Cirese de mai-iunie 2006 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgi spune:

Ella - imi pare rau ca la voi in familie au aparut ceva probleme! Eu iti doresc din suflet tot binele din lume si sa-i faci un fratior sau o surioara Anei.

Mie inca mi-e teama s-o iau de la capat. Ne este foarte greu cu un singur copil. Eu inca alerg cu lingura dupa ea prin casa, altfel sta asa nemancata. Nu-i place mancarea!. Cand ii place, mananca. Tot ce-i gatesc eu, nu-i place! Nu manaca cartof deloc, indiferent in ce fel este gatit, nu manaca paine, nu manaca legume, nu mai vrea deloc ciorb. Mananca numai carne goala! Ma tot intreb daca nu-i face rau la stomac. Inca fac lapte noaptea. Sunt foarte obosita. Doarme cu noi, nici nu vrea sa auda de dormitorul ei. Aseara tati, n-a mai rezista si-a plecat in cealalta camera. Il inteleg, are nevoie de odihna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui 26octombrie

Oana, mi se pare atat de ciudat sa ma uit la poze cu copii, iar "cireasa" sa fie copilul cel mare... cum trece timpul! ce frumuseti ai dumneata acolo! si ce ochi incredibili are Paul!

Luana si Hora

Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)


sa vezi cand da din gene pe la mama sa obtina ceva... Asa-i de pupacios cand il apuca, daca isi pastreaza naravu' o sa rupa la inimioare...

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana

...
Vai Oana ce frumusel e Paul, aici m-a dat peste cap, e adorabiiil... Dar in poza aia cu felicitarea nu seamana deloc, nici nu zici ca-s frati.. Vai, ce-o sa-i scoata okii Ana mai tarziu lui Paul ca n-are si ea albastrei.. asa ca mai lasa-l pe P sa detina suprematia, sa stii ca fetitele sunt mai infipte decat baieteii..

multumim trio-ul tau, cand ma apuca disperarea ma gandesc la tine ce vesela esti si cum ai timp de o vorba buna pe forum la toata lumea desi ai trei voiosi prin casa
Eu sper sa nu regrete culoarea ochilor - ca tata caprui are ochii si-s asa frumosi.... asa ca daca o sa-i aiba ca si tata

Citat:

Pana de curand O il cam batea pe C, dar de cand merge la box baiatul si-o cam ia sora-sa.. na.. timpuri..





Trei bucurii: Codrin-02, Olguta-03 si Cornelia-06


He-he

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgi

...
Oana - . Ce copii frumosi ai! pentru Paul sa n-o mai supere pe Ana.
...

Paul a descoperit in sfarsit ca daca vine langa mine cand ma ocup de Ana si se lipeste de mine, are si el parte de atentie - asa ca mai nou nu o mai loveste, pur si simplu vine si ma ia de dupa gat - trebuie sa-i zic sotului meu sa ne pozeze, cum ii schimb Anei pampersul cu Paul in spate oricum e mult mai bine decat sa se ia de ea si sa ma dispere

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaRusu

Citat:
citat din mesajul lui virgi

...
Oana - . Ce copii frumosi ai! pentru Paul sa n-o mai supere pe Ana.
...

Paul a descoperit in sfarsit ca daca vine langa mine cand ma ocup de Ana si se lipeste de mine, are si el parte de atentie - asa ca mai nou nu o mai loveste, pur si simplu vine si ma ia de dupa gat - trebuie sa-i zic sotului meu sa ne pozeze, cum ii schimb Anei pampersul cu Paul in spate oricum e mult mai bine decat sa se ia de ea si sa ma dispere

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor


Eiii, vezi ce baiat destept ai? Dam la dulcetile tale!

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:





Noi suntem toti bine sanatosi, multumim lui DD. Andrei e la cresa, si trebuie sa recunosc ca lui chiar ii place acolo. E o fire lipicioasa, si-i plac copiii.
Cu olita, vad ca am facut oarece progrese, dar kk nici gand! Tot in scutecel face... dar are mama rabdare cu el (adica moi).

Acum doua saptamani cand a avut febra, fara alte simptome, i-a iesit un colt de canin... asa ca n-a fost ceva infectios. Vad, pe zi ce trece ca-i creste dintisorul respectiv.

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:


Si sa va spun care-i mancarea preferata a lui Andrei?

OREZUL!

Il mananca gol, fiert simplu fara adaos de sare. Daca-l intrebi ce vrea sa manance spune: "oiet, mamy, veau oiet!" (exact asa cum e scris)...
Si daca-i pun alaturi snitele de soia, prajite usor, cu mujdei de usturoi, si castraveti in otet, mananca de sparge!

Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

multumim de poezii

ieri a fost serbarea, a fost f frumos, si alex f cuminte, el si prietenul lui din grupa au avut acelasi fel de costum si alex era in extaz. mi-e ciuda ca am filmat serbarea si nu o pot salva pe calc.....nu stiu ce mama supararii are cardul de memorie...ca pe camera se vede....tre sa rezolv cumva...
http://picasaweb.google.com/arleena/PozeAlex#5280198214374786530

am facut si bradutul(artificial) sambata noaptea...si dimineata cand s=a trezit alex a fost ff incantat, tot imi zicea ce fericit e....problema a fost ca dupa 2 ture in jur bradului se uita nedumerit la mine si imi zice "da wall-e unde e?? ca e preferatul meu"(http://picasaweb.google.com/arleena/PozeAlex#5280192795889290770) i-am explicat ca mosul o sa mai vina peste cateva zile cand e el treaza si atunci o sa-i aduca, daca e cuminte.....la gradi cand a venit mosul tot asa , s-a uitat in punga era incantat de cadou dar dezamagit ca nu era si wall-e.....no, le zice mosu la toti copii ca o sa mai vine odata acasa la fiecare cu cadouri si s-a mai luminat un pic. problema majora e ca de 2 luni vanez pe net wall-e cu telecomanda si nu gasesc disponibil....daca vedeti pe undeva robotel wall-e cu telecomanda sa ma anuntati....am cautat prin carrefour, auchan, dinoland, kaufland,diverta tre sa mai mergem la cora, real...nu stiu unde sa mai caut!??!?!

oana sa-ti traiasca pui ca sunt dulci foc....super ca ai o pereche

azi am avut primul examen dupa atata vreme, am stiut, desi nu a fost un examen cu care eram obisnuita...toate cele 10 puncte iti solicitau gandirea la maxim, puteai sa ai cursurile in fata ca daca nu te duce capu nu stiai ce sa scrii.....chiar imi zicea frate-mio(el e prof la univ din oradea) ca tre sa ma obisnuiesc cu genul asta de examene ca asa is la doctorat, nu tre sa tocesti, ci tre sa intelegi si sa gandesti.

v-am pupat....

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salutam si noi livada!!

Arleena ce ingeras simpatic... Bafta la gasit jucaria dorita(noi inca suntem fericiti ca Sofia nu vrea ceva anume anul asta) si bafta la examene. In ce domeni iti faci doctoratul? A!! si la multi ani.. cu ceva intarziere dar.. neuronu' bata-l vina..


Oana ti-am scris si la mamici cu 2 pitici dar mai zic si aici o data: ai doi copii tare dragalasi sa le dai de la noi.

Adriana m-am prapadit de ras citind povestile tale despre copii.. asta cu bataia mi-aduc aminte ca si eu si sora-mea ne cam paruiam cand eram mici, asa.. de drag..

Virgi ehee, ce de Santa la voi.. fain asa. Ce ii luati voi Luanei, hai da-ne si noua idei..
Noi ne-am gandit sa ii luam Sofiei o casa de marcat( ajuta cu numerele) si un art easel ca toata ziua ar canta si ar scrie (a se citi mazgaleste) pe unde apuca. Poate am sub aripa un Picasso..
Cu al doilea bebe sincer iti spun ca te temi degeaba, asa de multe se schimba dupa ce apare bebe. Sofia e destul de demanding si ea:nu mananca singura cu lingurita la masa, la culcare merge dar cu mami etc., dar pentru baby pe care o adora( si reciproca e valabila) lasa multe de la sine. Eu deja la dau sa pape in acelasi timp, facem baita de multe ori impreuna si chiar la nani mergem toate si tare fericite sunt amandoua cand se intampla asa. E greu dar nu asa de greu cum credeam inainte.

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui arleena

multumim de poezii

ieri a fost serbarea, a fost f frumos, si alex f cuminte, el si prietenul lui din grupa au avut acelasi fel de costum si alex era in extaz. ...
http://picasaweb.google.com/arleena/PozeAlex#5280198214374786530

Super
Citat:

am facut si bradutul(artificial) sambata noaptea...si dimineata cand s=a trezit alex a fost ff incantat, tot imi zicea ce fericit e....problema a fost ca dupa 2 ture in jur bradului se uita nedumerit la mine si imi zice "da wall-e unde e?? ca e preferatul meu"(http://picasaweb.google.com/arleena/PozeAlex#5280192795889290770) i-am explicat ca mosul o sa mai vina peste cateva zile cand e el treaza si atunci o sa-i aduca, daca e cuminte.....la gradi cand a venit mosul tot asa , s-a uitat in punga era incantat de cadou dar dezamagit ca nu era si wall-e.....no, le zice mosu la toti copii ca o sa mai vine odata acasa la fiecare cu cadouri si s-a mai luminat un pic. problema majora e ca de 2 luni vanez pe net wall-e cu telecomanda si nu gasesc disponibil....daca vedeti pe undeva robotel wall-e cu telecomanda sa ma anuntati....am cautat prin carrefour, auchan, dinoland, kaufland,diverta tre sa mai mergem la cora, real...nu stiu unde sa mai caut!??!?!

Sotul meu zice ca a vazut la Me tr o - noi de acolo am luat ieri o gramada de jucarii pt mos.
Citat:

oana sa-ti traiasca pui ca sunt dulci foc....super ca ai o pereche

imi creste sufletul cand vad cum intorc oamenii capul dupa ei ca eu la 71 de kile sunt ca o balena.... dupa mine nu mai intoarce nimeni capu'
Citat:

azi am avut primul examen dupa atata vreme, am stiut, desi nu a fost un examen cu care eram obisnuita...toate cele 10 puncte iti solicitau gandirea la maxim, puteai sa ai cursurile in fata ca daca nu te duce capu nu stiai ce sa scrii.....chiar imi zicea frate-mio(el e prof la univ din oradea) ca tre sa ma obisnuiesc cu genul asta de examene ca asa is la doctorat, nu tre sa tocesti, ci tre sa intelegi si sa gandesti.

v-am pupat....

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

felicitari

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput