Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dragele mele, avand in vedeere ca am pierdut o sarcina, iar acum sunt la una cu risc, nu o sa citesc postarile cu ganduri negative. Sper sa fie cat mai putine si sper sa ma intelegeti.

Inteleg ca aveti indoieli si temeri si nu prea aveti cu cine vorbi iar aici toate suntem colege de suferinte, dar stiti si voi ca de ce iti este frica nu scapi. Asa ca va rog frumos, doar ganduri pozitive.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Moniland am fost aseara la eco. Urmatoarea o am joia viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Buna dimineata fetelor...sau buna ziua..nici nu mai stiu..ca sunt treaza de la 5 si ma uit la filme de atunci

Aseara am dansat zmeurica la petrecerea firmei...si s-a simtit minunat..cine stie ce dansator/dansatoare face mama?

Mai fetelor nu mai fiti asa prapastioase...vorba lui Moniland...daca e sa se intample ceva rau se intampla...si noi nu avem cu se controlam...important e sa gandim pozitiv, sa ne bucuram de perioada sarcinii...sa fim fericite ca avem atatea prietene aici pe forum care simt la unison si care ne inteleg fiecare temere si fiecare bucurie ptr nimicuri..

Eu voi pleca la Roma de Craciun...e o calatorie programata din septembrie...cand nici prin vis nu-mi imaginam ca voi fi mamica atat de curand...merg impreuna cu niste prieteni care locuiesc la Milano..iar ea este insarcinata si ea...diferenta de 2 saptamani..saracii baieti vor fi la intrecere care se descurca mai bine cu capriciile unei gravidute..

Iar de revelion plec in Iasi..la parinti...si la prieteni..si am de gand sa ma distrez si sa ma relaxez....ptr ca la sarbatorile de anul viitor voi schimba sigur scutece

O zi frumoasa tuturor...

Alinutza +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Si cum a fost? Tot asa micut sacul in comparatie cu embrionul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Moni -pai ieri am aflat. De fapt cu o zi inainte am fost la o prietena care nu are super ecograf si mi-a zis ca ea asa vede. Asa ca ieri am fost pt mai multa siguranta la Dr. Herghelegiu. Acum tb sa astept o saptamana pana la urm. ecografie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Fetelor, este vreuna printre voi care inca nu a facut ecografie?
Intreb si eu..cum se edifica ginecologul asupra unei sarcini fara proba ecografului? Tocmai citeam un articol despre teste de sarcina fals pozitive si am inceput sa imi pun intrebari., mai ales ca eu in afara de trezitul frecvent la 5 dimineata nu am alte simptome.
Eu am facut controlul ginecologic la 5 saptamani si medicul mi-a dat sa fac o gramada de analize si sa ma programez cat mai urgent la o ecografie transvaginala.

Cred ca delirez mai nou...dar si articolele astea sunt de belea

Alinutza +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello burticilor
Ma primiti si pe mine la mamici de zmeurici.
DN 23.08.1980
ET. 13.11.2008
DNP. 04.08.2009
Pe 11.12.2008 am avut prima ecografie si totul este bine. Bebe e bine inimioara bate cu putere.
Eu ma lupt cu greturile care sunt de dimineata pana seara si cu somnul in rest e totul ok.
Va pup si va doresc sarcina usoara si la termen si bebici sanatosi.

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

catalina..mi-am amintit ceva. cnd eram internata in spital ... mi-a zis, daca nu ma inseala memoria, ca am sac ovular de vreo.... 30 mm parca, si eram in 5-6 sapt. nici un embrion nu se vedea, ca era sarcina prea mica cica. dupa 8 zile m-am dus la medicul de familie, si am casunat pe ea sa-mi faca o echo ... nu a masurat nimik, dar se vedea un embrion ffffffff micut, far inimioara batand, ceva ca o pata mica alba, si un sac mai maricel ....cam ca....nu stiu....exact sa-ti zic, k nu a masurat....ca o minge mai amrica de ping pong....iar dupa inca 2 zile cand am fost la echo ...a zis doar embrion 9.5 mm ...si sacul..sa zic eu...vreo 50 mm ...dupa cum parea la echo vazut la dr de fam....stai linisita ca tb sa fie ok.

eu am dormit toata ziua, si acum fac ceva de papica. ar coinacelul de 4 ani, l-am gasit dand cu matura in bucatarie....daca va vine sa credeti ........ ca cica eu nu ma pot apleca de la bebe....

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

anne marry - esti o draguta dar sac gestational de 30mm la 5 saptamani nu se poate. Cu atat mai mult sac de 50mm si embrion de 9mm. :). Dar oricum eu iti multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

la mine la 6 saptamani si 1 zi, sacul era de 14 mm si embrionul de 8,12 mm

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 10+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput