Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

babytza ma bucur ca e bine cutzu.

David e totalImi place de moor.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dragele, cum fac sa pun si eu poze cu piticii in albumul comun?
Si posta comuna cum se foloseste?

Am pus scorul apgar si saptamanile in Edit la primul mesaj (Edit am reusit sa fac...)
Sunt tehnica rau de felul meu (excel, ppt, telefoane mobile, televizoare, aparate electrocasnice, masini...) dar vad ca la chestii din astea complicate cum e forumul sunt varza

Multumesc.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Denisa-cuscra Deci salivez la baiatul tau...e demential.Si i l arat sotzului meu de cate ori pui poze noi si nu numai, doar deschizand albumul comun...si pac ma duc la pozele lui.
Ma bucur daca si sotzul tau este de acord cu nora, mai ramane ei sa se inghita ca noi deja punem de nunta ...strange mama de zestre de acum.

BabytzaMa bucur sa aud ca, catzelusul este ok...sti ca si eu am unul pe care ieri l am dat socrilor si am bazait rau de ma doare capul si acum.Ma impresioneaza f.mult animalele in general...o iubire neconditionata ca a lor nu o vei gasi la nici o vietate.

Fetelor...ce saltelutza e mai buna...tinylove sau forest nu stiu cum???Sunt cu muzica?
PUP

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

DenisaPupici si sper ca esti ok cu moralul.
Sa sti ca toate avem pase proaste in perioadele astea.Asa ca pupam mamica de Edwin sa treaca repede norul cel negru.

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Gaia mai scrie acum datele tale complete si te pun eu pe listutza , ca mi-e greu sa caut mesajul ala in urma. Te rog.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Babytza Poti sa adaugi la listutza si la mine 53cm?, te roggg frumos. Pupi

MERRY CHRISTMAS EVERYONE

Karina maimutzica Craciunitza



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Fetelor, eu miine o sa ma duc sa iau vaccinul, pe care o sa-l facem, probabil, saptamina viitoare cindva.
Va rog mult sa-mi spuneti cum ati procedat voi cu transportul? N-am geanta frigorifica, am un rucsac din ala termoizolant pe care l-am primit cind am cumparat un butoi de bere Heineken , dar nu cred ca face mare lucru.
Daca pun vaccinul in pachet cu gheata, nu-i prea rece?
Pls, spuneti-mi si mie cum ati procedat.


Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

nausica eu cand am cumparat rotarixul nu l-am pus in nimic,am venit cu el acasa asa cum este,era oricum f frig afara... cred ca era ca in frigiderAm intrebat si la farmacie si mi-a zis ca e ok sa-l transport asa.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Babytza, ma bucur mult ca a scapat cu bine catzelul tau. Uite acum ma duc sa-i dau un pupic lui Pucca (viseaaaaza, latra in vis).

Am vazut ca vorbeati ieri despre somn.
Ania nu stiu ce are, de vreo saptamina a inceput sa faca un fel de show seara. Adica, de pe la 6-7 incolo, e cam agitata; daca o pun in bouncer plinge, uneori plinge si in brate, maninca ca disperata etc.
Uneori vrea sa ne jucam cu ea: s-o tinem in brate, sa se impinga ea in picioare si sa pedaleze, din astea. Alte ori vrea sa manince, dar aberant de mult, inspre 200ml, in conditiile in care ea maninca, de obicei, 120-140. Dar cel mai probabil de vina e oboseala. Pina acum noi o puneam in patutul ei in jur de 11-11:30 si dormea intins pina la 7 cel putin. Acum am inceput s-o culcam din ce in ce mai devreme, si se trezeste si ea mai devreme dimineata.
Dar aseara, fiind foarte suparata, i-am facut baia mai devreme si am pus-o in patut inainte de 10 si s-a trezit sa mai manince o data pe la 12, apoi de-abia la 7 dimineata.
Ma rog, m-am intins.
Intrebarea e: in afara de variantele pe care le-am enumerat eu mai sus, aveti idee care poate fi cauza (cauzele) acestei agitatii de seara?
Mie mi-a trecut prin cap urmatoarea teorie: avind in vedere ca memoria lor este, acum, de scurta durata (24 ore, am inteles, sau asa ceva), eu cred ca seara fata mea ajunge sa se plictiseasca. Adica pe la 6-7 seara deja activitatile incep sa se repete sau sa se prelungeasca, si fata vrea ceva nou.


Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Offffffffff Nikolici am citit aseara de catzelusul tau si am plans.... Si eu sufeream ca al meu era deja la clinica si ma gandeam cum sta el acolo singurel.... Nu am mai zis nimik ca imi era prea greu. Acum sunt mai linistita ca stiu ca e bine. Maine putem sa mergem la el sa il vedem. Si daca totul e bine in 3-4 zile il luam acasa Imi pare foarte rau ca a trebuit sa il dai. Si eu am mai avut o catelusa pe care am dat-o cand a inceput Tina sa mearga de-a busilea si am plans teribil dupa ea....Stiu cum e sa iti dai animalutul Nu mai fi supi
Am modificat in lista

Nausica mie mi-a spus dr cum se procedeaza cu vaccinul. Il lasi la frigider pana pleci la ei sa il faci.Si pana ajungi la dispensar el se incalzeste exact cat trebuie ca sa il faca puiului.Deci nu trebuie sa mai stea la rece cand pleci spre spital.

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput