Redoutistele fidele La Redoute France (156)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Jas, multumesc de traducere si interpretare, cred ca asta e nuanta.

Nu cred ca vor muta logistica niciunde. In Romania in nici un caz ca merge si fara ea , AD/HD vrea sa faca multe comenzi, dupa aia cu logistica....se descurca cum poate ca romanii sunt obisnuiti sa le vina comanda peste juma de an, cu juma de produse lipsa.

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Am fost ieri in Orhideea si la Batta aveau reduceri 50%. Asa ca sotul si-a luat 2 perechi de pantofi, elegenat si sport cam cu 130 Ron fiecare...


Am gasit acolo crema Alpina careia cineva ii facea in vara reclama aici, in sensul ca era f multumita. Casta 16 Ron, dar acum e doar 8, din cauza red de 50%.

Nici nu ma mai uit pe .fr ca ma iau nervii ca nu pot comanda...

Pe .ro nici nu ma gandesc...


Cred ca o sa bag la educerile mari o comanda pe tao pt pitica. Am facut o simulare si cu 100 euro ii iau vreo 30 de articole (bluze, pantaloni, sosete, dresuri, jachetele). Cred ca e mai bine decat prin alta parte. Ma gandesc ca cei 18 e transport sunt de fapt 6 un FDP si 8 cum plateam si pe LR.fr. Asa ca merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

Nu inteleg rien din ultima fraza:
par contre peut etre que demain c est la logistique qui partira en Roumanie !

adica cum?

Zice ceva despre delocalizarea serviciilor lor de logistica... desi nu vad legatura cu subiectul. Cred ca vroia sa zica ca ii doare fix in 14 ca LR a dat franciza pe Ro... in caz ca a reusit totusi sa inteleaga postarea mea
Spuneam eu bine ca sunt sovini ... dar noi sa fim sanatoase, si sa comandam pe LR.fr la soldurile de iarna (Vise, taica, vise)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Deci ultima postare promit:
- singrul motiv pt care am postat aici este ca am vazut ca am 2 PM unde zicea chestia asta cu petitia. Am intrat si mi-am adus aminte ca exista laredoute.ro si mi-am zis "mai dar fetele astea or sti ca e si lr.ro?". Ia sa le zic desi ma gandeam ca e 99% sanse sa stiti din moment ce stiti totul despre fr. Atata! nimik mai mult, nu am intrat sa jignesc pe nimeni cu informatia asta. scuzele mele daca s-a inteles asa.
- daca tot am postat iformatia asta, zic sa intreb ce e si PM asta, ma gandeam sa nu fie ceva necurat la mijloc. La fel zic sa intreb si eu ca omu' sa nu stau sa citesc zeci d epag (nu mi-a trecut prin cap sa ma uit pe prima pag, ma iertati !). Atat si nimik mai mult.

anne16 nu m-am simtit deloc jignita de PM tau. Am intrebat ce e cu el in conditile in care nu intru la acest subiect mi s-a parut un pic ciudat. E dreptul meu, nu ?
Daca v-ati simtit jignite e pb voastra eu am postat cu buna intentie o informatie, puteati sa o ognorati, ceea ce va rog sa faceti in continuare.

Numai bine !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crinutz

Deci ultima postare promit:
- singrul motiv pt care am postat aici este ca am vazut ca am 2 PM unde zicea chestia asta cu petitia. Am intrat si mi-am adus aminte ca exista laredoute.ro si mi-am zis "mai dar fetele astea or sti ca e si lr.ro?". Ia sa le zic desi ma gandeam ca e 99% sanse sa stiti din moment ce stiti totul despre fr. Atata! nimik mai mult, nu am intrat sa jignesc pe nimeni cu informatia asta. scuzele mele daca s-a inteles asa.
- daca tot am postat iformatia asta, zic sa intreb ce e si PM asta, ma gandeam sa nu fie ceva necurat la mijloc. La fel zic sa intreb si eu ca omu' sa nu stau sa citesc zeci d epag (nu mi-a trecut prin cap sa ma uit pe prima pag, ma iertati !). Atat si nimik mai mult.

anne16 nu m-am simtit deloc jignita de PM tau. Am intrebat ce e cu el in conditile in care nu intru la acest subiect mi s-a parut un pic ciudat. E dreptul meu, nu ?
Daca v-ati simtit jignite e pb voastra eu am postat cu buna intentie o informatie, puteati sa o ognorati, ceea ce va rog sa faceti in continuare.

Numai bine !

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007


Scuza-ma
Am vazut ca ai postat si in capitolele anterioare, deci de aici s-a creat toata confuzia.
Fetele nu radeau de tine, ci de mine ca nu am fost atenta(eu asa am interpretat, rasul).Dupa aceea s-a ajuns la altceva. Sincer imi pare rau.
Deci: scuza-ma


Scuzati-ma toate care ati primit PM-uri sau mailuri. Dar am vazut ca sinteti si in capitolele anterioare, din acest motiv mi-am permis sa v-a deranjez.V-ati implicat cu cate un sfat. Am crezut ca ati comandat de pe LR.fr si doriti in continuare sa comandati on-line din Europa, sa putem beneficia de reducerile lor
De aceea s-a creat toata confuzia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Consider ca v-ati luat degeaba de Crinutz.Ea nu a comandat niciodata pe la redoute.La inceputurile topicului,acum 2 ani,intr-adevar a avut vreo doua postari in care ne avertiza de neseriozitatea francezilor in legatura cu clienti proveniti din tari ca Romania,ea stiind aceeasta pentru ca lucreaza la cataloagele lor.Atat si nimic mai mult.Nu cred ca era datoare sa se intereseze de ce am mai intreprins noi.Ea a actionat normal si reactia voastra chiar n-am inteles-o.Totusi,nu suntem chiar asa de importante in ochii celor care n-au nicio treaba cu problama lr.,incat inainte de a ne aborda sa se informeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Lorenza, pai tu esti spioanca, mey,de-aia le stii pe toate! da crede-ma nici eu ca postez p-aici nu stiu care cand si ce fel a mai postat cand vine vorba de persoane care apar pe topic rarisim.

Eu nu consider ca m-am luat de ea, imi pare rau daca asta s-a inteles dar nu asta a fost intentia. Si oricum nu cred ca e cazul sa ne mai intindem atata in politeturi. Pana una alta ne-am intalnit sa vorbim de altceva, am inteles, Crinutz nu avea de a face nici cu fr nici cu ro, let's move forward!

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

salutare la fete.

intru pentru prima oara aici desi m-am redoutat de fo 2 ori pina acum. am incercat sa citesc topicul din urma...insa m-ar prinde craciunul. poate ma ajutati si pe mine cu o informatie.

concret. am facut comanda pe 11 noiembrie, banii i-au tras de pe card pe 14 noiembrieparca...ei bine suntem in 16 decembrie si inca nimic. am scris un mail la service si am primit urmatorul raspuns:

Bonjour Mme,
Dear client,
We sent your parcel at the middle of November and you should receive it in a few times.
Please be patient.
Regards,
Ca therine LAMONT
INTERNATIONAL CUSTOMRES DPT
541812334

asaaa, azi le-am mai scris un mail, nu de alta dar erau fo 150 de eur si mi-ar fi trebuit pina la craciun.

intrebarea este, credeti ca mai vine vreodata pachetul? e vina lor? e a postei? ati patit asta? ce se poate face?
va rog io mult luminati-ma si pe mine caci e noapte. multu'

cit despre lr.ro, mi-e scarba...




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Andache, esti sigura ca in octombrie dadusi comanda fata draga? Ca astia zic ca ti-au trimis-o in Noiembrie, ceea ce imi pare tare bizar.

Treaba e urmatoarea: comenzile pe care am apucat de le-am dat pana s-a inchis reduta au venit de cand haul. Ultima am dat-o eu in 11 noiembrie ca apoi nu am mai avut tupeu, si a ajuns in Bucuresti in mai putin de 2 saptamani.

La posta ai intrebat? Desi eu stiu ca mai mult de o luna nu le inmagazineaza...

Edit: Bey, crez ca-s defecta, vazusem octombrie. Daca e in Noiembrie inca ar mai fi sanse sa stea coletul la posta, fugi de intreaba asa, fara aviz

April

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

aprilush, is nebuna, am editat. era vb de 11 noiembrie.
am fost la posta de fo 5 ori, ma stiu alea ca pe calu breaz.
ce naiba sa mai fac?





Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput