Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

dianka - multumesc.
grishca - trimis.


Eu am o problema.Bebe e bine, totul e bine mai putin sacul gestational care este mai mic cu cateva zile. Azi m-a vazut Dr. Herghelegiu, un scump, m-a incurajat dar m-a si chemat peste o saptamana sa ma vada din nou. Sper sa fie bine ...

Ok. Ma puteti trece si pe mine pe listuta.

DN - 23.07.1975
ET - 12 NOV 2008
DPN- 31 IULIE 2009

Doamne ajuta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Multa, multa bafta si sa dea D-zeu sa fie bine pna la capat. Eu cred ca va fi pentru ca se vede ca-ti doresti foarte mult sa fie bine. O motivatie foarte puternica poate rasturna chiar si muntii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Aa, vreau si eu pe lista:

DN: 16.09.2008
UM: 27.10.2008
DPN: 3.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Pardon
DN: 16.09.1980

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Multumesc de primire. Normal ca vreau si eu pe lista
DN 24.03.1975
UM 22.10.2008
DPN 07.07.2009
de fapt habar nu am cand va fi. Am folosit un calculator in care imi zice ca DPN e 29.07.2009 si la sarcina gemelara 07.07.2009 cu 3 saptamani mai repede. Oricum vin cand vor ei, dar eu tot zmeurici fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

multumesc pt adaugare
am uitat DN 30.09.1980
si DPN (la gemeni)24.07.2009

monilland te felicit si aici pentru cele doua inimioare!sa-ti traiasca!
va urmaresc zilnic,dar merge fff greu net-ul si de aceea scriu mai rar....ooffffff



proaspata


http://bd.lilypie.com/cD9Vp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Pentru greata si eu mananc cate un biscuite sarat, sau... o portocala sau o bomboana de menta.
Bine ati venit fetelor noi wow, avem si gemeni acum ce frumos!

Incepusem sa scriem care unde va naste spital, medic si cum. Eu m-am apucat serios de cercetari (la cum sa nasc) si v-am mai spus cred ca cel mai super e nasterea in apa. Stiu ca multi sunt reticenti, dar doar pentru ca sunt slab informati, de ce nu va animati si voi, fetelor? Toate povestile mamicilor sunt extraordinare... sa nu auzi tu una traumatizata, la ce fel de nastere mai auzi asa ceva?

Uitati va dau linkul de unde a inceput povestea, (acum e lunga si s-au adunat multe mamici de delfinasi pe acolo). Eu zic ca merita sa luam doar partea a 2-a adica sa ne bucuram de bebei fara sa trebuiasca sa mai uitam de traumele din timpul nasterii.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113599
Ce parere aveti?


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

eu am visat urat, m-am trezit plangand si o tot tin asa de vreo 20 de minute.nu stiu ce am, poate ca tot de la sarcina este

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 11+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata

crisa , bine ca fost un vis ..probabil de la sarcina ni se trage ...si eu m-am trezit pe la 6,30 , am vista asa urat....ufff bine ca a fost doar un vis....mai nasol a fost ca plangeam si continuam sa visez si nu ma trezeam...Doamne...bine ca a fost dor vis...

vad ca s-au inmultit mamicile cu zmeurici ce bine-mi pare ca suntem asa multe, am citit ca avem si gemeni......super...
vad ca aveti o viteza la scris...eu una nu pot tine pasul cu voi, asta pt ca de la servici nu prea am timp sa intru si cand ajung acasa ma bag in pat si dorm , sper sa fie si bb la fel de somnoros cum sunt eu acum

de Craciun de revelion ce faceti? cred ca asta o sa fie primul meu Craciun si revelion unde nu o sa pot manca decat legume...si primul an cand nu o sa gatesc nimic, sper sa-mi faca ai mei o salata si-o sarma ca altfel....eu inca nu pot intra in bucatarie numai zic de frigider...imi vine sa vomit numai cand il vad....carnea mi se pare groaznica....nici macar nu pot pune mana ....sper s atreaca cat mai repede pt ca sotul meu e disperat ....
eu una abia astept mini vacanta de sarbatori sa dorm non stop...



Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 9+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Doamne Mcriisa si tu? M-am trezit pe la 3.20 ingrozita,asta dupe ce ieri toata ziua am dat la rate.Insa e normal sa avem vise ciudat in sarcina,dar asta al emu a fost tare groaznic.
Mie mi-au iesit analizele clasice proaste,am lipsa de fier,calciu si magneziu si hemoglobina cam mica.Mi-am cumparat elevit si voi lua de azi,si la Teodora am luat de la inceputul sarcinii desi nu aveam probleme.Va doresc un weekend placut ,daca nu mai intru azi si maine.

Mami de Teodora Ioana(29.09.2007) si
http://community.webshots.com/user/jojo_miha

Mergi la inceput