Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chance2008 spune:

Buna fetele... va citesc din umbra
Alinutza, eu am facut analiza de sange- betahcg repetata la doua zile(valoarea trebuie sa se dubleze).. Nu iti mai face atatea griji, nu am auzit de teste fals pozitive!!!
Mi-am vazut si eu zmeurica- acum 4 zile(marti)- avea 6,6 mm!!
va pup!

http://bd.lilypie.com/iKSZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianka_md spune:

Buna fetelor,

Eu incerc sa am ganduri pozitive Seara trecuta am mers la culcare gandidu-ma la bebe, abia astept sa merg la eco sa vad ce face...si noaptea ce credeti am visat bebe-ul in burtica (parca eram la medic si era ecografie) dar imaginea era asa de clara...si se uita la noi cu ochisorii deschisi..si dadea din manute si picioruse...m-am trezit cu zambetul pe buze, m-am trezit cu un sentiment total nou pentru mine...a fost minunat!

Fetelor va doresc si voua sa aveti asa vise placute...si ganditi-va pozitiv!

Va pup!


Diana 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

dianka_md ce vis frumos... sper ca de acum sa am parte numai de vise ca ala tau

eu azi am fost la epilat...pe vremea asta...pe la ora 2 m-am intors si pe la 3 m-am bagat la nani de frumusete...am dormit de parca am fost la sapa...pana la 6,30..dar a fost bine...pacat ca e vremea asat urata ca tare as fi iesit afara la plimbare , la cumparaturi



Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 10+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cmadalina spune:

salut fetelor,
mie nu mi-a spus ce dimensiune are sacul sau embrionul, ni l-a aratat si i-a dat lui tati poza, pe care o poarta la el tot timpul. mi-a zis sa vin pe 22 dec sa ii auzim inimioara...
in rest sunt plina de optimism, vb cu el tot timpul, iar tati tine sedinte scurte cand mi-e foarte rau si se panicheaza...
in rest totul e super
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinutza78

Fetelor, este vreuna printre voi care inca nu a facut ecografie?
Intreb si eu..cum se edifica ginecologul asupra unei sarcini fara proba ecografului? Tocmai citeam un articol despre teste de sarcina fals pozitive si am inceput sa imi pun intrebari., mai ales ca eu in afara de trezitul frecvent la 5 dimineata nu am alte simptome.
Eu am facut controlul ginecologic la 5 saptamani si medicul mi-a dat sa fac o gramada de analize si sa ma programez cat mai urgent la o ecografie transvaginala.

Cred ca delirez mai nou...dar si articolele astea sunt de belea

Alinutza +6

Alinutza ,eu nu am fost inca la ecograf,luni merg.Am vorbit cu doctora vineri si mi-a zis ca la cit am acum(6 sapt si 4 zile)sigur ar trebui sa se vada.
Am fost la eco cind aveam 3 sapt jumate dar bineinteles ca nu s-a vazut nimic.Pai fara proba ecografului se poate edifica cu analiza de singe si pt ca rezultatul asta iti vine in citeva ore,iti poate face un test de sarcina si acolo(testul obisnuit,cu urina).
Nici eu nu am nu stiu ce simptome,si eu am insomnii si in rest nimic.



Moniland ,citeste postarile mele,iti promit ca eu o sa incerc sa fiu doar optimista .Sigur,griji imi fac si eu dar...grijile sunt ceva mai putin intense ca la prima sarcina.

Seara frumoasa!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

buna seara ma numesc oana din comanesti si vreau sa ma ttreceti is pe mine pe listuta.s-ar putea sa fac si eu parte din categoria voastra dar nu stiu sigur.astrpe cu nerabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Alina, multumesc!!!!
nanei, te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata

nanei bine ai venit, te asteptam cu vesti bune, tinem pumnii sa fie cu ochisori

ce faceti v-ati trezit? eu de la 8 sunt treaza si parca -s un leu in cusca...mor de ciuda ca e vremea asta urata si ma tine in casa...poate we viitor o sa fie mai frumos...in rest nu am noutati...abia astept sa vina carciunul...sper pana atunci sa-i teaca lui Cezar bubiteel sa-l pot vedea , nu va puteti imagina ce dor imi e de el...n-am stat niciodata despartiti asa mult....

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 10+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

neata

si eu sunt treaza de la 5...am devenit obsedata de povestile despre nasteri. Nu mi-am dat seama ca citesc de 4 ore continuu decat cand mi s-a impaienjenit privirea...

in rest..sunt frustrata si eu de vremea de afara...oribila..parca ar fi o toamna infecta..si ptr ca ieri imi cam smiorcaiam nasul, al meu sot a zis ca nici nu vrea sa auda de vreo iesire..

asa ca azi...am sa stau sa butonez telecomanda si sa citesc de pe forumul DC.

o zi buna tuturor

Alinutza +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

Multumesc fetelor sa dea Domnul sa fie .Parca pe zi ce trece mai am cate un motiv in plus s acred ca sunt.Sper sa nu functioneze autosugestia.Multumesc ink o data ca m-ati proimit in cercul vostru .Tinem legatura si va trimit cate un pupic dulce voua si burticilor voastre.

Mergi la inceput