Colectia aniversara de toamna-iarna 2005 (223)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Am si eu cateva minute libere pe net, asa ca sunt tot pe voi

Noki, speram ca e bine nasucul Sahrei , n-as vrea sa traiesc ce-ai trait tu auzind povestea la telefon .
Ma tot gandesc de cand am vazut pozele de la ziua ei : cum ai pregatit tu meniul ala special? De muschiuletul cu carnacior in mijloc zic... Era ceva in genul asta?

Eu acum sunt la planificat meniuri si cumparaturi . pe net desfasor toata actiunea, of course

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melku spune:

maria_alexia, vezi ca unele sunt de la Tommy, unele de la Learning Curves. ca firme ma refer. cred ca pischi le are pe cele de la Learning Curves
.
dupa cum ai descris tu, le ai pe cele de la Tommy. si eu tot setul asta il am de la mosul de anul trecut. de upgradat se poate upgrada tot cu tommy si de obicei scrie pe cutie daca-s combatibile cu sinele albastre.
io anul asta nu cred ca mai luam ceva, imi place mult asa cum e si deocamdata Daria nu a fost interesata de desenele animate Thomas ca sa stie ce si cum...da' nici nu i le-am aratat. apropo, se mai dau pe vreun canal desenele astea?


bine ati venit, Mihaela_80 si Maya! oau, da ce odisee ati avut...

Adina si Daria
Varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Rianna, Adeline, sa cresteti mari si frumoasae si sa aveti vietile pline de bucurii si de impliniri.

Scuze, n-am citit nimic, sunt suparata...l-am adus pe Kriszti de la camin lacrimnad si imi tot spune ca il doare laba piciorului, sta intins pe pat, nu se joaca, nu are chef de nimic. Ceva se pregateste...maine dimi mergem iar la dr. Of, vreau sa se fac bine in sfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

LA MULTI ANI, RIANNA! Sa fii fericita si iubita, sa ii asculti pe mami si pe tati si sa ai o viata frumoasa!


LA MULTI ANI, ADELINE! sa fii sanatoasa si fericita !

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy datorie: Spicuiesc din carte: leucocitoza = cresterea nr de leucocite peste 10.000. Exista o leucocitoza fiziologica si una patologica. cauzele leuc. fiziologice: emotii, stresuri, greata, varsaturi, durere, tratament cu doze mari de corticosteroizi, injectii cu adrenalina, anestezie, nastere, deshidratare, exercitii fizice, masaj, dus rece, expunere la temperaturi ridicate si la soare.
Cauze patologice: infectii piogene, tulburari metabolice (coma diabetica, uremicam guta), infarct miocardic, arsuri, leucemii, carcinoame de organe, DF dar nu e cazul.

La leucopenie (sub 3500), cauze: infectii ca: bruceloza, tularemie (habar n-am ce e), febra tifoida, poaratifoida. Infectii virale ca gripa, oreion, rujeola, varicela, hepatita acuta, malarie, alcoolism samd.

Tabloul leucemoid = leucemie valorile sunt peste 15.000, se intalneste in leucemii dar si intoxicatii severe, infectii acute, cancere.

Cartea este : "Cum interpretam analizele medicale", editura Medicina pt toti, 1990.

Mai avea taica-meu o carte cu analize, mai completa mi se parea; dar n-am dat de ea la ordinea din 1 Decembrie.
Hematiile, in cartea asta zice asa: la barbat 4.5 - 5 milioane; la nou nascut 5-6 milioane; Vlad e intre deci e OK. Zic eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki vad ca si la Nati, dupa o zi de tratament s-a atenuat f f mult.

Mihaela_80 chiar ca ce interesante peripluri! N-aveam pe nimeni din Spania in colectie! Se simtea lipsa!

Mandy ce-o fi patit la picior, si l-o fi sucit ca mine? Sau mai vechile lui probleme?

Melku felicitari pt serbare! Si ma bucur ca te-a linistit pneumologul; cam asa cred si eu cu exagerarea cu medicamentele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Silvia a luat premiul I la un concurs de informatica organizat la Palatul copiilor! Nu e singura, mai multi au luat premiu din fiecare culoare si mentiune, dar oricum m-am bucurat! De la ea din clasa au participat mai multi si ea e singura cu premiul I.

Maria si eu cred ca e aparuta pe fondul racelii, dar la cum ii curgeau aseara secretiile din ochi nu puteam sa o las fara tratament. Ma bucur insa ca s-a imbunatatit situatia.

Alinus are o viroza (sper eu), clasicul cocktail de febra si muci. Plus conjunctivita. Oricum, febra e pe trend descendent, azi inca nu i-am dat antitermic. Unde mergeti in februarie pana la urma? Ati gasit un loc cu soare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

lavi, ce sa-ti spun, esti fericita ca a luat premiul 1 la informatica. dar putea sa ia alt premiu? nu te asteptai? madam, este produsul biologic a 2 oameni care traiesc din si pentru informatica..hi,hi, ce ma amuz, cica a luat premiul 1..cand copila a inceput diversificarea dupa niste module si a scapat de pampersi in urma unei scheme complicate in excel, prezentata in powerpoint printre gratiile de la patutz..
de exemplu si fiu-meu, la scoala, la primul concurs al lui de felinare, ma astept sa ia minim-minimorum premiul 2!

mihaela 80 si maya, bine ati venit, de cand n-am mai avut pe aici "prospatura", ne plictisisem intre noi , babele


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

salutare!
de cateva zie ma tin sa va spun: satul izolat din Muntii Buzaului pe care il tot vedeti la stiri, in ziare ca a primit ajutoare de la Dani Otil (si o echipa de la BGS, parca) este cel unde traieste mamaie (Chiliile). V-a placut cum se traieste acolo, nu?
Acolo mi-am petrecut eu vacantele de vara, dar ce frumos era atunci si ce trist a ajuns Insa peste 15-20 ani se va cam termina totul, deoarece popu latia se imputineaza pe an ce trece.
Bineinteles ca a primit si mamaie ajutoare, s-a trezit cu ei sambata seara.
Amaratii au spus la radio ce cea mai mare dorinta de Craciun e sa le faca primaria un drum ca lumea, ca sa vina copiii sa-i viziteze. Trist...

Ciudat e de 2 ani tot apare la stiri, ba ca primeste ajutoare ba ca va disparea de pe harta. Totusi, alte sate amarate nu or mai fi?


Din pacate s-a mai si exagerat, s-a spus ca nu au curent electric, aiurea au din anii '70.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda eu nu chiar traiesc pentru informatica, mai degraba traiesc DIN ea. Pasiunea mea a fost si este matematica. Din pacate abandonata... Ca Ion al lui Rebreanu, am abandonat-o pe aia mai iubita in favoarea aleilalte, mai banoase...
La Virgil recunosc.

Mergi la inceput