Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui PatriciaArdeleanu

mica-alsa, multumim pt adaugare pe listuta


voi la cite s ati facut prima eco? a fost abdominala sau transvag? am reusit sa ma programez si eu pe 30 la Medlife la trasvaginala, voi fi in s8, cred ca foarte potrivit.

Patricia s5 si Rebecca 05.02.2005


eu am fcut prima echo la spial, cand credeam ca am 6-7 sapt, si de fapt aveam 5-6 sapt. dar la spital nu stau sa discute cu tine. echo a fost abdominal. peste 10 zile, am fost iar la echo tot abdominal, unde mi-a zis ca bb are 9.5 mm si 7 -8 sapt ...si acum, o sa merg iar pe data de 1+9 cand bb va avea 12 sapt sa vedem ce facem cu tratamentul..daca mai reducem ...

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcrissa

Buna dimineata!
cat de mult ati scris de cand nu am mai intrat eu.Bun venit noilor burtici, sarcina usoara si bebe sanatos!
buburuza nici eu nu am mai mancat carne de duminica.ieri am mancat o bucatica mica de peste si dupa mi s-a facut o greata ca acum s anu mai vad.acum mi-ai facut pofta cu Mc-ul.Cred ca o sa ma duc si eu.
alinutza eu am facut aqua gym inainte sa raman insarcinata si ma simteam atre bine de la ea.am vorbit cu antrenorul si mi-a spus ca e recomandata si femeilor insarcinate.daca totul o s afie in regula din trimestrul doi poate merg din nou, dar cum acum sunt cu repaus la pat nu ma pot gandi la asta.m-ai facut curioasa cu mancarea bio.spune-ne si nou numeloe firmei, fara sa dai link, cautam cu google dupa.insomnii am avut si eu la inceputul sarcinii, iar acum am dat in extrema opusa, as dormi tot timpul.uneori dorm la pranz 2-3 ore si apoi noaptea nu mai dorm foarte bine, sunt cam agitata.
anne-marry am votat puiul tau
mi se pare cam scumpa nasterea la clinica cea noua.parca totusi sa dau 2000 de euro nu-mi vine.acum s avedem si care vor fi indicatiile doctorului pentru nastere.ca daca se ajunge la cezariana...
eu sunt cu greturi toata ziua.doar cand dorm nu am.
m-am programat pentru morfologie fetala de trim I pe 22 decembrie si bitest pe 23 decembrie.daca ecografia iese bine o sa-l intreb pe dr daca mai e cazul sa fac bitest.ca stiu ca ecografia este de baza, parca nu sunt foarte hotarata s afac un test statistic care da atatea rezultate fals pozitive.
jojo.am vazut pozele noi cu Teodora.Are nsite ochisori superbi, asa mi-o imaginez si eu pe fetita mea (sotul are ochii albastri), e tare frumoasa.

Doamne ajuta sa fim bine!

Bulina mea

Cristina, graviduta fericita 11+
Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia


mcrissa ce ma bucur ca ai intrat....tot intreb de tine. am trimis si un mesaj pe tel tau. ...cum sunteti? ....noi bine. multumesc pt sustinere.

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Grishka - este dr. Hamid de la Medsana si Cantacuzino?
Sa schimbi medicul de familie este o procedura simpla. Dureaza o zi cat plimbi hartiile dintr-o parte in alta.

Fetelor imi spuneti si mie ce dimensiuni au sacii gestationali respectiv embrionii ? (eventual cat erau la 7s).

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cmadalina spune:

salut,
si noi avem o zmeurica, suntem in 6-7 saptamani, am vazut-o pe 8 dec la echo endovaginal, tati era foarte incantat si i-au cam dat lacrimile
in rest, eu dorm destul de bine, mi-e greata mai tot timpul, dar azi am descoperit ca ii place bb sa fie mangaiat de tati(si mie de altfel)
d-na doctor m-a chemat dupa 2 saptamani sa ii auzim inimioara, asa tarziu?
betahcg a iesit foarte bine, alte analize nu mi-au dat sa fac, mi-au dat elevit sa iau
suntem extrem de fericiti, pentru ca ne-am dorit enorm de mult zmeurica asta.
va doresc la toate o sarcina si o nastere extrem de usoare si sa fiti sanatoase si voi si puii vostri
eu sunt din iasi daca mai este cineva te rog sa ma anunti poate schimbam opinii despre maternitati, medici, echo....

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Moniland bun venit la mamici de zmeurici. Tare frumosi sunt gemenii, dar si mai frumoa ar fi sa fi sa ai baietel si fetita.
Elenada
Ayda_m ar tb sa intrebi dr de ac dureri. Uite Mirela 1 de la FIV a avut toata sarcina dureri si acum mai are putin si naste
Anne Mary ti l-am votat si eu pe mosulica. Simpatic foc
Andreea o sa-ti scriu un PM
Catalina la prima eco (abdominal) la 6 sapt si 4 zile dr mi-a spus ca sacul are 14,8 mm si sarcina o arata de 6 sapt si 2 zile. Embrionul nu mi l-a masurat pt ca nu se vedea la eco abdominal dar avea activitate cardiaca.



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Catalina 2307: Multumesc Da este vorba despre dr Hamid Rahimian. eu am programare la medsana.Stii ceva ?
La 5s3z sacul avea 6mm. din cate stiu trebuie sa creasca 1mm pe zi.acum la 6s4z medicul mi-a zis doar ca e totul ok fara sa-mi mai zica si mie (si eu de emotie nici nu am mai intrebat) dimensiunile desi am vazut ca el a masurat.
La herghelegiu la medsana sunt locuri incepand cu 23 martie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

miki - saru'mana.

Nimeni altcineva nu a facut eco la 7s?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Grishka -activeaza PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianka_md spune:

Salutari tuturor mamicilor!

Eu nu prea am fost activa pe forum, voi incerca sa recuperez, dar incercam sa fiu la zi cu mesajele voastre .

Catalina am facut si eu echo la 7 saptamani si 1 zi, atunci embrionul avea 10.6 mm, sacul vitelin 3.2 mm, am auzit si bataile inimi...o experienta unica - 136 batai/min. De sacul gestional nu mai tin minte exact cat era ca nu mi-a scris in scrisoare.

Sapt. viitoare pe 18, am iarasi programare, abia astept sa vad copilasu ce face, poate va fi si imaginea mai clara...sper!


O seara placuta va doresc!

Diana 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Grishca spune:

Am activat pm

Mergi la inceput