Gravidute prin FIV (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

incalcare a punctului 16 din regulament:
" 16. Concursurile de pe alte site-uri
Mesajele care fac trimiteri directe la concursurile sustinute de alte site-uri - nu sunt acceptate pe acest forum. Va multumim pentru intelegere."
Roxana

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Cata, asa e, trebuie un medic bun, nu foarte faimos dar cu multa disponibilitate. Eu m-am prins cam tarziu de asta.
Ayda_m, sarcina usoara si la termen.

Referitor tuseu vaginal, de acord cu Catalina. Mie dr mi-a facut control pe masa doar can am avut sangerari; si mi-a facut doar control, vizualizare fara sa faca tuseu. Pt masurat col exista ecografele. Si dr Dracea mi-a atras atentia de la inceput ca daca merg la urgente in spital sa nu accept tuseul vaginal ci doar eventual o vizualizare si atat.

Mirela 38+ Diana Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Pe mine m-a apasat prima data pe burta (m-a ciocanit) dr de fam la 15 sapt. Dar nu m-a durut de loc. M-am enervat dar nu m-a durut. Nu am inteles de ce o intereseaza pe ea unde este sarcina mea! Acum de fiecare data cand ma duc tre' sa-i arat burta, ma masoara (circumferinta) tensiune, greutate, si mi-a ascultat inima. A zis ca am suflu sistolic dat de sarcina! Cica e normal! Oricum eu sunt mai agitata din fire!
Moni nici mie nu mi-a dat dr gine din Ro nimic suplimentar (peste trat celor din Wels) Nici nu a comentat nimic. Dupa ce Loimer a zis ca el "gata" am luat in continuare duphaston 2/zi, trat dat de dr ro. Initial a zis pana la sapt 20 , apoi a zis pana la 35. Se pare ca e mai bine asa.
A, si ce mi-a placut, vorba fetelor, dr e foarte disponibil si amabil. Nu ma repede, nici nu da raspunsuri evazive sau ne argumentate. Mi-e si vecin... Pb vine cand va trebui sa facem vizionari de col Cum mai dau ochii cu el pe casa scarii?

Bq 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Moniland felicitari pt cele 2 inimioare.Super.Vezi ca vin 2 fetite de odata nu pe rand Sarcina usoara si bebici sanatosi.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Acum 5 minute m-a nascut Julia 75, a nascut dimineata la 8,30 un baietel de 3850g si 56 cm care a primit primul 10 din viata lui, a nascut natural s-a cam chinuit ca era BB mare dar acum sunt bine amandoi, i-a dat deja sa suga, a zis ca marti o sa ajunga acasa si o sa va scrie .
Felicitari Julia, sa va traiasca si sa fie sanatos si mancaciosie

Mihaela 35+

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Bravo, Julia, sa iti traiasca puiul si sa te bucuri de el.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Felicitari JULIA! pt curajul "natural"! te admir!
Bebele sa creasca mare si voinic! Te asteptam cu drag acasa!

Bq 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Julia felicitari

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Felicitari Julia. Sa fiti sanatosi si sa va bucurati unii de altii.
Ce de nasteri
ce frumos
pupici pe burtici

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput