Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui simodina
Nausica pupam frumusete de Ania. Si poate reusim sa ne vedem si noi prin parc pe joi-vineri daca ne permite vremea, ce zici?


Multumim pt compliment. Da, daca e vremea frumoasa, ne vedem, clar.
Mai nou mergem si noi in zona de la biserica, e mai mult soare acolo. La fintina se baga soarele dupa blocuri imediat dupa prinz.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mary depinde de model. La fiecare scrie de la ce varsta este recomandat. Pe al meu scria ca e de la 0 luni. Vezi si tu ce zic instructiunile. Si daca nu gasesti in carticica lui , baga modelul pe site si cauta acolo, sigur scrie si varsta.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui maryb

ramona (300), mie pediatra mi-a zis de aceste restrictii la mancare. am o luna jumate in care nu mananc decat pui fript si cartofi fierti sau la cuptor, lactate si cereale cu lapte. mai scap si eu la un pate de pui, niste icre, dar mai rar. asta este, o sa vad eu cum va fi dupa 3 luni. sper sa nu am alte probleme cu el, ca deja cum mananc ceva din ce n-am mancat pana acum cum ii este rau. ma bucur ca si tu si alte fete care mancati de toate nu aveti probleme cu puii vostri.

vreau sa va intreb si eu de la cate luni il pot pune pe bebe in bouncer ?


Si eu am mincat de toate, dar absolut de toate, si pina acum Ania n-a avut nici o problema, slava Domnului. Am incercat timid la inceput niste salata de cruditati, am vazut ca n-are nimic si apoi am continuat sa incerc. Am mincat deja si fasole si tot nici o reactie.

Cit despre bouncer - Ania sta in el de cind am adus-o acasa. E drept ca, la inceput, cind statea intinsa, i-am pus ceva tare sub paturica. Acum sta asa, cam la 30 grade, doar cind e agitata o ridicam un pic mai mult, ca sa ne vada.
Dar bouncerul nostru nu e tare, e din acela tip hamac.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

babytza, nausica, multumesc pentru lamuriri. o sa ma uit in carticica lui sa vedem ce scrie.

se pare ca nu sunt multe mamici care mananca cu restrictii ca mine, cu atatea restrictii de fapt....oooffff....si eu care mai sunt si pofticioasa....ce ma enerveaza mai tare este ca desi tin regimul asta tot nu slabesc...

ma duc sa-i dau papica lui bebe, va pup si va doresc o noapte linistita tuturor.

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna seara,
azi nu am apucat sa postez deloc, am avut program de party, apoi plimbare si acum din nou party.
Eu sunt rupta de oboseala, azi de dimineata as fi tot dormit, dar domnisoara nu mai voia sa doarma.
Miercuri ma duc la doctorita de familie, presimt ca iar ma enervez, dar asta e. I-am zis acum de dintisori si a zis ca abia la 6 luni apar, ca nu e nimic cu puncticelele alea... o sa mai intreb si miercuri.

Fetele, o intrebare.
In capitolul trecut am vazut ca vorbeati de zestrea bebelusilor. Eu as vrea sa ii fac un cont pentru ea si numai pentru ea. Stiti cumva ce banca face cont pentru copii?


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Fetelor,

Am facut vaccinul, nu va spun cum a facut saracutza.Si m a pus pe mine sa o tzin...ca ea incepuse dinainte sa o intzepe show-ul,...de cand i a facut masuratorile.
I am zis daca pot sa o alaptez in timp ce o intzeapa si a zis in nici un caz, caci Karina este un copil agitat si cand plange nu e de gluma...si ca s ar putea ineca, ceea ce cred ca are perfecta dreptate.
Dupa i a administrat eferalgan pediatric, lucru ce tre sa l fac si eu 2 zile...mi a zis nu frecush pe intzepatura decat compresa rece daca face galma.Ufff
Iar de cand am ajuns acasa...urlaaaaa nu vrea nici tzitzi , nici leganat, nici carutz...o doareee cred.
Noi i am facut Infarixul...cele care ati facut ac vaccin, cum au reactionat bb seara???Sa ma astept la febra???
O mamica trista pt puiutzul ei

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Nikolici sa treaca. Si noi tot infarix am facut, dar piti nu a avut nimic. Nici cu plansul nu s-a omorat, dar ea e obisnuita cu intepaturile.

Mary si doctorita mea e adepta "regimului" cand alaptezi. Eu zic ca ea si fac ca mine. Si piti nu are nimic.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Nikolici...2 zile paracetamol??? De ce????
Ambele fetite ale mele au facut schema Infanrix si nu s-a lasat deloc cu febra. Dr mea mi-a zis ca preventiv, doar dupa vaccin (in seara respectiva) jumatate de supozitor de Efferalgan de 80 de mg si atat...a doua zi dimineata daca nu are febra nu ii mai dau nimic. Sa iti mai zic ca nu am bagat deloc supozitorul? Am pazit-o in seara vaccinului, i-am luat temperatura de mai multe ori pana s-a culcat, am vazut ca nu a facut febra, i-am luat temperatura si o data noaptea cand s-a trezit la papa si am vazut ca nu are febra si nu i-am dat deloc paracetamol...De ce sa indopi copilul "preventiv" cu niste medicamente cand poate nu are nimic...Si doua zile mi se pare f mult...e deja un tratament in toata regula. Da-i acum seara sa fii tu impacata si sa nu fii stresata la noapte ca poate face febra dar maine daca nu are nimic (si tin pumnii sa nu aiba) nu-i mai da deloc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

nikolici, imi pare rau pt micutza ta! pupici sa-i treaca durerea}{

zicea cineva de sucul de portocale pt bebe. nu stiu daca e gresit sa-i dai lui bebe, sau nu, insa felul in care ajuta el la luarea in greutate este prin vitamina C pe care o contine si care da pofta de mancare.



poze noi cu bebelushull
mamica de Florin Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Offf, Nikolici, chiar acum intram ca sa te intreb cum a fost cu vaccinul.

M-am tinut eu tare pina acum, dar sint super-stresata pentru miine. Si noi tot Infarix facem.

Crezi ca o doare intepatura? Ai pus comprese?

Fetelor, ce fel de comprese ati folosit? Uscate sau umede? Si cum anume ati procedat? Sa pun niste dischete de vata umezite la frigider? Sau la congelator?

Ma duc acum sa ma uit ce supozitoare am eu in dotare.

Mi-e fricaaaaaa. O sa visez numai vaccin toata noaptea.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput