Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_ef

clau_geo si noi avem probleme cu tranzitul lui bebe, face kk foarte rar, la 3-4-5 zile. la inceput, ii puneam supozitor, dar cu inima indoita, pt ca nu vroiam sa se obisnuiasca asa. dar, in perioada cat am fost in spital cu el, asistentele ii dadeau siropel Debridat, care este pentru colici, dar care ajuta si la problema cu kaki. Si chiar a avut efect, asa ca mi-am luat si eu, si cam din a doua zi ii dau de 2-3 ori pe zi si a treia zi deja face.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor


Cat Debridat ii dai? eu ii dau 2,5 ml de 3 ori pe zi si tot degeaba

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca83 spune:

fetelor
Apar si eu dupa o lunga absenta, pitica mea nu prea ma mai lasa sa stau pe forum> am facut si noi 2 lunite, am facut si vaccinul, suntem bine sanatoase...
Am trecut prin niste zile de cosmar in care pitica a plans de la 6 seara pana la 2 dimineata (nu non stop, dar...) dar se pare ca au trecut si care au schimbat-o , acum doarme mai mult noaptea si mananca mai mult, cred ca a fost un puseu de crestere.
Noi de o zi, am trecut exclusiv pe formula, pt ca nu mai avem lapte.. Ne pregatim si noi pt sarbatori, le vom face acasa in familie, pt ca sincer imi este frica sa plec la munte, desi mi-as dorii foarte mult .
Fetelor, voua cand v-a venit prima menstra?
Va pupik si promit sa intru mai des

Bianca Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

baby_boy, eu cred cu tarie ca a adormi un bebelus ziua e o loterie. Pe fata mea o adorm la san invariabil, stand jos ceed ca a adormit maxim de doua ori. De una imi amintesc, gangurea suprata in cosulet, eu aveam ceva de facut cre odata inceput nu putea fi lasat, si asteptandu-ma a adormit

Insaaa... Anda adoarme la tzitzi, fie ca-i e foame, fie ca nu. Cu pusul jos e cam ca la loto. Daca are o zi de-aia "imi place la mami-n brate" nu am sanse nici eu s-o las din mana. Am mai pacalit-o cu caruselul, cu alte brate (frate, sora, seara sotz).

In zilele bune, din ce in ce mai dese, fata sta si in cos. Am un cos de carut care poate sta la plan inclinat si pe care il iau dupa mine. Stam amandoua in living si am observat ca daca o iau in bucatarie si o arunc pe coltar de unde vede ce fac tace din gura de regula pana termin de mancat sau pana curat o mare parte din legumele de ciorba, de exemplu. Secretul e sa fac totul cu zambetull pe buze si sa vorbesc tare cu Anda ca sa se simta bagata in seama.

Asigura-te ca nu-l deranjeaza nimic pe bebe, in primul rand. Eu pe fi-mea a trebuit s-o tin f. mult in brate cand avea reflux destul de puternic, de exemplu. Acum s-a atenuat (nu m-am mai plans pe forum . Daca Radu plange isteric e totusi posibil sa il deranjeze ceva si poate e bine sa vorbesti si cu pediatrul.


Pot sa-mi imaginez ce aiurea te-ai simtit printre atatea acuze ieri . Nu-i lua in seama, sunt fie oameni care au uitat cum e sa ai un copil asa de mic, fie genul de persoane care scot copilul iarna fara sa i se mai vada fatza. Sa-si lasse ei copilul plangand, probabil Raducu a schimbat mediul si asta l-a bulversat. Incearca s nu il mai duci undeva unde sunt multi copii mici pe m2 pentru ca in perioada asta foarte multi sunt raciti

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

Clau atat ii dau si eu, cat e doza obisnuita - 2,5 ml de 3 ori pe zi, dar la noi functioneaza. Imi pare rau daca la Irinuca nu merge . Daca o alaptezi, mai poti incerca sa bei tu ceai de musetel, sau sa ii dai ei 10-15 ml, daca accepta. Tudor nu vrea nici in ruptul capului.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raluca83

fetelor
Apar si eu dupa o lunga absenta, pitica mea nu prea ma mai lasa sa stau pe forum> am facut si noi 2 lunite, am facut si vaccinul, suntem bine sanatoase...
Am trecut prin niste zile de cosmar in care pitica a plans de la 6 seara pana la 2 dimineata (nu non stop, dar...) dar se pare ca au trecut si care au schimbat-o , acum doarme mai mult noaptea si mananca mai mult, cred ca a fost un puseu de crestere.
Noi de o zi, am trecut exclusiv pe formula, pt ca nu mai avem lapte.. Ne pregatim si noi pt sarbatori, le vom face acasa in familie, pt ca sincer imi este frica sa plec la munte, desi mi-as dorii foarte mult .
Fetelor, voua cand v-a venit prima menstra?
Va pupik si promit sa intru mai des

Bianca Florentina




bine ai revenit imi pare rau pt puiutul tau ca a fost nelinistit dar sper ca acum este bine.

Mie menstruatia mi-a venit dupa 2 luni dar eu de la 6-7 saptamani nu am mai alaptat.

Apropo de formule de lapturi, voi ce folositi?

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_ef spune:

irina si 300 LA multe lunite pentru printesele voastre!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_ef

Clau atat ii dau si eu, cat e doza obisnuita - 2,5 ml de 3 ori pe zi, dar la noi functioneaza. Imi pare rau daca la Irinuca nu merge . Daca o alaptezi, mai poti incerca sa bei tu ceai de musetel, sau sa ii dai ei 10-15 ml, daca accepta. Tudor nu vrea nici in ruptul capului.

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor


nu mai alaptez iar ei ceaiul de musetel nu-i place deloc

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_ef

irina si 300 LA multe lunite pentru printesele voastre!

Simona, mama lui Tudor Gabriel (13.09.2008)

poze

Evolutia lui Tudor


subscriu si eu la cele scrise de Simo

La multi ani Irina si 300 si multa multa sanatate

Mami fericita de Irina Alexandra

Poze noi cu Irina

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Andreea Maria!
Hari Alexandru (cristineescu pe unde umbli?)

Eu uitasem ca azi facem 2 luni :P Pe fi-mea am pacalit-o si doaaarme in pat la noi acum hehe iar eu ma duc sa balotez ceva de dimineata.

De cand o culc in pat cu mine si e si ea mai maaaareeee dorm clar mai mult. Inainte nu mai dormea de la 4-5-6-7 din cauza de refluz zic io, ca bietul copil casca de-a binelea. Asa ca o translatam in bucataria alor mei la o cafea cu late (eu cafea ea lapte).

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Multumim pentru urari!

Azi facem chef!



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput