Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Pai...asa am zis si eu cu eferalganul-siropel...mi a zis de 3/zi ..2 zile, dar daca trecem de noaptea asta nu i mai dau.Si ma omoara doctora cu calciu...ca ar avea fontanela cam maricica si ca ar trebui.I am zis ca siropul nu l accepta, ca l da afara imediat, mi a zis sa i dau fiole combinat cu apa...dar cand ma gandesc ca da afara tot ce ii este strain.....ma apuca inima.ufff

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

irina si eu am vrut sa-i fac cont pe numnele lui Mikului, dar dobanda pentru depozitul special pt copii nu mi s-a parut avantajoasa asa ca am facut pe numele meu, la Alpha bank exista sigur depozite speciale ptr pici, vezi daca iti convine dobanda

nikolici sa fie bine frumoasa

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, ma bate gandul sa-mi pun sterilet
a avut cineva? mai doreste cineva??
cum o fi? doare cand il pune??

nikolici, ce sa zic, e grele. si pe mine ma apuca inima uneori cand vad ca se uita la mine cu ochii aia mari si imi da afara tetina, facand "bealh". ei n-au nicio treaba, iar noi ne stresam tare.
mama mi-a zis ca nici eu n-am vrut sa iau calciu cand eram mica, ca se chinuia saraca in toate felurile. adevarul este ca am avut o dantura cam proasta, dar supravietuiesc:)
poate geasesti totusi o metoda.
nu mai stiu cine zicea ca bea mamica fiolele de calciu si asha ia bebe prin lapte.

a propos de caderea parului: eu in sarcina am avut un super par. n-a cazut un fir si era f sanatos si nici nu se ingrasa ca acum.
acum imi cade ca la balamuc, dar m-am apucat sa iau supradin, efervescent, care contine vitamina H, sau biotina!
de fapt, lipsa biotinei este cauza caderii parului. acum nu mai exista doar biotina si am cautat sa iau ceva ce are o concentratie mai mare.
se ia 12 zile, deci nu tr sa iau luni intregi.
mai am vreo 4 pastile, sa vedem rezultatul

poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Claudinna si mie imi cade parul ca la balamuc!!!Sunt ingrozita o sa raman cheala, vreau sa ma tund scurt de tot!!!Hmmm deci supradin zici o sa inccerc si eu.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Anca, asa e prima oara...iti faci griji din orice, sa vezi ce relaxata vei deveni la al doilea

Giuliana, tare scump pustiulica

Claudinna, eu mi-am pus sterilet la controlul de 6 saptamani, la recomandarea doctorului fireste. Am ales metoda asta de contraceptie, deoarece noi nu mai facem copii, 2 este un numar potrivit pt. noi. Personal n-am avut nici un discomfort la inserare, si nici altele ulterior, desi e posibil sa-l pierzi fara sa-ti dai seama. Oricum, avantajul e ca e low-dose hormone fata de pastile si nici nu ma mai doare capul vreo 5 ani cand trebuie sa-l schimb

Scoica se pune in sensul opus directiei de mers, de la un an cand se trece la scaunul de masina puteti sa-l puneti cu fata in directia de mers. A propos de meniul mamei, eu stiu ca aici nu mi s-a interzis sa mananc ceva anume. Mi se par absurzi doctorii care recomanda asa ceva. E permis totul in moderatie

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

noi la vaccin am ous comprese reci cu rivanol la recomandarea doctorei. Am impaturit compresele sterile, le-am inmuiat in rivanol si le-am bagat la frigider. Nu am avut nicio problema cu locul vaccinului
Comprese cu rivanol am folosit si sa tratam o galma ramasa de la vaccinul din maternitate si a trecut in 2 zile

din pacate la vaccin mihnu a facut febra si la pranz si seara (am facut vaccinul dimineata) si l-am tratat cu paracetamol supozitor

alte efecte: mancat aiurea vreo 3 zile si somnolenta vreo 2

bafta la vaccin fetelor care nu l-au facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

nicolici fata sa treaca durerea
dai paracetamol in seara asta pt linistea ta si ai sa vezi ca nu face temperatura

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

nikolici, noi la vaccin am facut masaj cu lioton gel de mai multe ori pe zi (cand mi-am amintit mai exact) la reomandarea medicului

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Buna seara fetelor! Hop si noi dupa o absenta cam mare Ne-a fost tare dor de voi de toate! Am facut si noi prima iesire mai lunga cu piti am fost la cumnata mea, am mers 75 km cu masina, i-a placut de numa, n-a plans deloc, am alaptat in masina si a dormit aproape tot drumul
Bine ati venit Paula-Laura si Gaia.nevia!
Mai dar ati scris nu gluma! nu am ajuns inca nici la cap trecut
babytza pupici multi pt voi! mi-a lipsit soricelul! Cum e fara Tina? Cred ca-i place la tati si mai ales ca mai are inca un fratior nou
mary.b sa stii ca la inceputu in primele 2 saptamani, am mancat si eu ca tine, apoi doctorita mi-a spus ca mananc de toate, absolut orice, (mai putin ce cred eu ca ma baloneaza)si asa am facut si pitica mea nu are nimic, doar atunci cand mananc ciocolata dar ma pot abtine daca pe ea o agita, chiar daca imi place asa mult pediatra mea a zis ca daca mananc numai fierturi o sa se invete ea asa si o sa devina prea sensibila. acum nu stiu daca e asa, dar am tinut cont de sfatul ei si e ok.
nausica super noul look!!! si mie imi cade f mult parul,are de unde, insa m-ar durea sufletul sa-l tai, niciodata nu am avut parul scurt si oricum si scurt tot o sa cada. tinem pumnii pt vaccin! sa nu o doara pe frumoasa Ania! eu am pus discuri demachiane cu apa rece si am masat sa nu faca galmita! apropos de vaccin mi-a zis pediatra ca are un bebelus de 6 luni care nu a plans deloc deloc la nici un vaccin! Bafta voua!
nikolici pt Karinuta sa nu mai doara si sa treaca repede vaccinul!
Anca o mamica care a fost ingrijorata! tu stii ca nu ai de ce sa-ti faci griji! Carla e perfecta!
Eva dar ce lungan are mama si mai e si sociabil si cuminte pe deasupra! Hmmm sunt singura ca esti tare mandra de el! Am vazut poze si se vede f bine ca a mai crescut!
Mai vroiam sa zic ceva dar nu mai stiu acum revin cand imi amintesc!

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

cuscra super ideea cu clipul!!!!
noi o sa facem bradul in Ajun, asa l-am facut in fiecare an, acum poate facem o exceptie pt piti si mai ales ca avem si motiv 1000 pt idee

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput