*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(88)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

He he he Paula....welcome back!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Kay, mie nu mi se pare in regula nici cu banii care sa intre luna urmatoare. Adica voi ati facut asta ca aveati nevoie urgenta de bani. Ma rog, probabil ca e ok si mai tarziu, dar ce fac ei cu banii vostri pana atunci? Off, stiam eu de ce nu suport Romtelecomul.

Carla, s.13 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinel spune:

hello la mamici de capsunici

eu ca de obicei sunt coplesita de serviciu si mariucu, acum mai am si ceva examene asa ca nu imi mai ramane timp de nimic, dar de citit tot va citesc dimineata de la birou cat imi beau cafeaua.

in primul rand kid, arcadia, ancamari, didialex si madaiulia va multumesc pentru urari.

didi cred ca esti tare ingrijorata, probabil ca si faptul ca esti la ceva distanta de sora ta te demoralizeaza putin, dar curaj! nu iti mai face ganduri negre, o sa fie bine. eu am mare incredere in dl dr ion ionut de la giulesti, daca vrei vorbim pe pm si iti dau nr de tel de la cabinet, eventual fac eu o programare.

paula- dideip bine ai reveniiiiit! m-am mai uitat dupa voi dar in ultima vreme nu v-am mai vazut, frigul asta bata-l vina! ai inceput serviciul? am mamica si baietelul cel cuminte.

kay nu am retinut exact cand pleci, dar am impresia ca zilele astea, nu? drum bun si asteptam vestile cele mai bune despre sosonica. va tin pumnii si sa stiti ca ne gandim la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Bine ai revenit, Paula!

Chiquitita, mami de Livia (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

va multumesc din suflet ca nu m-ati uitat.Fetelor eu acum citesc din urma si.....ce vazui?avem viitoare mamici(foarte curajoase)

Paula mami siPaul Cristian


poze nunta/poze bebe

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Va pupacesc pe toate si am o mare rugaminte la voi.Care imi trimite si mie un mesaj cu toti pasii care trebuie sa-i fac pentru a pune pozele sa le vedeti(eu sakvez pozele pe webshot).Credeti-ma ca sunt aeriana decand nu am mai intrat pe forum si pe internet.

Paula mami siPaul Cristian


poze nunta/poze bebe

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

dideip salveaza-le pe webshots si da-ne linkul.

Am cuparat azi pentru Maya de la targul de la moghioros o pereche de cizmulite cu 50 lei. No name dar imblanite si din piele. Ca sa aiba sa sanius pana ne intoarcem noi din state...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

hello,

eu sunt in team building; aici, la Balea, zapada trece de genunchi; e liniste si ninge tare frumos; dar mi-e dor de ; abia astept sa ma intorc la el.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

addinel, marti plec

mica, sa le poarte sanatoasa

ella, arunca-mi si mie un bulgaras, sau fa un om de zapada pt mine


EEE, si pleca si soacra... nu stiu de ce ma plang, ca eu am chemat-o . cred ca am avut o scurt-circuitare a creierului, nu mi-a functionat cand am sunat-o. buuun. a venit. s-a plans nene... ca n-a iesit din casa de luni pana miercuri, s-a jelit si milogit la 2 saluri de-ale mele si un parfum deci eu nu am vazut asa ceva nene... vroia sa-i dau ei parfumu meu... ala din timpu gravizeniei (era sg pe care il supartam... dulceeee rau de tot)... m-a rugat sa ii iau o crema in G si cand ajung la farmacie SOC... 25 euro... m-am facut ca n-am gasit-o... vineri la 8 juma cand ne trezim ia-o de unde nu-i... la 7 a sters-o sa-si ia pensia si sa faca nitelus shopping, a spart 3 mil asa... fara remuscari. in cond in care nu a contribuit nici macar 1 data cu ceva la cresterea Soniei... macar sa fi zis uite mama am atatia bani, chiar daca sunt putini, ii pun si Soniei in cont, pt operatie... da nuuuu, ea se umple de tzoale fi creme... iar unii oameni au mers la banca si au depus 5 ron. mi-e ...


si cireasa ... ta-daaaaa... soniei i se face somn.. o imbrac in pijama si dau sa ies sa ii fac laptele... si aud o mare ragaiala (scuzati exprimarea)... ma intorc la ea... miros oribil, de clocit... stau ce stau si o urmaresc, burat ii era tare, avea moaca de "atentie, vomit, scoate textilele din drum". si pun mana pe tel, sun pediatra, ii zic ce moaca are si intreb daca sa-i mai dau laptele de seara. zice nu. ok, o culc. adoarme si in 2 min o vad ca ii vine sa vomite, o iau din pat si o aplec, vomita. sta ce sta, si iar ii vine, o duc repede la baie si vomita in alte 3 jeturi... maaamaaaa !!!!!!!!! se linistete, o curat la gurita o pun la BB E... si cand aprind lumina sa curat, ce sa vezi, ce sa vezi... bucati de pungi de plastic si bucati de portocala... in cond in care S nu mananca portocala, nu o tolereaza... DECI, e ultima data cand S a stat sg cu ea. CLAR. o vede in vizite supravegheata. stia ffff bine ca nu mananca portocala, nu inteleg de unde initiativele astea... si nu mai zic de pungile de plastic, astea sunt delicatese draga, doar la aniversarile membrilor apropiati din familie ii dau... nu mai zic ca azi ii spune ca de ce nu ii dau ciocolata... AUZI CIOCOLATA !!!! ca cica nu face carii de la niste cioco amarata... FRATE... si nu mai zic ca a venit cu avionu... si la intoarcere, tb sa plece dimineata, a pierdut avionu... si la 7 juma se deschide usa, intra Al cu o falca in cer si una in pamant, si in urma lui floricica, maica-sa... ca a pierdut avionu ca nu i-am zis eu bine ora la care decoleaza... again, FRATE, eu trebuia sa ii zic? da ce ma plateste de secretara personala?

gata, m-am racorit (umpic ), ma duc sa dorm cu grasa, ca taica-su a iesit nu stiu unde, tre sa apara da mi-e preeeeaaaa somn si daca ii vad fata ii zic de maica-sa si ne ceratam... ceea ce nu imi doresc absolut deloc

si noapte buna !

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

OANA ce de peripetiiiiiiiiiiiiiii!Io zic sa le inchidem undeva pe soacrele aste ca zici ca nu au crescut copii niciodata si pasiunea lor mare este sa fac invers de cat zice mama copilului ca ele au crescut copii si mamele nuCred ca este un hobby al soacrelor.Ne testeaza rabdarea la maxim pana explodam.Am si io un specimen asa da' io am pus-o la punc desi recunosc mai are recidive insa controlabile.Macar bine ca s-a mutat la Sibiu si o vezi mai rar,nu?

Noi in ianuarie plecam la munte(abia atunci poate sotul sa plece de la servici),abia astept sa-l dau cu saniuta pe STEFAN, sa-i vad fata cand vede zapada............

STEFAN a scapat azi de raceala.Adica s-a culcat cu nasul infundat abia putea sa respire si peste noapte totul a fost bine.Dimineata s-a rtezit de ziceai ca nu a fost racit in viata lui.Nu stiu ce sa va zic ca sa- intamplat

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput