Redoutistele fidele La Redoute France (156)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


salutare!



Semneaza www.petitiononline.com/laredout/petition.html" target="_blank">Petitia LA REDOUTE !!!



Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne16

Off topic: Am vorbit cu "doctorie" si mi-a spus ca acestea sunt "vaccinurile buvabile": bronhovaxon, ribomunil sau irs19
Dar cred ca stiati de ele

Bronhovaxom si ribomunil sunt sub forma de praf la pliculetz care se dizolva in ceva, dar irs 19 am folosit noi anul trecut si e sub forma de spray care se pufaie in nasuc, cel putin eu d-asta am avut ...

Sanatate maxima!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea intre cei zece copii ai ei
si totusi sa i-o dea fiecarauia intreaga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Salutare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

fetelor, am intrebat si eu ceva la pag 12, ma puteti ajuta, stiti ceva despre asta, din experienta? ca nu stiu ce sa fac mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns octopusu spune:

A ajuns coletul la prietena mea in Franta. Incepusem sa ma ingrijorez, ca ea vine pe 19 in tara si daca nu mi-l aducea acum nu mai avea cum sa mi-l trimita. Plus ca mai aveam si niste cadouri de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Axxxa, sincera sa fiu nu stiu ce sa iti raspund, pentru ca n-am facut niciodata chargeback. Insa as fi procedat exact cum ai procedat si tu, adica as fi continuat cu refuzul la plata.
Am intrebat o prietena care lucreaza intr-o banca, astept raspuns si te anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui axxxa

Fetelor vi s-a intamplat vreodata sa faceti refuz de plata si sa se solutioneze negativ cererea, adica sa nu va primiti banii inapoi in cont? Si cam cat dureaza actiunea asta cu charge back-ul? Ca eu am primit mail de la redutzi ca sa le trimit datele pt virament bancar la vreo 2 zile dupa ce facusem cererea de refuz de plata si am ales sa merg in continuare pe varianta cu charge back. Acum ma gandesc ca e posibil sa nu-i vad (banii) din nici o parte

Noi, cele mai vechi, am facut chargeback o singura data (anul trecut) cand cererile au fost solutionate pozitiv, respectiv dupa un nr. de zile (care a variat de la o banca la alta, dar in medie au fost 45 de zile), ne-am primit banii in cont. Atata timp cat ai comandat, ai platit, nu ai primit marfa si poti dovedi asta bancii, nu vad de ce nu ti-ai recupera banii. Bafta!

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Axxxa, exista si solutionari negative ale refuzurilor la plata. Am inteles ca de la banca te consiliaza intai sa te "impaci" cu furnizorul, si daca n-ati ajuns la nicio concluzie, continui procedura de refuz. Daca tie cei de la banca nu ti-au zis nimic, nu cred ca e cazul sa iti faci griji.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Buna sa va fie seara!


Jas, cati clienti ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui danadc

Jas, cati clienti ai?



270

Mergi la inceput