Puiuti de Randunici 2008!! (164)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cuscra, razi tu, razi... rad si eu, dar nu e rasul meu. Parca mi-a mai trecut... am fost in oras, cum m-a sfatuit Delphin, am cheltuit toti banii, cum mi-a zis ea sa nu fac, si mi-am luat colanti si rochita-pulover si rau am facut ca m-am vazut acum ce grasa sunt si am cazut iar in butoi. Mai, si eram pe marginea lui, gata-gata sa scap. Sampania pt copii nu mi-a priit, desi am baut-o pe toata... Asta e! N-am ce face!

Am facut curat in casa, am spalat vasele de mana, am hranit Davidul si l-am pus in pat sa se culce, dar el nu vrea si pace. A invatat sa se ridice in picioare, se tine de margine si arunca suzeta jos, apoi plange sa i-o dau inapoi.

L-am programat pe David la un pediatru bun care a fost aici la noi in oras si si-a dat demisia din spital ca a fost un scandal cand ea a demascat neregulile din institutie. Vreau sa ii faca un control de rutina si sa-mi spuna daca e bine. Eu zic ca e, dar nu sunt medic...

Kya, si mie imi place mult Habarnam. O sa o caut si o sa-i citesc si lui David cand o fi mai marisor... Pana una alta am luat si noi telefonul vorbitor de la FP si o sa i-l dea Mos Craciun vineri, la serbare. L-am luat si pe Tigrila de plus si e f incantat de el... azi i-am luat si lui body-uri, strampi, pijama si randunoiului o caciula

Ursuleato, si eu vreau o fetita, mai, hai s-o punem de o odisee noua!
PS: Am copiat mesajul meu aici, ca nu vazusem ca avem subiect nou...

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bubu nu am vazut ca nu am citit, dar ma apuc acum...
salut...noi am umblat toata ziua, pe la Metro, Carrefour..eu sunt obosita, azi noapte iar a avut o pauza de o ora de somn!
Fetelor,experimentez si eu o durere dubioasa de san drept..undeva de jur-imprejurul sanului, nu pot sa localizez exact, dar e enervant rau..si asa, din senin, chiar papase din el!..nu arde, nu am febra,nu gasesc nodul, dar imi da o stare de nervi maxima..ce sa fac??

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca2107

Inca una si ma duc:

Sfarsit de semestru. Bula e gata sa ramana corigent la chimie. Profesorul incearca sa scoata ceva de la el, da’ asta era tufa de Venetia. Pana la urma profesorul, enervat si plictisit, ii zice:
- Te trec daca imi raspunzi la o intrebare simpla. Ce este clorura de sodiu?
- …
Profesorul (enervat la culme):
- Ce pune ma, tac-tu, dimineata pe oua?
- Pudra de talc!



Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze




Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Cris, te-a kilarit la dintzar??

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
www.onetruemedia.com/shared?p=774cd5d8b8e87294224ee2&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Raluca, ce-am mai ras!! Ma bucur ca nu mai sunt blonda...

Anca, poate e ceva trecator... si nu e nimic... Urmareste, sa nu se infunde ceva pe-acolo...

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Buna, randunici!
Am supravietuit la dintar, dar e ceva provizoriu, ca dupa sarbatori, incep in forta. Am de imbracat vreo 2 masele, inlusiv cea pe care am plombat-o azi si de tratat altele.
Bubulina, multam fain pt. retete, le-am salvat! Ce baieti frumosi am vazut eu acolo, mai, mai, , iar giner-miu sta in picioare?!, parca asa vad eu la baita. Iar tu arati grozav!
Kya, suna bine prajiturica ta, am salvat-o si pe ea! Habarnam si prietenii lui si Dr. Au-ma-doare sunt 2 dintre cartile copilariei mele si le-am pastrat! O sa-i citesc Andreei cand o mai creste.
Kya, Naty, Clau, Bubu, va multumesc pt. raspunsuri, m-ati linistit, intr-adevar Andreea papa cu pofta, si nu nu vomita mult, ii vine nitel inapoi la ceva timp dupa masa.
Simo, multam pt. dmiratie, dar m-am dus de nevoie, ca aveam gaurain masea si ma deranja cand mancam. Nu sunt delasatoare la capitolul asta, dar nici nu ma-nghesui.
Ralu, am vazut ca semeni leit cu sora-ta, dar am vazut si puiul mic si scump!
Pucca, Biencutza ta e o scumpa . E super misto tarcul ala, de care e? Si pernutele de unde le-ai achizitionat?
Ioana, ma bucur ca ti-ai mai revenit dupa shopping, sper ca bancurile Ralucai sa te scoata de tot din butoi!
Ursuletz, sa porti sanatoasa cadoul de la Mosu, pan' la anul de Craciun te-ai scos cu chilotii fini de duamna! Iar unghiuele sunt super marfa, am avut si eu cand am nasit, dar pe mine ma incomodeaza.
Ma duc sa mai tzatzai cupilu', ca-i cam miorlaita, si pe urma, daca vine randunoiul intre timp, mergem si noi la shoppinguiala.


Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Maama, tocmai mi-a trantit Andreea mobilu' pe gresie si s-a facut bucatele , i-a sarit carcasa, bateria, o mai merge? Daca nu motiv de cadou pt. Mos!

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Mergeee!

Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!

POZELE MELE

Chocolate therapy is, oh, so good!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

Citat:
citat din mesajul lui ccris_ccris

Mergeee!
Cristina, cea mai fericita de Andreea Georgiana (18 aprilie 2008)
Iti multumim Doamne pentru mica minune!


...hai ca esti mortala....pai fa-te ca il lasi "din intamplare" la indemana si "are ea grija"

luny cel mai bine, zic eu, iti faci programare si mergi la un control; nu dureaza mult si stai linistita

Liana, mami de Teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Buna seara gagici!!!

Ma rad de glumele lui Raluca, ca le-am zarit, si ma duc sa citesc din urma!!!

Livi Mamica de Iris Miruna (12.03.2008)

Pozele mele
Povestea nasterii

Mergi la inceput