Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

Annemary nu te ingrijora .Daca ai mai trecut prin asta fi tare si du-te totusi si la medic.Daca Doamane Doamne te-a binecuvantat ink cu un bb nu cred ca ti-l ia.Asa m-a sfatuit pe mine o data cineva cand m-i se imbolnavise andrei al meu la 3 zile.Citeste in fiecare seara rugaciunea pt bb din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna dimineata gravidutze ! Miki , ti-am trimis un PM , buburuza 1979 e bine ca nu ai greturi mari , eu cum mananc , cum , voi in general cum o mai duceti cu simptomele ? Eu am probleme si cu faptul ca nu pot manca aproape nimic! Ma si bucuram ca pana la 6 saptamani nu am avut nimic , dar nici simptomele nu dureaza o vesnicie . Sa ne rugam la Bunul Dumnezeu si totul va fi bine ! Va pup 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

'Neatza ..hop si eu.

Ma uit la sot cum poate sa doarma atat de mult..eu am deschis ochii de dimineata rau si acum bananai prin casa cu un pahar de lapte in mana.

Da..urata vremea, dar cine stie poate vine zapada mai repede. Eu azi vreau sa ma duc sa iau bradut..abia astept.

In rest ok..parca aseara am observat ca incepe sa se umfle sub buric....creste burtik si tzitzi asta ma tot dor..ufff..dar si cand or sa creasca la vara sa le port eu cu maieut micut si cu burtik afara..eeeee..

In continuare fara prea mari simptome de greata..in schimb merg din ce in ce mai des la toaleta.

8+

Bubi mic

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

anne marry - esti o draguta dar sac gestational de 30mm la 5 saptamani nu se poate. Cu atat mai mult sac de 50mm si embrion de 9mm. :). Dar oricum eu iti multumesc.

Catalina






am incercat si eu sa ...aproximez...dar nu le am cu aproxiamre asta ...scuze

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Buna dimineata si de la mine. Aseara am fost la crasma sa dam de baut prietenilor. Acum sunt fresh si m-as plimba prin magazine dupa hainute mai largi.
Ieri am mai avut o repriza de luat wc in brate. Mi s-a tras de la salam uscat. Va dati seama ca l-am taiat de pe lista. Am citi in capitolele trecute, nu mai stiu cine a postat, despre alimentatie si am luat si eu ideea ca un fruct si un iaurt pe zi sa fie nelipsite.
Alte simptome, doar intepaturi in burtica, dar astea sunt preferatele mele dintre toate. Oricum sunt necesare si ma bucur ca le simt. Se intind ligamentele ca uterul se mareste.
Va doresc o duminica linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Hera, am vazut pe prima pagina ca sunt mai mare exact cu un an decat tine, dar facem copii in acelasi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanei

Annemary nu te ingrijora .Daca ai mai trecut prin asta fi tare si du-te totusi si la medic.Daca Doamane Doamne te-a binecuvantat ink cu un bb nu cred ca ti-l ia.Asa m-a sfatuit pe mine o data cineva cand m-i se imbolnavise andrei al meu la 3 zile.Citeste in fiecare seara rugaciunea pt bb din burtica


multumesc pt incurajari. si am sa caut rugaciunea si am sa o citesc. si ...bine ai venit printre noi

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

buna dimineata dragele noastre.

noi citim pe aici si incercam sa cautam pe net ce si cum este cu sangerarile astea in prima parte a sarcinii. devarul este ca de data asta [este a treia sangerare in sarcina asta] m-am manca ...si nu m-am scarpinat cu peria de sarma, si am ridicat de coltul unei comode, am traversat orasul pe tocuri, etc etc ...si uite asa ....

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Moniland

Asa este avem acelasi DPN, tu la dublu , oleee.
Fain gemenii, sotul meu are o sora geamana si ia are tot gemenii .
Eu am avut un et de 2 embryo's dar din pacate s-a prin numai unul, binenteles ca ma bucur enorm si ptr sansa asta.
Tu cum te simti, eu ma duc maine la echo si nu l-am mai vazut pe pui de la 7 spt asa ca abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

hera, nu stiu daca e corect DPN-ul meu. In mod normal ar fi 29.07.2009, dar cum sunt doi am inteles ca e cu 3 saptmanai mai repede.
Tu cat ai acum, 11 saptamani? Sigur va fi bine maine. Sa ne scrii si noua despre bb.
Eu nu pot sa ma plang, sunt bine.

Mergi la inceput