doresc bafta si rabdare eu si acum imi masez zilnic sanii cu garmastan - am mameloane sensibile, plus ca pe san simt o senzatie placuta, se incalzeste si nu mai e congestionat, parca vine mai usor laptele.

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH
[br...
Oana, si Lucia e obisnuita cu biberonul, primeste martea si miercurea o masa la biberon cat sunt eu la cursuri dar e tot laptele meu. De vreo saptamana insa are un pic de diaree, scaune multe cu miros usor acid si nu stiu de la ce ca eu ma stradui sa mananc numai ceea ce nu-i face ei rau. Si chestia asta cu mancatul regim ma ucide, vreau sa ma intorc la regimul meu verde. Cadn cartoful e singura leguma recomandata si banana singurul fruct... e normal ca ma fac cat elefantul. M-am ingrasat 5 kg de cand am nascut. Vreau sa beau cafea, vreau sa mananc normal, vreau sa tin dieta si toate astea nu se pupa cu alaptatul. Pe de alta parte... tare as vrea sa o alaptez in continuare caci laptele meu contine anticorpi, dragoste si e mereu la temperatura potrivita.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008


Si eu tot 5 kg am pus, insa nu tin nici un fel de regim... adica am evitat mazarea ca ma baloneaza si varza - pana acum ceva vreme.
Mananc orice fel de legume si fructe, insa cafea doar f rar si de aia fara cofeina.


Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput