Ingineri fosti, viitori...(26)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

otilia, felicitari!!!!!!!sa traiasca printesa, sa creasca mare si sanatoasa! iar tu sa iti revii repede!

claudia, spor la treaba!

pup si eu repede pe toata lumea. nu mi-a trecut raceala deloc, mi s-a umflat si o falca, doare o masea tare-tare, robi cred ca are otita, toata noaptea a plins, din ora in ora, deci nu am dormit nimik, ieri am avut serbarea fetei, etc.etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Felicitari din suflet Otilia sa va traiasca, sa fiti fericiti si sa va bucurati unii de altii!
Eu azi sunt bine. De dimineata ceva incerca sa-mi strice dispozitia dar mi-am propus in fiecare saptamana sa am in zi in care sa nu-mi permit sa ma enervez (asta incepand de saptamana trecuta). Am decis sa fie azi ziua mea fara nervi deci nici nu ma sinchisesc sa ma gandesc ce draci as fi avut intr-o zi normala. Cred ca terapia asta ar trebui sa o faca toata lumea stresata.
Azi la ora 4 dupa amiaza am un meeting imporatnt pentru seful meu ca el ia banii si eu fac munca asa ca mi-am ales ziua nenevricoasa perfect.
Azi de dimineata iar a fost patinuar pe jos aici asa ca am muschii de la picioare ca pietrele si nu de la sala ci de la mersul pe jos.
Va pupic fetelor si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna la inginere!
In primul rand vreau sa o felicit pe Oti!!!!! SA VA TRAIASCA PRINTESA, SA FIE SANATOASA, SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!!!!!!!!
In al doilea rand SORAMEA E GRAVIDA!!!!!!!!!!!!!!!!!Naste de ziua lui fimiu!!!!! Ce chestia a avut aceiasi UM ca mine
In al treilea rand nu prea am fost cuminti...bantuim pe la munte...ne a prins ninsoarea aia misto de acum 3 saptamani la predeal...ne am plimbat cu atv ul. Vla a fost super incantat. AM luat toate parcurile la picior cu vla in fiecare weekend. In fiecare seara mai facem cate ceva prin casa, mai spalam un geam, o perdea, mai aranjam niste beculete. Momentan am terminat camera lui. Incepem cu a noastra.
Maine avem serbare la did (gradinita), unde vine osu(mosu) si spunem poezii, dansam si cantam!!!!!
La munca am predari...un PAC pana pe 18 dec. Pe 19 avem bairam. Ne cinsteste sefu!!!!!
Se pare ca la anu' o sa lucram cu un olandez...mai bagam niste seminarii in Olanda, mai in Romania.
De Craciun stam acasa, pe la mama, de revelion suntem la Predeal (pe Vla il aducem la mama ca tare vreau si eu sa ma cinstesc de Rev). Apoi de pe 6 febr mergem la skyyyyy in Austria.
Hai ca n am mai scris de mult si acum ma cam intind, dar poate v a fost dor de noi!

Ps Cristi a zis ca dupa recesiunea asta dam drumu' la fetita!

Ioana si bebe Vladimir

"Copilaria este perioada a vietii umane, intermediara intre puritatea prunciei si nebunia tineretii - la doi pasi de pacatele maturitatii si la trei de regretele batranetii." DAR NU O DAU PENTRU NIMIC IN LUME!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
poftiti va rog:

woooowwww, lume noua pe aici! ioana, bine ai revenit si sper sa sezi cit mai mult!da' aveti activitate bag de seama. felicitari pt sorela, sa aiba sarcina usoara si bb sanatos!!!
claudia, distractie placuta!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata!
Multam Katik de cafeluta dar se poate si un ceai pentru un inginer inghetat tun?
Ioana ma alatur si eu lui Katik si zic: mama dar ce bine va merge|! Ma bucur pentru voi!
Eu am avut programul normal de fiecare zi asa ca nu va mai zic ce am facut. Aici este un frig brrrrrrrrr de nu se poate. De dimineata mi-a inghetat la propriu dorsalul de nu ma mai puteam misca.
A si sa va zic ca intr-un final ieri la sedinta pe care am avut-o pentru consulatanta m-a laudat cred ca prima data in aproape doi ani proful meu in public! Ce sa zic cred ca asta a fost cadoul meu de Craciun de la el...
Va pup fetelor si sa aveti o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Am vrut sa spun si eu buna dimineata dar vad ca e deja ora 14.
Nu am lucrat azi nimic si nu am nici un chef sa o fac. Trebuia sa-i pregatesc sotului niste acte si am uitat.
Motivul e ca Alex are febra si el reactioneaza destul de rau cand e bolnav. A trebuit sa-l duc in brate pana la medic. Acum oscilez daca sa ii dau antibiotic sau nu. Medicul de fata cu copilul imi spune ca trebuie sa-l operam ca nu putem sa stam asa. Noi incercam sa vorbim mai codat dar si aseara Alex ne-a rugat sa nu il ducem la medic sa il adoarma ca sa ii curete nasucul. Ma bucur ca Andra are un sistem imunitar bun si nu stau si cu ea prin spitale. Ea e racita de o saptamana dar nu ii dau decat vit C si oscillo. La Alex nu e asa de simplu. Oricum asi face tot la antibiotic ajung.

Ioana felicitari sorei si sarcina usoara! Ma bucur ca profitati din plin de timpul liber.
Cristina cred ca o sa incerc sa am si eu o zi fara nervi. Poate merge si la mine.
Frumos cadoul de la prof.
Kati multumim de cafea. Cum a fost la serbare? Alex are saptaman viitoare dar a primit o poezie foarte grea si nu cred ca o sa o poata invata.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:


Buna dimineata!

Otilia, sa iti traiasca fetita si sa fie sanatoasa!

Cristina, felicitari pentru aprecierea profului.

Nico, sanatate lui Alex!

katik, te mai doare maseaua?


Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
si ceiutzi pt inginerii inghetati!!!!

nico, a fost f frumos la serbare. puiutzii au fost minunati, s-au descurcat f bine. azi a dus fiecare cite doua pachetele la gradi, merg la o casa de batrini la colindat. fac asta in fiecare an, de cind e la gradi. au deja citeva bunicutze acolo care ii asteapta cu boamboane.sanatate multa pt alex! se descurca baiatul la serbare, o sa vezi, ca doar e pui de inginer

elena,multam de intrebare. tot umflata, de azi voi lua antibiotic ca nu mai merge altfel, am fost la dentist, mai merg si marti. si da, inca doare, destul de tare uneori.

anca, cum esti? nu ai mai dat de ceva timp pe aici

cristina, felicitari pt cadou!!!!

claudia, cum a fost la petrecere?

va pup pe toate, ma duc sa mai fac cite ceva, ca de saptamina viitoare suntem in vacanta si cu amindoi acasa nu voi putea face chair nimik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta fetelor!
sarumana katik pentru delicosul ceiut ca eu chiar am frigurita cronica. imi este frig nonstop.
eu sunt dupa o noapte lunga. M-am bagat la patut pe la 2 ca o am pe prietena asta a mea din Polonia si tare distractiva mai este ...
De dimineata abia m-am tarat la 6 jos din pat si apoi la sala. pe parcurs m-am mai inviorat ca parca nu era asa frig afar cum a afost ieri. Cei drept nici pe jos nu a fost foarte inghetat.
acum sunt intr-o lenevita cronica dar trebuie sa-mi misc fundul la munca ca saptamana viitoare - exact intr-o sapataman - la ora asta sunt in aeroport! Yupy!
Katik ma bucur ca a fost frumos la serbare. Cred ca tare se mai bucura bataraneii cand vad frumosii copilasi pe langa domniile lor. Nu stiu cum unii copii pot sa accepte sa-i lase acolo. Eu nu i-as lasa pe ai mei nici daca ar vrea...
Nico imi pare rau ca este Alex bolnavior. Cat despre poezie nu-ti face probleme ca o sa o invete ca doar este pentru mosul. Important este sa nu zici de fata cu el ca este grea. Eu stiu cum e Roxy daca ii zici ca e usor sa vezi ce se mai straduieste.
Ancuta cum fuse la party? In seara sata e randul meu!
Va pupic si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Hello, bine v-am gasit. Copiez o parte din mesajul de la odisee ca deh, lipsa de timp. Multumesc de felictari!

Am ajuns si noi cu bine acasa, aveam putine emotii cu condusul dupa nastere dar a fost ok pe autostrada .
De dimineata a venit si lapticul, am ceva febra dar nu nasol de tot, Elisa munceste din greu sa faca fata volumului crescut de lapte. Aproape ca nu a pierdut in greutate de la nastere.
Usor nu a fost dar dupa nastere nici nu se compara recuperarea. La 2 ore de la nastere am papat, luat tensiune, m-a trimis sa fac un dus si neaparat pipi si m-a expediat cu bb la hotelul spitalului. Pai asa da viata. M-am ales cu alte belele dar mult mai mici fata de cezariana: epiziotomie micuta, hemoroizi si o febra musculara de care am cam scapat (deh 40 de minute de impins in diverse pozitii ca se se rasuceasca bb in bazin dupa conformatia mea de la radiografie). Cu moralul stau bine, aseara dansam cu bb in brate, ma uitam la TV la concert Diana Ross la premiile Nobel .

A, am pus poze de la nastere si cu minunea mica aici . Ce ziceti seamana cu Ana sau aici .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput