Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (223)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Dumnezeule, Mitza oricat de suparata as fi, ma inveselesti. Auzi, "la dracu cu carti", merg cu capra pe sosea"..... lesin nu alta...
Iti doresc si anume succes in lupta cu primaria. Chiar, in sectorul 3 cum o fi chestia cu parcarea ca am vazut cateva bulevarde pe care nu gasesti roata de masina parcata.

Lavi esti super tare. Sarumana de info cu leucocite crescute in infectia bacteriana. Please, daca si cand ai timp sa deschizi acea carte minune sa te asiguri ca asa-i, da-mi te rog de stire.
pentru ca parca nu prea pot sta cu mana in si mi-as face o programare la Stanciu sa-i vada analizele si poate asa vede si cu alti ochi tusea asta nenorocita ce nu-i da pace. Adica sper sa nu aibe totusi vreo legatura, dar sa elimin si varianta asta.

Ca mi-e ca daca ma duc la cabinet in Budimex dau peste cine stie cine sau ce si zu ca nici n-spe mii de paraeri nu-s bune.
(o prietena de-a mea face asa, se duce cu fi-sa la cativa doctori cand are una- alta si care ii prescrie tratamentul mai "greu" ala il alege, adica diagnosticul cu boala aia mai rea il ia in considerare)

Roxi abia astept poze cu Alexia. Stii ca ma gandeam aseara, daca s-ar intalni acesti 4 copii ai nostri, oare ce ar iesi???
Si inca ceva...ce-i face urechea Alexiei?


Bic io sper din tot sufletul ca voi fetele talentate in ale bricolajului si in general in ale artei nu plecati pe alte meleaguri forumicesti. Ca mie-mi place la nebunie ce faceti voi si-mi face mare placere sa va "ascult" si chiar sa ma inspir. (nu ca acum ma si apuc sa fac ceva, poate sa mai creasca maimuta de Alex si ince si eu cu ei activitati artistice)


Mihaela_80 ma bucur ca te-ai decis sa ne si scrii. Bine ai venit la noi.

ma duc sa gandesc unde sa merg cu copilul, la care doctor. Revin, nu pot gandi mai multe lucruri gramada.


PS: ma poate ajuta cineva? Imi zise adminu de la bloc ca daca Cristi are sal. minim pe CM, poate lua ajutoul de caldura. Stie cineva daca si cum se fac controalele? Adica cum il poate "gasi" ca ia in mana mai multi bani decat minimul ??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Gata, facut programare la dr. P. Acum pot merge -zic eu - cu amandoi kinderii de manuta prin metrou. Sper sa nu fiu visatoare ca asa am de gand sa merg maine cu ei, fara carucior, cu Alex mai mult in brate si SPER eu Vlad pe jos.


Feli uite acum sunt "suparata" pe Vlad si nu vorbesc cu el. Am mai aplicat si eu metoda asta dar nu m-am tinut de ea. Am incercat sa intru in vorba cu el sa-l intreb daca mergem maine pa cu metroul, la brad si la luminite...dar cand m-am apropiat de el, mi-a zis sa ma dau la o parte ca EL este suparat pe mine. Si EL nu vorbeste cu mine.


Ina draga, Bobita este un scump, imi inchipui cat de fericita esti.
Exact asa are si Vlad 2 vartejuri, in exact aceleasi locuri si daca este tuns cam la 4-5 maaaxim, este ok. Cum ii creste, se vede ca naiba. Si nici lui nu-i pot face o "carare" pt ca tot parul ii vine drept inspre frunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Salutam si noi colectia! Suntem pe aici dar fara timp de detalieri! Toate bune, frig si iarna in toata regula, bat in lemn ca nu avem nimic, desi la scoala bantuie viroze de toate felurile ca mai peste tot. Mai sunt 3 zile de scoala si sper sa nu ne pricopsim cu nimic. Chiar ma intreb o fi de la faptul ca am inceput colectivizarea devreme sau de la vitaminele si mineralele pe care i le dau in supliment? Sau poate doar asteptam sa treaca valul de imbolnaviri iar noi sa luam ceva asa la final, sa fim pe podium?

La Multi Ani Serban si Miruna!

Ripley ma gandesc la voi! Sanatate multa fetelor si voua putere sa le treceti!

De altfel urez sanatate intregii colectii, ca vad ca mai sunt destui bolnaviori!

Pischi si noi am intrebat de fo 2 ori de tine dar cred ca nu se pune . Ma bucur ca analizele sunt bune, sarcina usoara in continuare!

Felinare: frumos concurs, talentati artisti! Si eu vedeam felinarul Corei pe primul loc! Mi-au placut toate, cu o mica feblete pt felinarul Leei!

Catutza s-a rezolvat cu apa?





XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello !

Miruna , la multi ani, sa cresti mare si sanatoasa

Alina , avem apa si caldura cam de o saptamana, dar asta a insemnat sa dam de fiecare apartament 250ron si mai trebuie inca 400 asta este norocul nostru

multumesc din suflet tuturor, a fost bine la inerviu, am luat concursul si de la 1 ianuarie sunt angajata cu acte in regula va multumesc pentru sustinere

revin de acasa, va




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

joy, nu trebuie sa aiba sal min pe ec. ci venitul pe membru de fam sa fie < de 600 lei (parca). adica se aduna veniturile si se : la 4.
oricum, el cum ia banii suplimentari? sub forma de prima sau asa, pur si simplu. merita sa te interesezi, io nu stiu f multe, doar ce era pe afisu de la mine din bloc.
fug la lectii edit: ca diseara merg la film

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

wooowww Corap la film???? voi doi sau cu copiii???

tot 600 ron mi-a zis si mie adminu', dar inca nu stiu cum ii da restul de bani lui Cristi. Adica nu stiu daca ii declara la fisc sub forma unor prime, ceva.
O sa vb cu prietena mea sa vad cum ii trece restul de bani. Ca daca-i trece cumva si ii declara la fisc, mi-e cam tarsha sa trec in declaratia aia doar ce are pe cartea de munca.
Adica io stiu ca se fura mai bine si cu stanga, si cu dreapta (vorba lui Andi Moisescu in Apropo tv) dar nu de cei amarati ca noi ci de cei care deja au si fac doar o completare a veniturilor.


Catutza sa-mi fie rusine ca am uitat sa te intreb, dar in fiecare zi/seara cand am dat drumu la apa calda, m-am gandit la tine. Si noaptea cand dadeam plapuma la o parte ca mi-era cald, la fel. Pan' la urma ati dat de el? De administrator?


Alinus nu pui ceva poze cu zapada, please, please???
Si ai putea si tu si Ina sa trimiteti un picuta si la mine, va rog???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ok am trimis scrisoare veninoasa pe toate adresele si faxurile din Primarie. Mai tarziu incep sa sun pe toate telefoanele. Macar sa ii enervez.
Cu masina am fost intr-un service de 2 bani iar solutia cea mai rapida a fost smulgerea capacului ala macar sa nu mai harsaie pe sosea, maine o bag la revizie sa vedem ce pagube mi-au mai fost aduse.
Va rog modalitati de schingiuire a edililor sect. 2 sunt dispusa la orice.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello!

Rapid, ca am zeci de mii - la propriu - de poze de sortat, pentru calendarul anual.

Rianna, fetita dulce si cuminte, sa ai o viata plina de impliniri, noroc, iubire multa si nu in ultimul rand sanatate!

Adeline- La muuulti ani plini de impliniri si belsug si tie!

----

Lavi- sanatate multa Nataliciului. Parca tot Nettacin am luat, o sa ma uit acasa si-ti zic. Ceva cutiuta cu verde si alb.

Mitzo- stiam d echestia cu parcarea..nu au venit si la tine la usa aia de la PNL cu petitia sa culeaga semnaturi ca sa anuleze hotararea? Eu mi-am dat-o pe a mea.pana tunci o solutie de care sunt convinsa ca te vei indragosti din prima e sa lasi masina la metrou, la IGP, in paza nenilor politisti si sa mergi una bucata statie cu metroul pana la serviicu, iar cand vii de acolo, una bucata promenada prin parc.Sport si muzica.Preferatele tale.A...si uite cu le potriveste Dumnezeu pe toate...nici tocuri nu mai ai, deci e la fix! Vezi? La tine si jogging s-a gandit Base cand a propus mini-Bocul.

Mihaela_80- bine ai venit in gasca! Vrem detali tehnice!

---

Azi, in timp ce ma delectam cu validarea alesilor neamului, suna mobilul, se prezinta Cristina educatoarea Sarei si-mi zice cu o voce pierduta: "stiti...s-a intamplat ceva cu Sarah..da' sa nu va speriati tare! Sarah a sarit de pe dulap, impreuna cu Ada si s-a lovit la nas si-i curge sangele din nas". Io simteam cum ma imprastii incet si sigur...apoi m-a asigurat ca e ok, ca depasise momentul de panica, ca nu e umflat deloc si ca se joaca. Astept cu interes s-o iau d ela gradi ca sa primeasca una bucata mustruluiala ca lumea.




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Ina wow ce mare este Bobitza..blondut si frumuselSa va traiasca .Cum se intelege cu Rachie? Aveti probleme cu gelozia intre ei?
Catutza bravo pentru examen,acum esti mai linistita ca ai scapat cu bine de examenul asta


www.flickr.com/photos/25531152@N03/?saved=1" target="_blank">Poze cu Andreea
Coraliadpn 01.06.2009; si Andreea(14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Vai, Vai sarac de mine dar decalata mai sunt!

Acuma uitandu-ma la poze si apoi in calendar of course, vaz ca azi e ziua scumpicii lui Meems si io n-am urat nimic! Da' m'am delectat cu niste poze absolut superbe, cu o Rianna eleganta de m-a dat pe spate si cu o mamica atat de silueta de deja imi pare rau ca am mancat atata la masa de pranz

Rianna fata frumoasa si dulce La multi Ani, sa fii iubita si sanatoasa!

Si in plus mai scriu si prostii, asa ca acum arata-i lui Joy zapada de unde nu-i! Deci nu-i, Joyulet draga, aici cand zic iarna in toata regula inseamna ca sunt cam 2-3 grade pe plus ( temperatura constanta in tara asta gri, fie iarna fie vara, e de plus 8 grade dupa statistica mea deci neoficiala, daca e sub 8 grade atunci e clar iarna ). Serios iarna ziceam ca e pentru ca miroase a brad peste tot ( de unde or gasi astia atatia brazi in tara asta plata???), dimineatza iti iese abur pe gura iar la pranz simti miros de gogosele tipice care te fac sa uiti de orice regim.

Cata felicitari pt concurs si spor la munca din ianuarie! La ce interviu ai fost? Parca ziceai ca lucrezi in invatamant, nu? Daca nu, scuze inca odata pt memoria mea de gasca. Trebuie sa fac o cura de morcovi, cred!

Noki, uf stiu prin cate ape treci cand primesti un asemenea telefon . Speram ca nasucul mandrei sa nu fie prea afectat!

Mihaela 80 bine ai venit la noi!


XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput