Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (223)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

LA MULTI ANI RIANNA SI ADELINE! Sa cresteti mari si sa aveti parte de o viata frumoasa plina de bucurii, voiosie si noroc!

Meems si Pumba, sa ba traiasca printesele si sa va aduca numai bucurii!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Salutare!

Si noi suntem super-prinsi de treburi, planificari, pregatiri... Realizari mai putine... Aseara incercam cu Alex sa ne convingem reciproc ca anul asta nu e cazul sa se astepte de la noi nici cadouri (in afara de proprii copii, pe care din fericire deja i-am rezolvat), nici mese sarbatoresti, nici casa luna-bec. Vorba Ioanei, daca avem copiii linistiti si au de mancare, ne declaram multumiti de realizari. Sau macar sanatosi si cateva cutii de lapte in frigider .
Muncim si noi din greu la calendarul de Craciun - Noki, eu stiu prea bine ce inseamna selectia anuala a pozelor, si inca noi pozam pe sfert decat o faci tu, cred! Duminica am profitat de faptul ca erau amandoi copiii valizi si i-am dus la tavalit prin zapada - am bifat cu ocazia asta si poza pe februarie (Ana e nascuta in martie si ne trebuie si pe ian-feb poza cu amandoi ).

Maine avem serbarea la gradinita - super-emotii pe noi. Oare spune sau nu poezia ?

Lavi, si noi tot Nettacin am primit de la ofta cu ocazia unei conjunctivite ivite pe fond de muci. Si ni s-a spus ca nu e neaparat necesar, caci conjunctivitele astea sunt cumva auto-izolante, sau ceva de genul asta: adica n-au unde sa se intinda si mor de la sine in 2-3 zile, asa cum au si aparut.

Proadelina, condoleante si multa putere sa mergeti mai departe.

Pischi, felicitari pentru samburelul mic!

Ina, de-abia astept sa ajung la pozele cu Bobita! Si noi tot asa facem: cand se trezeste ii dau masa solida si dupa vreo 2 ore, cand o ia somnul, o pun eventual la san. Cand se ocupa mai mult bunica de ea, ma cam cere o data-de doua ori in timpul zilei .

Dar e cam mititita Anuca noastra, in ultima luna n-a mai crescut, ba chiar a dat putin inapoi. Sper sa fie doar efectul racelilor, oparelii, dintisorilor care vor sa iasa... Ma gandesc sa incep un supliment de laptic si la ea, asta si in vederea unui intarcat mai usor. Sa vedem cum evolueaza in urmatoarele 2 sapt...

Vad ca habar n-am ce e cu guvernul asta , mai aflu si eu cate una-doua cand ne prinde traficul cu radioul deschis sau cand ma mai incrucisez cu bunicii care urmaresc presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Lavi ce are Nati? Sanatate multa si rapida! Plecati la Alba de sarbatori? Imi pare rau ca nu am facut un efort sa venim si noi, mai ales ca amandoi avem liber de sarbatori. Phil are cand vrea liber, el isi ia mereu toate sarbatorile problema in general e la mine. Si cand anul asta chiar puteam uite ca nu m-am mobilizat sa fac ceva. Bine ca vroiam sa stam "cuminti" pana la big holiday-ul din februarie .

Proadelina, condoleante pt tatal tau!

Ina vazut tunsuliciul cu 2 vartecusuri! Ei lasa, se zice ca o sa fie amorezat de 2 ori in viata! Ce mare si pufosel e! Si seamana tot mai mult cu Rachelita!

Ce-o mai face Simina? Voi mai stiti ceva de ea?


XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

[size=3]LA MULTI ANI RIANNA scumpa, multi pupici pentru tine si mami!

LA MULTI ANI ADELINE! Ce mai faci, Pumba, nu mai stim nimic de tine, mie imi lipsesti![/size=3]



mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Am luat si restul de analize, par ok. Poate mai prind vreo echo inainte de sarbatori, daca nu, asta e, dupa. Doct. mea imi face echo la o luna, ultima a fost pe 24 nov. Inca n-am vorbit cu ea, nu stiu cand are concediu, cat sta. Macar mi-e bine, nu mi-e rau, doar foame cam des.

Alina, sper ca nu te-ai suparat pe mine. De citit citesc, dar cum raspund/scriu mai rar mai uit sa mai dau cate-un raspuns. Baba-uituca, deh. De fiecare data cand aud Pigloo cu ai lor pinguini mi-amintesc de tine sau mai bine zis de missa.

Maria, cam la fel si eu cu politica. Ce aud pe la altii mai cunoscatori. Plus ca nu se prinde de mine, nu-mi place sa urmaresc jocurile murdare.

Alex tuseste de 2 zile, oooofff si joi e serbarea la gradi. Vineri se organizeaza la mine la servici petrecere pentru copii. Cred ca va merge chiar de va mai tusi nitel, nu vreau sa-i iau bucuria. Poezia pentru gradi o stie, sper sa nu se streseze de mos.

Mihaela, Alexandra - Maria (01.12.2005) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Alina , m-am angajat ca secretara la o scoala generala aproape de casa (visul meu de o viata sa lucrez aproape de casa!)

La multi ani, Rianna! Meems sa va traiasca mica craciunitza

La multi ani, Adeline! Pumba poate mai scrii pe la noi si tu...macar asa putin

Noki , off ce spaima trebuie sa fi tras ! sper ca e nine nasucul Sarei

fug sa iau nebuna mica de la gradi , va




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

La multi ani draguta Rianna!!
La multi ani, Adeline!!
La multi ani, Mirunici zburdalici!!
sa fiti sanatoase si sa aveti numai momente frumoase alaturi de parintii vostri!



Daria mea mai tuseste si acum (multumim de intrebare Roxi). suntem in trendul colectiei vaz.
dar eu m-am linistit total pentru ca am fost cu ea la un pediatru pneumolog, care mi-a consultat-o peste tot. nu are nimic la plamani, la bronhii, in gat, in urechi. e normal sa tuseasca pentru ca asa reactioneaza la secretiile pe care le are in nas.
mi-a spus ca rau am facut ca i-am dat atatea siropuri de tuse medicamentoase pentru ca, potrivit ultimelor studii, fac mai mult rau decat bine copiilor. cel mult sa-i dau siropuri naturale.
nici vorba de astm/alergie. nu a auzit nici un suierat/weezing.
si deci, m-am linistit.
mai are maine de mers la gradi si intram in vacanta.
sper sa nu mai tusim in vacanta asta mare...




am avut serbare ieri. a fost cum nu se poate mai bine mandra mea. atat de vesela si de prinsa de spectacol, nu ma asteptam sincer!!
cand a venit, mosu' craciun s-a asezat chiar in spatele ei.
am zis pana aici mi-a fost, o sa se sperie, o sa planga.
da' de undee!! l-a studiat atat de atent si a vbit cu el, numa' cat nu l-a pupat c-o gadila barba, mi-a zis ea...



maii, m-ati prins cu decoratiunile hand-made...bic, sa nu cumva sa scrieti pe ale subiecte ca tare mult imi plac ideile voastre...

asa de mult mi-au placut felinarelee!!
oau, super idee, super frumoase toate absolut.

pe cale de consecinta, mi-a venit si ideea sa facem felicitari speciale pentru doamnele educatoare. eu i-am facut macheta, ea a incheiat glorios cu multe globulete si alte cele. frumos. mi-a placut. sper sa aprecieze si doamnele.


trimit poze in mailul comun cu mosu si serbarea

va pup.

Adina si Daria
Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Pischi, parca voi aveti mega-colectie de Thomas-uri . Noi avem un set mare cu sine albastre si thomas cu vagoanele lui care se agata. Acum am vazut prin magazine alt stil, niste sine bejulii si cu trenuri case se lipesc magnetic. Stii cumva daca sunt compatibile cele doua seturi? Macar trenurile sa mearga si pe un set de sine si pe celalalt?
Sanatate multa Alexandrei si pupici burticii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

Multumesc de primire!
pai, detalii tehnice ar fi : bebe Maya nascuta natural, cu epidurala, cu dr tutunaru la spitalul Elias pe 10 decembrie.

Acum e mare si frumoasa si debordeaza de cumintenie, cam la fel ca si ai vostri

Sa va zic si de ce nu am scris pana acum: inainte de maya am pierdut o sarcina, am suferit destul de mult si s-a intamplat ca la inceputurile odiseei de pe forum sa fie 2 sau trei mamici care au fost nevoite sa se revraga din acelasi motiv. si m-am speriat, oricum atunci traiam intr-o nebuloasa hormonala si nu m-am mai inscris, am citit asa.

dupa nastere nu am mai putut citi o perioada, desi as fi avut cel mai mult nevoie, am dedus ulterior ca fiica-mea a fost cel mai zbucimat si agitat copil de pe aici, pana la 4 luni nu a dormit mai mult de 45 de minute vreodata, de colici, de crescut rapid...

dupa aceea am plecat din tara o perioada in cautarea locului perfect pentru sotul meu, ne-am intors, pana la urma pe la 10 luni ale ei am plecat de tot si locuim de 2 ani si ceva in gran canaria.


de pe la un an al celei mici s-au mai linistit apele dar deja mi se parea ca e prea tarziu sa ma mai bag si eu in vorba, voi va cunoscuserati si live deja...

pana cand ieri seara m-a`pocnit o revelatie, asta apropo de concurs, si anume ca ai nostri copii au doar 3 ani, s-ar putea ca mamele lor sa mai vorbeasca aici inca 20 sau mai mult si atunci perioada in care am lipsit sa devina mai putin importanta, proportional vorbind.

si asa...de multe ori am avut cate ceva de spus, dar aveam sentimentul ala ca e prea tarziu, acum imi pare rau, evident,...

de aceea vreau si eu sa urez, cu mare intarziere, tuturor mamicilor de aici sarcina/ni usoara, nastere placuta, bebe cuminte si mancacios, iar copiilor la multi ani pentru aniversarea de 1, 2 ai 3 ani pentru cei care au implinit deja varsta asta.

m-a intrebat lavi02 daca merge maya la gradinita, da , a inceput aici din septembrie, de placut nu ii place, limba spaniola e a 4a pentru ea (dupa romana, germana si engleza) si cred ca si de asta ii e greu. s-a tot imbolnavit asa ca mai mult nu a fost decat a fost, dimineata m-a surprins ca dupa o pauza de 3 saptamani a inceput sa-mi ceara ea sa o duc la gradi...nu ca si-ar mentine opinia si dimineata cand e vorba de trezit, imbracat si coborat pana la masina..

pe 20 incepe aici vacanta de craciun, nu stiu daca o s-o mai duc astea trei zile ramase sau nu, ca ne gandim sa plecam de sarbatori intr-un loc cu zapada si mi-e ca se imbolnaveste iar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Mihaela, bine ai venit! Interesanta povestea voastra, chiar pacat ca nu ne-ai scris mai din vreme. Dar tot e bine sa ne cunoastem si acum
Hehe, si spui ca Maya e cea mai agitata pentru ca pana la 4 luni n-a dormit niciodata mai mult de 45 min legate??? Ce spui de-al meu care pana n-a inceput sa mearga n-a dormit mai mult de 35' ?

Mergi la inceput