Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307

Grishka - este dr. Hamid de la Medsana si Cantacuzino?
Sa schimbi medicul de familie este o procedura simpla. Dureaza o zi cat plimbi hartiile dintr-o parte in alta.

Fetelor imi spuneti si mie ce dimensiuni au sacii gestationali respectiv embrionii ? (eventual cat erau la 7s).

Multumesc

Catalina




mie mi-s spus la 7 sapt 9.5 mm embrionul ....

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

buna dminieata fetelor.
in primul rand bun venit noilor mamici de zmeurici si multumim inca odata celor care ne-au votat.

noi nu avem vesti prea bune.....aseara, eram la bucatarie, in picioare [imi puneam o cana cu lapte] si m-am pomenit ca simt ceva cum se scurge ...era sange. aveam niste chilotei de dantela si pantalonul de casa fiind trening subire, a trecut prin ei ca prin ...branza cum se zice, si m-am pomenit cu picaturi pe jos pe gresie. m-am dus la baie, m-am curatat ...valul acela a trecut imediat, si am sunat asistenta sa incep ...din nou....tura de njectii cu etamsilat pt oprirea sangerarii. am lua 2 no spa, unul cand am vazut problema si unul dupa vreo ora cand m-am bagat la culcare. dimineata mai era doar ffffffff puin maroniu,...tot asa apos, si doar cand ma stergeam. dureri nu avut si nu am...doar o senzatie ciudata in jurul ...mijlocului sa zic asa...ca o centru.
fata de celelalte doua dati, cand se intampla noaptea....asera era vreo 22.00 si eram treaa, in picioare si...brrrr ...tare ciudat s-a simtit. ma gandesc cu groaza sa patesc asa ceva la servici. va tb sa port tampon mereu ...
ma duc acum in pat, sa stau cu bebe 2 la caldurica,. mai intram pe aici...pupicim si ... spor la scris.

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

anne-mary speram ca totul sa treaca cu bine, nu te agita prea mult. L-am votat si eu pe micutul tau e scumpel foc.

catalina la mine la 7 saptamani avea 10 cm, de sac nu imi amintesc sa fi zis ceva.

Ca se tot vorbea despre Medlife, am o prietena care va naste in curand acolo si imi zicea ceva de 1200 euro nastere normala si 1800 cezariana. Poate e doar informativ, si nu costul exact.

Mai fetelor, visele astea sunt temerile voastre, relaxati-va mai ales inainte de culcare si daca sunteti si credincioase incredintati somnul lui Doamne Doamne, la fel si pe bebe sa aiba El grija de tot. E cel mai sigur.

Think positive!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Catalina eu am facut eco la 6,6 zile dupa varsta gestationala aratata de ecograf (si 7, 4 satamani de la ultimul UM) si embrionul avea 8,6 mm si 160 batai de inimioara de minut...

7+

Bubi mic

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Neata fetele,

Eu nu prea am nimic de repoartat in afara unei dureri groaznice de cap...ieri.
Nici macar la asta nu pot da vina pe sarcina pt. ca a aparut dupa ce m-am certat cu diversi care vor "luna de pe cer", acu, ca acum s-au trezit ei, si nu conteaza ca incerc sa le explic ca ca s-au trezit tarziu, vine Craciunul si eu nu mai am timp sa le ofer nici macar o steluta...daramite luna.
Ma rog, e un fel metaforic de a vorbi dar eu chiar imi doresc vacanta asta de Craciun si n-am de gand s-o anulez numai pt. ca vor altii.
Hai ca m-am enervat din nou.

Partea frumoasa e ca diseara ma duc la un concert de colinde, sper sa intru in spiritul Craciunului si sa mai uit de certuri.

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Atat e de mare burtica11+
Asa arat eu acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Multumesc fetelor////la mine problema nu este embrionul, dragul de el este ok, ii bate inimioara. Problema este sacul gestational care daca se incapataneaza sa nu creasca nu ii da puiului meu nici o sansa...Sunt cam necajita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Copiii mei vor fi vegetarieni pentru ca nu pot sa mananc carne.
De Craciun ca de obicei la Colindat prin zona, iar de Revelion probabil prin jurul casei ca nu am chef de cabane sau petreceri cu fum de tigara.

Cu nasterea inca nu ma gandesc ce va fii. In cazul meu, cu sarcina obtinuta prin FIV si cu 2 bebelusi, cel mai probabil se va face cezariana. Dr. pe care l-am ales sa-mi urmareasca sarcina nu mai asista la nasteri, si oricum in iulie va fii in concediu. M-a asigurat ca va gasi un coleg in acea perioada care sa nu fie in concediu. Dar inca nu-mi fac asemenea ganduri. Vreau sa ma bucur de fiecare clipa petrecuta cu puiutii mei.

Am observat pe jeansi ca deja mi-a crescut burtica. Cred ca voi avea nevoie mai repede decat ma asteptam de hainute de graviduta. In Austria erau o multime si toate frumoase si moderne, dar nu mi-am luat nimic pentru ca nu am stiu ca reusesc. Poate la primavara cand voi fi in trimestru 2 voi face un drum pana acolo, la shopping.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Motana


Mai fetelor, visele astea sunt temerile voastre, relaxati-va mai ales inainte de culcare si daca sunteti si credincioase incredintati somnul lui Doamne Doamne, la fel si pe bebe sa aiba El grija de tot. E cel mai sigur.

Think positive!

9+



Montana ai mare dreptate...cu toate ca incerc sa gandesc pozitiv, ca totul e bine si ca bb e bine si sanatos...tot imi mai trec ganduri negre prin cap...offf se aproprie ziua de marti cand fac eco si mi-e tare frica...daca-mi spune ceva de rau de bb mor acolo

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 10+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cata cand mergi la eco? Habar nu am cum trebuie sa fie sacul, cat de mare, dar daca dr. nu mi-a zis nimic cred ca e ok. Poate la tine si-a revenit intre timp. Mi-a zis dr. ca exact, exact nu poate masura ca fiind si asa mici orice mm ar conta. Dar comparativ cu bb poate iti dai seama daca spatiul ar putea fi suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

la medlife a nascut o prietena anul asta prin cezariana ...zicea ca totul a fost super, a nascut cu dr mendez, a stat vreo 3 sau 4 zile in spital ...si a costat in jur de 56-60 milioane, va spun exact mai tarziu

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 10+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput