Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Babytza, ce are cutzu? Sa ne spui si noua cind afli ce si cum.



Nausica si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

andy_p – pupici multi pt voi. Din pacate nu am recuperat din urma tot – am fost pe aici dar am luat o mica pauza – am o stare nu prea placuta de cateva zile si nu am avut chef sa va dau si voua starea mea sa incep sa va povestesc de ale mele, asa ca nici nu am mai deschis calculatorul, sa nu fiu tentata ..
E super Andy cu intrebarile lui !! Cred ca-ti vine sa-l papi ..

Nikolici – si mie mi-e dor de voi.. primul lucru cand am deschis calculatorul am cautat pozele Karinutei sa vad daca ai mai pus si tare incantata am fost sa o vad asa frumoasa Craciunita.. Multe floricele pt fetele mele Apropo!!! Sotul meu azi mi-a cerut sa-I arat pozele cu nora sa vada si el ce-I coacem noi printului lui . S-a declarat tare multumit!! Si eu sunt tataroaica (sotul nu) – deci are baiatul radacini de acolo de undeva…..de acolo ochisorii lunguieti!!

Cosmyb – Pupici muulti pt voi. M-am gandit la voi zilele astea si speram ca sunteti bine sanatoase.

300 – multe floricele si pupici pt voi. Bafta maine la dr.

Babytza - multa sanatate catelusului

Bine ati venit noilor mamici!!! Bebelusi sanatosi si papaciosi si numai bine.



de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

denisa si sper sa treaca cat mai repede starea asta .

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

A postat cineva mai sus, dar nu gasesc post-ul sa-l citez, ca a linistit pe bebe cu sfaturi din cartea doctorului Karp... cartea e super, am primit-o cand l-am nascut pe Teo de la sotul meu.
Nu apucasem atunci sa aplic nimic, pentru ca la Teo nu am avut nevoie de metode de linistire, mai mult decat un pic de atentie, o mangaiere, o jucarioara, dar ne-am distrat copios citind-o.

Acum, multumesc ca mi-ai amintit, am aplicat si eu ceva sfaturi din ea ca sa-l calmez pe Radu care este foarte agitat, de cateva nopti n-am dormit 2 ore continuu si suntem zombie...
L-am infasat strans intr-o paturica foarte subtire, ca sa nu mai arunce din maini in toate partile, si l-am leganat zdravan, susuind puternic printre dinti de ma durea capul. A adormit in 4 minute!!!
De asemenea functioneaza metoda "aspiratorul", doar ca nu poti baga aspiratorun noaptea pe la 1, cand doarme tot blocul...
Deci, va recomand cu drag cartea, si metodele din ea, functioneaza si e si o lectura copioasa.

Despre topicul saltelute: am una pe care am cumparat-o pentru cel mare, de la Mothercare. Are pe ea niste animalute care fosnesc, piuie, chitaie (jungle friends, pentru cine stie colectia), o oglinda si un panou muzical cu butoane si 3 melodii clasice; plus 2 brate de care atarna 4 animalute detasabile(aceleasi personaje) care fac diverse zgomote cand le misti, iar elefantul are mosor si vibreaza cand tragi de el. Am folosit-o in fel si chip: ca patura in masina la drumuri mai lungi, ca salteluta de schimbat in aceleasi drumuri, animalele alea au fost pe rand agatate de scoica, de carucior, de patut, si acum de patul lui Teo, iar atractia principala a fost panoul muzical, Teo de la 3 luni e fan butoane la greu.
Acum, ca sa-i pot da salteluta lui Radu am detasat panoul muzical si i l-am lasat lui Teo, iar de bratele ei am agatat alte jucarii, caci la cele originale, nici gand sa renunte!
Asa ca si-a facut deja toti banii si am fost foarte multumiti cu totii. Este si mare in diametru, cam 1m.

Cele care mai au copilasi mai mari (dar nu prea mari) ati avut asa probleme sa nu puteti da jucarii de la cel mare la cel mic? Eu am cumparat carusel nou, caci de cate ori il vedea Teo pe al lui la Radu in patut, se catara peste el sa i-l ia.

Pana la urma, merge cineva la Tutu maine?

Pupicei.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

E bineeeeeeeeeeeeeeeee !!!!! A durat 3 ore operatia dar cutzul meu e bine !!!!!!! Am avut emotii mari cu anestezia totala, pentru ca are 17 ani si ne gandeam ca nu ii rezista inimioara... Dar a luptat mititelul de el si a zis dr ca deja s-a ridicat
Avea 3 tumori mari si una dintre ele se sparsese. Daca nu se intampla asa putea sa mai stea si fara operatie ca nu il dureau. Dar avea hemoragie puternica si trebuia intervenit pentru ca ieri a stat toata ziua pe coagulante si nimik....

Bun venit mamicutzelor noi !!!!

Cosmy maine e sarbatoare , face Maya 3 lunite ! Multi pupicei de la noi si un tort de cereale !!!!!

Revin cu niste poze

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss_04 spune:

luca de musette
Babytza: ce a patit catelusul?
denisa.g:nu-mi place de tine asa,,,fata sa treaca

joy:ma bucur ca sunteti bine

''bimbirica'' mic si frumos
andu

mami de andrei (15/09/2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Bravo, Babytza Ma bucur ca e cutu bine!!! Sanatate multa, sa se faca bine repede

Denisa g e mortal Edwin, este un frumos, o da rupa inimile fetelor (sper sa nu se supere cuscra ta pe mine ca zic asta ), are niste ochi si o freza mor-ta-le!

Gaia eu as merge maine pe la Tutu, sa ii las ceva...o atentie de Craciun nu am de gand sa intru la control si probabil ajung in jur de 14.30. La ce ora iti propui sa mergi? Poti sa imi raspunzi pe PM sa nu zapacim fetele cu off-topicul asta.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Pupici tuturor!

Vai, cand va aud vorbind de acte mi se zburleste parul pe spinare. Eu am primit un formular de la primarie si cand m-am dus cu el la complectat m-am lovit de idioata de la contabilitate. Si eu ii explicam ca am nevoie de formularul ala si ea ma tot intreba ce vreau, de parca dom'le eram la tabla si nu invatasem lectia... Pana la urma mi-a luat hartia din mana si mi-a rupt-o, eu am ramas cu o fata de vitel la poarta noua si mi-a zis ca cica trebuie sa fac nu stiu ce cerere la ei si imi dau ei alta hartie de la firma. Ca nu se injosesc cu un formular de la primarie...
I-am zis ca vin alta data, prea ma enervase domnisoara.
Acum o sa ajung probabil in ianuarie ca atunci intru in CIC.



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:


Mos Craciun cu tzutzu-n gura

Mos Craciun cu plete dalbe.....a sosit de prin nameti...

Le: Denisaaaaaa ce freza are piciul !!!!!!!!!! E superb !!!
P.S. imi place rau poza intitulata 'cum ii sade bine barbatului'

Printesa mea iubita Valentina


Soricelul meu iubit

poze

poze David


Mergi la inceput