Redoutistele fidele La Redoute France (156)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Coletul nu mai vine. Ori a venit si a plecat inapoi la ei...au fost destule cazuri de "corectitudine" functionareasca, ori s-a "volatilizat" pe drum.

Trebuie sa le ceri banii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

Lorenza, pai tu esti spioanca, mey,de-aia le stii pe toate! da crede-ma nici eu ca postez p-aici nu stiu care cand si ce fel a mai postat cand vine vorba de persoane care apar pe topic rarisim.

Eu nu consider ca m-am luat de ea, imi pare rau daca asta s-a inteles dar nu asta a fost intentia. Si oricum nu cred ca e cazul sa ne mai intindem atata in politeturi. Pana una alta ne-am intalnit sa vorbim de altceva, am inteles, Crinutz nu avea de a face nici cu fr nici cu ro, let's move forward!

April

Eu am citit-o pe Crinutz la alte topicuri si stiu ce fata finuta si sensibila in acelasi timp e,care nu merita sa fie atinsa nici cu o floare,de aceea am sarit s-o ajut.Inteleg ambele parti,nu acuz pe nimeni de nimic,am vrut doar sa fac unele clarificari.Si cu asta,chiar ca e de ajuns si prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unique spune:

Nu stiu daca a mai fost pus site-ul asta : http://www.hainedecopii.ro/fete/incaltaminte/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Off topic: Am vorbit cu "doctorie" si mi-a spus ca acestea sunt "vaccinurile buvabile": bronhovaxon, ribomunil sau irs19
Dar cred ca stiati de ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Coletul nu mai vine. Ori a venit si a plecat inapoi la ei...au fost destule cazuri de "corectitudine" functionareasca, ori s-a "volatilizat" pe drum.

Trebuie sa le ceri banii.


serios? si cum fac asta?
mai ce porcarie




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

anda, tb sa le scrii. Din nou. Sau daca nu vrei sa te mai complici cu mailuri la LR, fa refuz la plata la banca si-ti vei primi banii in cont.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Multumim tuturor pt urari si felicitari.... Noi ne-am petrecuit ieri pana la 10 seara, azi am avut serbarea la gradi, acum am picat, am mancat ceva rapid si am intrat sa-mi trag nitel sufletul pe DC, sunt franta de oboseala

Vad ca a fost si ziua lui Matei de Claujro, asadar uram si noi cu drag la multi ani, sa fii sanatos si voios!!!!!!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

anda, tb sa le scrii. Din nou. Sau daca nu vrei sa te mai complici cu mailuri la LR, fa refuz la plata la banca si-ti vei primi banii in cont.


nah tocmai am primit raspuns la al doilea mail de cind astept coletul (cumparare in 11.11)
iaca:
Bonjour Mme ,
I can't give you a tracking number because it's an economic sending. I can't write you when you'll receive it exactly. But if you didn't receive it at the end of this week, contact me again and please remind your full postal address.
Regards,
Catherine LAMONT
INTERANTIONAL CUSTOMERS DPT
541812334

sa-i cred? sa nu-i cred? mai stau? fac refuz de plata? s-a intamplat sa va mai vine dupa ping pongu' asta de mails?





Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axxxa spune:

Fetelor vi s-a intamplat vreodata sa faceti refuz de plata si sa se solutioneze negativ cererea, adica sa nu va primiti banii inapoi in cont? Si cam cat dureaza actiunea asta cu charge back-ul? Ca eu am primit mail de la redutzi ca sa le trimit datele pt virament bancar la vreo 2 zile dupa ce facusem cererea de refuz de plata si am ales sa merg in continuare pe varianta cu charge back. Acum ma gandesc ca e posibil sa nu-i vad (banii) din nici o parte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

'neata

Mergi la inceput