*** Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 **(88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Motannel spune:

Dragile si scumpele mele mamici, alaturi de scumpe si pretioase capshunici! Am cateva luni bune de cand nu am mai intrat pe site! Nu stiu daca am vreo scuza, insa .... pot sa spun ca Teodora e o nazdravana si-mi ocupa tot timpul ... la scoala am clasa I (si iarasi imi mananca timp)... iar cand deschid calculatorul Teodora e imediat calare pe mine! Seara, dupa ce o culc, sunt obosita si nu mai deschid calculatorul!

Mai este cineva in situatia mea?

Ei ... acum ca am intrat ... am avut mari surprize ... mamici deja iarasi burtici!!! Felicitari! Felicitari! Felicitari!

Multa sanatate Soniei!!!!

Despre Teodora: e o nazdravana si o poznasa ... vorbeste de toate (unele mai clar, altele mai stalcite) ... de exemplu telefonul e tonononul, ciocolata e cococaca/ciococaca/ciocoata, pufuleti-poteieti, multumesc-mumemec, handbal e hamban si multe altele ...
Umbla peste tot in casa si nu are niciun mister .... pe toate le rascoleste si le analizeaza, dar prefera calculatorul, televizorul, posetele mele ...
De mancat mananca destul de prost si inegal ... are zile mai bune si mai rele. Are toti dintii, caninii si 4 masele (cate una pe fiecare parte sus-jos).

Nu stiu ce as putea sa va mai zic acum ...
Multa sanatate si pupici tuturor! Incerc sa intru mai des ... nu am citit nimic de vreo 15 capitole .... nu stiu daca mai reusesc sa recuperez!

Asa creste Teodora-Iubita fotografii

Asa creste minunea noastra ticker

Motannel si Teodora Elena (07.05.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Citat:
citat din mesajul lui mica0307

Voi ce pasta de dinti folositi pentru bbi? Dr mi-a recomandat fara fluor. Care nu are fluor?


Mica si Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sonia/www.youtube.com/watch?v=Zu0iQkWS2vw" target="_blank"> 1 anisor...de Maya
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote


Eu il spal pe junior cu nenedent, e singura fara fluor pe care am gasit-o. Si nu dupa fiecare masa, ci doar dimineata si seara. Inca folosesc periuta degetar, cu cea normala nu pot sa-l spal inca, nu sta.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Motannel, bine ai revenit!

Multimesc fetelor ce mi-au raspuns in legatura cu calatoria in strainatate.
Eu am sunat la ambasada si tampitii mi-au spus ca pot sa intru cu el in tara dar nu pot iesi fara acordul tatalui.Oare Elteka poarta procura dupa ea cand face depalsari cu Elias?
Si cum sa-mi opreasca procura ?ca eu vreau sa fac una pe 6 luni sa pot sa ma intorc sa-l iau pe Rares.

Liviana,ai ajuns cu bine acasa?Nu am reusit sa vin .Centrul e imposibil de ajuns cu carutul dupa tine si eu am un urlator care trebuie sa-si faca somnul in patul lui.

Voiam sa te intreb cum s-a acomodat cel mic la cresa.Incepem si noi in ianuarie cresa in Romania pentru o luna cateva ore pe zi dupa care il aduc aici la gradi.
Ce mananca piticii la cresa?Au grija sa nu puna prostii gen vegeta sau faina in mancare?

Eu m-am luptat cu Rares 3 ore sa-l culc la pranz.A adormit tarziu si a trebuit sa-l trezesc dupa o ora si 20 min ca era deja 4 si ceva.
Ies toate cele 4 maselute .Mereu ii gasesc scuze .

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Carla, acum am vazut eu si nu a mancat mai nimic 2 zile, lua cateva gurite, mesteca si scuipa. Dar ea face destul de des episoade de genul asta, cateodata mai rau, cateodata forme mai usoare ca acum. Dar de fiecare data, am mai zis, am 2 dr la care merg (una se zice ca e cea mai buna din oras) si una imi da Tantum verde si una Eurespal. Si daca face febra, imi prescriu Amoxacilina. Eu i-am dat o data anul trecut si dupa 2 saptamani era la fel, asa ca am zis ca nu-i mai dau chiar numai cand face febra mare. Mi-ar fi placut sa stiu ceva usor sau de plante pentru gat, sa o mai ajut, de obicei nu-i dau nimic, doar ceaiuri. Probabil e mai sensibila la rece ca mine, ca vara nu avem probleme. Eu daca beau apa mai rece, sau inghetata m-am rezolvat, dar nu am nimic doar ma jeneaza gatul si-mi trece daca ma feresc de rece. Dar eu o scot pe Andreea, f rar am tinut-o in casa la raceala.

Motanel, bine ai revenit!

Carstea, atunci cand am trecut-o pe Andreea pe pasaport a trebuit acordul celuilalt parinte si logic daca e trecut la tine in pasaport nu ar trebui sa fie nici o problema. Inafara de pasapoarte noua nu ne-a scerut nimic cand am iesit asta vara din tara cu Andreea, dar stii tu cum e la noi, intotdeauna poti avea surprize si de fapt noi eram amandoi. Mai bine pui pe cineva de aici sa se interseze. Dar atata se uitau la poza si la fata de zici ca am furat-o, cand am intrat m-a pus sa o trezesc sa o vada mai bine ca dormea in brate la mine, in Spania abia daca se uitau, ori aveau ochiul format.

Si eu tot nenedent folosesc, dar fff putin intr-un colt, eu chiar vroiam sa va intreb la cat timp schimbati pasta de dinti ca in ritmul asta nu se termina niciodata. Si eu o spal numai seara.

Betty 10+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

carstea, de cate ori iesi cu un copil din tara, fara cel de-al doilea parinte, iti trebuie o hartie la notar facuta cum ca e de acord sa iesi cu copilul din tara. de cate ori ies din tara cu S, am aceasta procura. si mi-o opreste acolo unde verifica pasapoartele. poti sa iti faci pe o perioada mai lunga, si eventual iti faci 2 odata. si gata.

Betty, si la S se uita aia luuuung... acum ca are pasaportul ei, o sa fie mai simpul, e poza recenta si seamana...

mai era ceva ce vroiam sa va zic... dar nu mai tin minte. revin.



oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

A adormit Andreea mea la 10, pot face chef!

carstea, eu nu ma mai chinui sa o adorm, dupa ce m-a terorizat o saptamana cu culcatul la 1 noaptea, de doua zile adoarme la 11, iar azi la 10. A mea dormea de la 5 la 8 seara, dar eu nu pot sa o trezesc. Oricum cand nu mai poate de somn ma ia de mana si ma duce in pat, ori adoarme pur si simplu, o data a adormit in timp ce ii dadeam sa manance, nu intelegeam de ce mesteca asa incet, si ieri a adormit in picioare sprijinita de gratiile patutului. Dar eu nu stiu cum sa o fac sa stea in pat la somn. Sau am mai gasit-o in picioare si dormea cu capul pe patul nostru, nu stiu cum a ajuns acolo ca eu o lasasem adormita in patut.



Betty 10+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

carstea nici io nu ma chinui sa-i fac program de somn lui STEFAN mai ales sa-l tezesc din somn,nu ma lasa inima.Il las sa-si faca programul lui si io il respect.A inteles ca pna la 3 ani sunt asa se culca tarziu si de trezesc devreme

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

POZE 1 AN

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

acu nu ca ma laud sau ceva, dar S se culca la 8-9 si se scoala la 8-9.
zic ca nu cred ca e o regula, unii sunt ca S, altii ca Andreea/Elias.



oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

carstea, mie in aeroport in romania mi au zis ca trebuia sa mi fac copie xerox; imi oprisera singurul exemplar si m am certat cu ei... dar degeaba;tot am ramas fara procura;
mai suna o data si intreaba daca e valabila si copia xerox

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Oana, e de treaba S ca te lasa sa respiri. Ce bine era cand adormea Andreea la 8, asta se intampla pana la 6 luni, dar era f matinala, la 8 eram in parc, ea dormea si eu mancam ceva.

Sper ca urmatorul bebe sa fie mai lenesuc sa ma pot descurca cu amandoi.Cateodata intru in panica, la fel si sotul, declara ca sigur nu o sa facem fata, mai trebuie un ajutor. Dar poate cine stie, o sa am noroc. Astept cu emotii sa nasca Lavini sa vad cum reactioneaza capsuneii la fratiori/surioare. Daca o intreb ce are mama in burta raspunde 'bebe', apoi ii zic daca vrea sa il scot pe bebe sa se joace cu el asa cum se joaca cu Thea, dar saraca nu pare sa priceapa.

Betty 10+, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput