Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

cred ca am scapat de moderare??

al meu baiat a adormit in seara asta in balansoar pt prima oara
e dulce rau acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




Plata cu cardul, cam 2 saptamani termen de livrare, 25 lire taxa fixa de transport + 2 lire/kg, trebuie sa mergi la posta pentru ridicarea coletului

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




Plata cu cardul, cam 2 saptamani termen de livrare, 25 lire taxa fixa de transport + 2 lire/kg, trebuie sa mergi la posta pentru ridicarea coletului

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...


dulce
tr sa ai card in euro,nu?

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




Plata cu cardul, cam 2 saptamani termen de livrare, 25 lire taxa fixa de transport + 2 lire/kg, trebuie sa mergi la posta pentru ridicarea coletului

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...


dulce
tr sa ai card in euro,nu?

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




nu, card normal in lei, eu am visa
oricum comanda e in lire, nu euro
mie mi s-a facut conversia la 4.52 ron/lira

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




Plata cu cardul, cam 2 saptamani termen de livrare, 25 lire taxa fixa de transport + 2 lire/kg, trebuie sa mergi la posta pentru ridicarea coletului

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...


dulce
tr sa ai card in euro,nu?

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




nu, card normal in lei, eu am visa
oricum comanda e in lire, nu euro
mie mi s-a facut conversia la 4.52 ron/lira

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit 16.09.2008

... once upon a time ...

mercic

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Si noi iesim des cu masina iar scoica o pun pe scaunul din dreapta, cu spatele, din aceleasi motive de acces usor la copil: suzi, o magaiere la semafor, ma poate privi si ii pot canta sa adoarma daca o apuca pandaliile - fi-mii, ca si lui fi-miu ii place mult vocea mea, cred ca sunt singurii

Nausica pupam frumusete de Ania. Si poate reusim sa ne vedem si noi prin parc pe joi-vineri daca ne permite vremea, ce zici?

Nerantula mie nu mi se pare ca a crescut putin 2 kg in 3 luni, chiar daca este sub medie dar min este undeva la 1.5 kg. Cum spunea si lala, fiecare bb cu ritmul lui de crestere iar mie Gruia chiar nu mi s-a parut mic cand l-am vazut, asta pe langa ca e un frumos cum am mai declarat Iar cu laptele nici a mea nu se scoala nesatula de la masa in cazul in care vrea sa manance, problema mea e ca nu vrea sa manance si eu nu inteleg de ce, ar sta numai la verticala si cu ochii pe toti peretii. Mananca bine si fara fente numai daca e adormita sau o iau imediat ce se trezeste, fara sa o schimb fara nika. A si mai mananca fara fente in deplasare se pare, dar in ultimul timp am evitat sa ies cu ea de teama sa nu o apuce pandaliile pe acolo. Oricum nimeni nu a putut sa ma lamureasca asupra subiectului desi am intrebat in stanga si in dreapta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)




Eu cand am comandat , mi-au venit acasa direct ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui iriss_04

nerantula sau fetele care au mai comandat de la mothercare spuneti-mi si mie cum se plateste?in cat timp vine?ce taxe sunt?etc


Se plateste cu card.
Vine cam in 5-6 zile de cind iti apare "order dispatched" - le ia citeva zile sa pregateasca coletul, cam multe, dupa parerea mea.
Vine cu un serviciu postal international, iti aduc coletul la usa. Daca nu esti acasa, iti lasa un aviz si trebuie sa te duci undeva in Rahova. Deci fa tot posibilul sa fii acasa.
Daca vrei sa dai comanda, da o strigare, m-as baga si eu. Body-urile si pijamalutzele au fost f f bune.

Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

ramona (300), mie pediatra mi-a zis de aceste restrictii la mancare. am o luna jumate in care nu mananc decat pui fript si cartofi fierti sau la cuptor, lactate si cereale cu lapte. mai scap si eu la un pate de pui, niste icre, dar mai rar. asta este, o sa vad eu cum va fi dupa 3 luni. sper sa nu am alte probleme cu el, ca deja cum mananc ceva din ce n-am mancat pana acum cum ii este rau. ma bucur ca si tu si alte fete care mancati de toate nu aveti probleme cu puii vostri.

nerantula, cu luatul in greutate am patit-o si eu la controlul de la 2 saptamani cand dr mi-pa zis ca bebe nu a luat in greutate decat 80 gr in 2 saptamani. mi-a zis sa ma mulg 24 de ore si sa vad daca am minim 600 ml de lpate. de atunci ii dau mai mult la biberon laptic de la mine ca sa stiu cat mananca, ii dau dau si direct de la san, dar de multe ori se enerveaza daca nu-i vine mult deodata....deh...s-a obisnuit cu biberonul. aaaa...si am uitat sa va spun ca daca la inceput foloseam mameloane de silicon ca nu aveam sfarcuri bune de alaptat, de pe la o luna bebe papa fara acele mameloane. a mai crescut si prinde bine sfacrcul acum. a luat in 2 luni 1680 gr, ceea ce e bine.

babytza, super ideea cu clipul

vreau sa va intreb si eu de la cate luni il pot pune pe bebe in bouncer ?

maryb cea mai fericita mamica de Mario Gabriel

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput