*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

nu cred ca merge copia. trebuie original, de la notar. daca aflati altceva, sa-mi spuneti si mie, va rog !

si nb !

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui bettyR

Carla, acum am vazut eu si nu a mancat mai nimic 2 zile, lua cateva gurite, mesteca si scuipa. Dar ea face destul de des episoade de genul asta, cateodata mai rau, cateodata forme mai usoare ca acum. Dar de fiecare data, am mai zis, am 2 dr la care merg (una se zice ca e cea mai buna din oras) si una imi da Tantum verde si una Eurespal. Si daca face febra, imi prescriu Amoxacilina. Eu i-am dat o data anul trecut si dupa 2 saptamani era la fel, asa ca am zis ca nu-i mai dau chiar numai cand face febra mare. Mi-ar fi placut sa stiu ceva usor sau de plante pentru gat, sa o mai ajut, de obicei nu-i dau nimic, doar ceaiuri. Probabil e mai sensibila la rece ca mine, ca vara nu avem probleme. Eu daca beau apa mai rece, sau inghetata m-am rezolvat, dar nu am nimic doar ma jeneaza gatul si-mi trece daca ma feresc de rece. Dar eu o scot pe Andreea, f rar am tinut-o in casa la raceala.


Nu stiu cum papa Andreea de obicei, dar daca stie sa linga/mestece bucatele mici, exista pastilute cu propolis, gasesti la farmacie sau la plafar, sunt 100% naturale si poti sa-i dai 3-4 pe zi, mie mi s-au parut foarte eficiente, dar trebuie supte.

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

A, si daca o doare gatul, poti cauta Homeogene9, nu stiu daca se gaseste si la noi, este homeopat, de la Boiron.

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Carla, e cam nasol gustul... nu stiu cati copii or sa accepte asa ceva... mie una nu-mi place...



eu sunt ffff trista, Kissy (matza Emma) nu e bine, am vb cu mamica ei, aidaciolac si eu tot sper... in al doilea rand Romtelecom ma fura urat, nu-mi dau nici 15 % din ce s-a strans...

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Carla, merci de sfat, pe mine cu propolis cu vit C ma tratez sau cu propolis cu miere, pun cateva picaturi de propolis peste miere. Nu stiu daca stie sa mestece, dar cred ca da, numai sa ii placa gustul. Se gaseste Homeogene, stiu ca am vrut sa ii dau iarna trecuta, dar nu am gasit numai drageuri si mi-au spus ca degeaba le dizolv in apa ca trebuie supte si atunci nu i-am luat.

Betty 10+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Kay, e revoltator, cum adica nici 15%? Au sunat atatia oameni cu gandul la Sonia doar sa imbogateasca Romtelecomul?

Carla, Bety, da, exista si la noi Homeogene9, am luat anul trecut cand alaptam dar la mine n-au avut efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Oana, ai contract cu ei? Ce scrie? Hai sa nu-i lasi asa ca nu e normal. Daca nu respecta contractul, putina reclama negativa o sa-i puna pe jar.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)
"Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu in mijlocul drumului".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Am vb, s-a rezolvat. cica restul de bani intraa luna viitoare.

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

buna la toate mamicile si la toti bebei.imi era tare dor de voi si de acum incolo ne vom scrie foarte des.acum incerc sa trimit toate pozele si sa recuperez tot ce am pierdut pana acum, dar sa stiti ca am fost tot timpul cu gandul la voi(Kay si Sonia va iubim)

Paula mami siPaul Cristian


poze nunta/poze bebe

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Paulaaaaaa !!!!!!

!!!!



oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput