Mamici de zmeurici de iulie - august 2009 - 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Salut si eu mamicle de zmeurici iulie-august 2009!
Sunt si eu o berbecuta binecuvantata cu "zmeurici".
Sarcina a fost obtinuta in urma fertilizarii in vitro facuta in Austria. A fost a 5-a incercare. Am mai avut o sarcina ce s-a terminat din pacate la 5 saptamani.
Ieri am fost la eco si bat doua inimioare. Scumpii mei puiuti au 8,3 mm si 6 saptamani si 4 zile, iar celalalt 7 mm si 6 saptamani si 2 zile.
ii puteti vedea www.flickr.com/photos/monicahhh/3101234504/" target="_blank">aici
Dupa calculul meu aveau ieri 7 saptmani si 1 zi. Nu e mare diferenta asa ca nu-mi fac probleme.
Sunt optimista pentru ca asa trebuie. Stiu ca exista riscuri, dar nu ma gandesc la ele.
Sper sa petrecem clipe minunate impreuna, mamicutelor.




felicitari pt puiutii tai ..sunt dulci ..doamne....ce frumos se vad amandoi acolo ... sa creasca mari si sanatosi

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

ajutati-ne si pe noi VA RUGAM, votand puiul nostru teodor alexandru AICI

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

multumim fetelor care ne-au votat. mi-as dori sa apota castiga toti copii inscrisi...dar cum un concurs este un concurs ..si eu...deh...il votez pe al meu .... multumim.

mie imi este somn de lesin..............a....sa nu va mai zic ca f greu reusesc sa imi mai inchid pantalonii ..sunt eu mai plinuta de fel, dar ii inchideam normal. acum..imi e si frica sa fortez putin, asa ca mai bine ii las neinchisi la nasture.

greturile astea nu ma lasa. nu ma plang, k macar asa stau mai linistita. dar parc prea exagerez. imi vine asa... hodoronc tronc...nu ca nu suport nus ce miros de parfum...sau mai stiu eu ce. nirosurile urate nu le mia suport neam ....dar imi si vine asa..pur si simplu, greata si sa vomit.

anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

ajutati-ne si pe noi VA RUGAM, votand puiul nostru teodor alexandru AICI

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Bun venit noilor
V-am trecut si pe listuta, sper sa nu fi uitat pe nimeni.
Moniland, felicitari pentru cele 2 inimioare, m-am uitat minute in sir la poza. Super arata. Eu tot timpul am visat la gemeni desi n-am in familie ... dar am visat Daca vrei pe listuta, astept si datele tale

Eu nu prea mai apuc sa citesc, cand intru ma pun pe actualizat listuta (am eu un fix cu asta ) si dupa abia mai apuc sa citesc sau sa scriu. Acum profit ca imi doarme gaza dupa ce azi noapte am spus un milion de povesti . I-am facut un vaccin ieri si toata noaptea a durut-o manuta, citez "mami, mi s-o rupt manuta si ma doare" ... asa ca am facut cu schimbul, cand eu cand tati. Sunt un pic zombie dar trece.
Abia astept si eu sa merg luni la dr. sa aud inimioara.
la toata lumea, fug in pat, ca tare drag mi-e in ultima vreme

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

www.bijuterii-fantezie.ro/" target="_blank">BIJUTERII FANTEZIE

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne-marry spune:

si totusi... de mcrissa, stie cinev ceva? eu i-am trimis un mesaj pe nr de tel pe care il stiam , dar,,,nu am primit raspuns.



anne-marry mamica lui teodor alexandru si 11

NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Fetelor, am si eu o nelamurire...de cand am intrat in sapt a 9-a cam am usoare dureri de burtica...e normal?...nu sunt sacaitoare dar ma sperie...


Ayda 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

Saru'mana Micaalsa pentru includerea in lista...ma simt tare mandra de parca m-as vedea pe o lista cu admisii la un examen

Anne-mary ti-am votat puiutul...e un dulce...si..aaa...vezi ca mcrissa a scris si ea dimineata pe la 10...deci e aici cu noi

Buburuza in legatura cu lipsa de pofta pentru carne..as face schimb cu tine ...tocmai am venit de la medicul generalist care are si specializare in nutritie si mi-a dat un regim pe perioada sarcinii de imi vine sa-mi dau pumni. Bun, ea e bine intentionata si spune ca nu e o dieta sau regim pe perioada temporara, ci un mod de viata. Dar ma omoara cu atatea legume si lactate degresate...si doar maxim 150 g carne pe zi sau 200 g peste. Si eu sunt o carnivora...ca as manca vitei la pranz

mcrissa firma de catering se numeste Finesse...sper sa nu se supere moderatorul ca am facut reclama...dar e in interesul public a natiunii

uliiasi nu am apucat sa spun familiei. Familia mea si a sotului se afla in Iasi...noi in Bucuresti...nu prea e veste de dat la telefon...si parca ma tot strange in spate ca pana nu aud si eu inimioara batand si vad negru pe alb la echo ca in burtica e un puiutz, sa nu ma trezesc maine dintr-un vis...dar ma gandesc ca e mai bine sa-mi fie alaturi daca doamne fereste se intampla ceva, decat sa-i ia prin surprindere o evenutala veste rea...doamne fereste..

Bun venit Moniland si felicitari pentru bebei...trebuie sa fie un moment special si unic cand auzi pentru prima data inima puiutului tau...si eu de-abia astept momentul...dar mai e pana pe 30 decembrie cand e prima echo..

eu in continuare nu am simptome semnificative...in afara de trezirea asta nesuferita de la 5 dimineata...aaaa....si mi-e pofta de zacusca..si inainte nu imi placea...ciudat

mama...ce bime ma simt cand vb cu voi...sotul e deja innebunit de discutiile despre sarcina si spune sa ma calmez ca e o chestie normala...dar ce stie el??

Alinutza....o gravidutza fericita de 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

mica-alsa, multumim pt adaugare pe listuta

ayda, uterul creste si poti simti din cind in cind mici dureri.daca crezi ca devin mai suparatoare, poate ar fi bine sa mergi la dr pt linistea ta.
si pe mine ma doare din cind in cind, am simptome ca de PSM, dar delicate. No-spa e foarte bun in cazul asta.

voi la cite s ati facut prima eco? a fost abdominala sau transvag? am reusit sa ma programez si eu pe 30 la Medlife la trasvaginala, voi fi in s8, cred ca foarte potrivit.

Patricia s5 si Rebecca 05.02.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza78 spune:

heiii Patricia...ce coincidenta
si eu merg pe 30 la transvaginala, tot la Medlife. Eu ma tocmai la 8 seara la dna dr Dincaref Luiza. Tu la ce doctor mergi?

Alinutza (uff nu-mi iese de nici o culoare emoticonul cu graviduta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaalsa spune:

Patricia, eu am facut prima eco transvaginala la 4 saptamani, la eco abdominala nu s-a vazut saculetul. Acum merg la 8 saptamani la control, nu stiu ce fel de eco o sa-mi faca. Ma gandesc ca se vede si la cea abdominala.

JUCARII PENTRU COPII CUMINTI ... SI NU NUMAI

www.bijuterii-fantezie.ro/" target="_blank">BIJUTERII FANTEZIE

Bubulina mishelina

Anamaria lui Iulia (23.03.2006) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Ce mai scrieti mai fetelor ..

Eu ambele eco. la dr gineco de pana acum (la 4 sapt si la 7 saptamani) le-am facut intravaginale, mi se par ok plus ca se vede mult mai bine zmeurica...Am facut si o eco abdominala la 5 sapt la dr. de familie unde ma speriat rau ca nu se vede nimic..

Dr. meu gineco mi-a zis ca vom face si alte analize mai tarziu, dar as putea s ama duc la dr. de familie sa mi le dea mai devreme, nu? Se fac gratis?

Si v-am mai intrebat inainte dar poate ca nu ati vazut. La eco acum zmeurica mea are 6.6 zile zile si dupa ultimul UM as avea 7 sapt si 4 zile. E ok? Dr. zice ca suntem in grafic si merge bine....

7+

Bubi mic

Bubi mic poze


Nunta noastra 2004

Mergi la inceput