Pepenasi de iulie august 2008 (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Vio ca in filme!...stii tu de care....pai daca-s de la ei sa vezi ca ii acopera, mi-ar placea sa-i vad pe la TV, rusineeee

Si mandrul meu a fost marait azi, nu prea a dormit, dar a cazut lat acum

Noapte buna va doresc!





un vot, va roaga un moshuletz

noi
un fulguletz
un pepenash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Anaco vazut Mara ta e dulceeeee rau! Sa va traiasca!

Multumesc muuult tuturor pentru voturi!



un vot, va roaga un moshuletz

noi
un fulguletz
un pepenash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Anaco frumoase pozele cu Mara.
va pup,noapte buna!
http://www.afluacum.ro/index.php?id=27&offset=168&pictID=775¬a=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Uff nu am reusit sa citesc din urma am fost tare busy numai prin casa cate am avut de facut si nu am terminat na casa mai mare treaba mai multa.
Am reusit sa facem bradul sa decoram geamurile si usa asa mi-am dorit sa facem si noi casa frumoasa pt sarbatori, plus normal ca s-a facut vraiste prin casa si na aspirat, imbaiat familionul etc aseara am cazut franta si azi ia-o de la capat mai am de facut oricum trebuie sa pregatesc toate si pana weekndul urm sa fie toate gata ca vine tata pe 23 si na tre sa pregatesc camera calc asternuturile etc, plus weekendul urm tre sa facem ultimele aprovizionari pt papa si cadouri ca apoi nu mai apucam ca vine tata o sa fim numai pe drumuri mergem in vizite vine lumea la noi ca ne-au anuntat deja decu busy schedule.
Am pus si noi niste poze noi sa va amuzati cu ce ii face aia mare la aia mica.
Aici am si poze cu masa/bradul/casa si special pt Bujo cu gogosile ei, ceva delicios.
Gata ma duc la nani ca sunt terminata efectiv sper sa am ami mult timp sapt asta sa mai citesc si sa mai si scriu.
Pupici si o sapt cat mai usoara si frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor vorbeam acum ceva timp de biberoane, in sfarsit le-am primit si pe cele de la MAM si pe cele de la Tommee Tippee...cele de MAM ok, numai ca nu i-a placut tetina, asa ca folosim MAM cu tetina AVent...noroc ca se potrivesc si cele TT super, i-au placut din prima...oricum la astea nu aveam ce face daca nu i-ar fi placut...si asa mi-am facut nebunia cu bibe, unele de lapte, unele pt ceai, unele pt cereale

inca odata multumi din suflet pt voturi.
http://www.gradinite.com/site/ConcursFoto/detaliiPoza/217-ioana-rebeca.html

sa avem o noapte usoara

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Multumim de urari fetele. Ilincutza va dulce.

Noi azi ne laudam cu papat cereale de orez, 30 ml . Nu ne-au displacut, dar nici placut cine stie ce. Mai mult a amuzat-o scalambaiala lu nebuna de mama-sa , care facea ca avionul si ca alte alea. Si fata radea de nu mai putea . De mine, evident... Am ajuns de rasu fetii, nah ! S-a distrat de minune, si cam in juma de ora am reusit sa mancam cu linguritza cele 30 ml, destul de subtirele facute (o linguritza de cereale am pus la cantitatea asta).
Apoi am incercat sa-i dau un pic de lapte cu bibe. Pai credeti ca a vrut? Nope . Il morfolea si se stramba. Asa ca tot legata de glie voi fi, ca nu-i place biberonul.
In acest timp, cat io incercam sa-i dau bibe, ea cu coada ochiului se uita la tv, si la un moment dat a dat ochii peste cap si a adormit. Oare asta sa fi fost efectul de la papat cereale ???Numa ca nu facusem inca baitza, si ma gandeam ce fac io acuma . Am zis macar sa-i schimb pampersu care era plin de pipi, si cand am dezbracat-o, incet-incet a facut ochi la loc si am prestat si baitza, ne-am si cantarit. Pe cantarul de acasa avem abia 5890 g cu pampers si body pe noi.
In final am papat tzitzi, si acum am adormit .
Cam asta am prestat noi azi, in ziua cand am implinit 5 luni . Acu sa vedem cum vom dormi. Io sper ca mai bine . Si maine merem la doctor la control.

Bujo, felicitari pentru ma-ma-ma .

Mada, foarte frumos ai aranjat .

pup you all,

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Sunule, sper ca esti bine cu maseaua. Sanatate si .

Bujo, te-am abordat pe mess.

Vazut pozici mumoase tare cu Sebi de Pica care sta cu capu in jos si ii place si apoi singurel in picioare ; Radu Mihai de Serenity infofolit de nici nu se mai vedea ; intalneala fetelor, Bujo si Gini, cu bebei la Brasov, facandu-ne in ciuda cu gogosile lor (bah fetelor, sa-mi trimite-ti si mie vreo 5 asa, ca io nu-s la dieta, la cele 50 de kg ale mele, daaaa? ca sa va iert ); Ami cu palarie si Ari mozolici cu cioco si mandra de paiul ei , printzese de Mada; Xenia de Gallyb care are niste ochi mari si superbi .
Si m-am oprit aici azi, ca trebe sa fug la nani .

pup you all,

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Povestea nasterii Ilincutzei
poze
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Mada superbe aranjamentele si bradul e de vis.
Bufi am votat ca e trecut de ora 12.
http://www.afluacum.ro/index.php?id=27&offset=168&pictID=775¬a=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Neata!Haideti ca astazi dau eu cafeluta
Votat pe ziua de astazi la Teky si la bufi, dar la Flo nu-mi mai da voie, oare de ce?
Noi astazi mergem la doctor sa facem echo la sold sper sa fie bine, sa nu avem probleme. Sa ii fac oare si la fontanela sau sa-mi vad de treaba, voi ce ziceti?

Speranta moare intotdeauna ultima!

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns serbanica spune:

Buna dimineata!Nu am citit o zi si uite ati trecut la cap nou.
Noi ieri am fost de dimi la biserica cit a tinut slujba coplul meu a dormit,apoi am plecat la mosica la tara la un concert de colinde unde iart am fost cuminti am si dormit;cei de acolo aplaudau si Serban dormea.Ce mai am copil cuminte!!!
Dar am o intrebare se apropie Craciunul si habar nu am ce cadou sa ii cumpar,asa un cadou pt virsta lui adica 4 luni in 20 decembrie!
Hai va pup ca ma duc sa citesc din urma!

Mergi la inceput