Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Fetelor, La multi ani pentru toti bebeii cu nume de sfant si pentru multe lunite implinite, si nu le uitam nici pe mamici.

Am fost la Kidex. Pentru mine o imensa dezamagire. Nu am luat decat niste cuburi pentru bb, un bol de voiaj si ceva jucarii ffff scumpe pentur baie.Adica niste kk de chestii de cauciuc 5 buc la 380 de mii. Le-am luat numai ca sa le iau si ca sa fiu cat de cat sigura ca la banii astia nu se ia vopseaua. Si tati a luat o masina cu telecomanda pentru copil (parca il crede cineva). Si am luat de la Bubchen cate ceva. Gelul de spalat nu are parabeni asa ca sunt ok.

Ce sa zic, eu nu m-as mai duce. Mi-a zis o prietena ca e varza...nu am crezut-o. Pentru fetite erau mai multe chestii totusi.

Inais sa te faci repede bine sa ne vedem prin cartier.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor... again

Vazut poze de gabitzam, dementzialeeeee!!!! Deci Raducu e intr-un mare fel, scumpul scumpilor!!!! Saracutzul, "ma fac eu mare si capat mai multe cadouri" Exact aceeasi expresie avea si Eva aseara (eu i-am luat un pulover, sotzul nimik )

Eva nu a fost incantata de mazarea cu curcan gatita de mine Drept urmare am pus de supa acum. Plus o friptura (ptr maine) In seara asta o sa fac altceva, am luat niste pulpe dezosate, am seara de bucatareala ptr ca sunt nervoasa. Eu cand sunt nervoasa trebuie sa muncesc, si am randament maxim. Iuby a culcat fata care saracutza a fost tare haituita azi, a dormit cam o ora la pranz apoi au trezit-o vecinii gauritori cu bormasinile. Dupa masa de 1 am plecat in cora unde am stat pana la 4. A dormit un pic in supermarket si acum a adormit la 18.15. Saraca de ea, imi era o mila de ea ca se vedea ca e obosita dar nu aveam ce sa ii fac.
Fetelor mi-am luat creveti dintr-aia cu care erau pline galantarele pe vremea lui Ceausescu si mi-am prajit un castron maaaare. Superbuni.
Nu stiu ce sa mai zic... Va pup, plec in bucatarie.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

'Seara si de la noi,

Tocmai ne-am intors de la printat calendare si de la Kidex. Au iesit foarte frumoase, parca imi imaginez fatele celor la care vor ajunge. Multam mult Mi_bebelina am printat acolo si am fost foarte multumita.

La Kidex putini comercianiti, eu m-am bucurat ca era destul de "aerisit", am cumparat si noi o cana magica, un body, sosete si 2 jucarii de baie, pe astea am dat 6 lei/buc. Noi oricum am mers asa mai mult de dragul mersului, dar tot am cheltui.Aaaa... am cumparat un tigru pt Robert, ala o sa i-l aduca Mos Craciun... l-am expediat in Laponia
Partea buna ca e m-am intalnit cu mami bolnavior Inais si sanatate multa scumpa!

Foarte frumoase poze Gabi si Alina

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Fetelor, am intrat sa va zic LA MULTI ANI celor care va sarbatoriti astazi! Sa fiti sanatoase!

La multi ani si sarbatoritilor zilei, Maria de Virginia, Raducu de Gabitza si Antonia Melisa de Alexutza!

Sper ca ati fost cuminti si ati avut Mos bogat, mai ales cu sanatate si bucurie!

Noi am avut niste nospti tare grele, am fost extreeeeeem de obosita. Am crezut ca cedez. Dureri de cap, ameteli.. Asta noapte, pt prima data, am luat-o pe Stefana in pat cu mine iar Edson a dormit in alta camera. A fost mai bine, a dormit mult mai linistita decat in patut. Nu ii place acolo neam...
Inca nu am citit din urma, sper sa recuperez zilele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vianne

Fetelor, am intrat sa va zic LA MULTI ANI celor care va sarbatoriti astazi! Sa fiti sanatoase!

La multi ani si sarbatoritilor zilei, Maria de Virginia, Raducu de Gabitza si Antonia Melisa de Alexutza!

Sper ca ati fost cuminti si ati avut Mos bogat, mai ales cu sanatate si bucurie!

Noi am avut niste nospti tare grele, am fost extreeeeeem de obosita. Am crezut ca cedez. Dureri de cap, ameteli.. Asta noapte, pt prima data, am luat-o pe Stefana in pat cu mine iar Edson a dormit in alta camera. A fost mai bine, a dormit mult mai linistita decat in patut. Nu ii place acolo neam...
Inca nu am citit din urma, sper sa recuperez zilele astea.



Noi
www.onetruemedia.com/shared?p=72c03c40028587036492cd&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj Stefana
Stefana Eduarda 22 mai 2008


Vianne, sa stii ca nici eu nu sunt de acord cu dormitul in pat cu bebe. Dar in situatii limita nu ai ce face.. Si eu am mai luat-o pe Sara atunci cand eram zapacita de oboseala , dar asta s-a intamplat rar, de vreo 5-6 ori in aproape 7 luni.
Pup pe Stefana, sa fie fetitza cuminte si sa te lase sa te odihnesti


Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Fetelor eu stiu ca nu e bine sa dormi cu bebe...insa eu incalc regula...am incalcat-o si la Cri...acum l-am exilat pe sot in sufragerie pe canapea si io cu printesa dormim in pat....Nu stiu ce are salteau de la patul nostru, insa amandoi copilasii au dormit super bine in patul asta....Cristi acum se culca singur in patul lui de la Ikea, insa printesa ne-a confiscat patul 2 pe 2 greu redobandit de la Cristi

Va pup!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Noi cand am iesit din maternitate am mers in Pantelimon la mama. Acolo a dormit fata in patutul ei, un patutz hauk. Eram stresata la maxim, nu stiu de ce, ma dadeam jos din pat de 20 ori pe noapte sa o verific, sa nu fi cazut pe burtica (eu o asezam intr-o parte cu totul nu numai cu caputzul), era groaznica ptr mine Noaptea. Dupa ce am venit in Crangasi am dormit pana a facut fata 5 luni cu ea in pat (toti trei ) Apoi am rearanjat mobilierul si am asezat patul ei lipit de al nostru si fara zabrele si am asezat-o la ea in patutz. L-a acceptat fara probleme, doar ca spre dimineata o iau langa mine in patul nostru ca sa doarma mai mult.

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Buna,
Am avut o zi plina de plimbari. Daviduta a inceput sa stea in 4 labute si se leagana in fata si in spate. Nu sta insa foarte mult, aluneca si ii cade funduletul intr-o parte. -am filmat, insa e prea mare ca sa-l pot incarca.

Fetelor multumesc mult pentru urari .
Nu am sa enumar sa nu cumva sa sar pe cineva, cu toate ca am citit totul, insa va transmit cate un pentru fiecare.

Laurita – Suvitele sunt facute in august…trebuie sa ma mai vopsesc si eu. Eu suvite ma fac doar o data pe an.
Miss – pe ce listuta sa fiu !? Aaa poate te referi la faptul ca e zi onomastica…Imi pare rau ca David “si-a reluat programul”, eu nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, cred ca ai incercat totul…
Ylari – se da la pitici mazare de acum ? Nu stiam, o sa-i fac si eu lui David.
Andreap- ma bucur ca Sara este mai bine. Ai facut foarte bine ca ai impartasit-o, mai ales daca e si ziua ei. La multi ani!
Alina anto – am vazut pozele acum. Ai fost smechera , cizmulitele tale sunt cele mai mari si mai incapatoare… (apropos imi plac mult blanoasele tale !) Se mai viziteaza Pelesul ?
Gabitzam – ce fericita trebuie sa fii cu 2 baieti asa haiosi si simpatici. Imi place cadoul lui Andrei cum arata, ce stie sa faca ?


Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Fetele mele dragi, va multumesc pentru incurajari si consolare (Alysh, special pentru tine, sa ne calmam amandoua).

Azi a papat si Daviducul meu primele 3-4 lingurite de piure de morcovi. I-a placut mult, desi tot impingea cu limbuta lingura din gura. Acum, seara, se uita in gurile noastre cand mancam supa-crema de dovleac si facea niste figuri cu gura, de parca ar fi mestecat si el, cersea efectiv... Am ras cu lacrimi... Gata, de maine ii dau zilnic piure de morcovi vreo 5-6 zile...

Mai fetelor, mai ales cele cu Baby Cook, de unde stiti cata apa sa puneti la piureurile de legume? Faceti asa dupa instinct, gustati din ele, puneti toata apa care ramane de la fiert sau cum? Ca eu habar nu am si mi-as dori niste cantitati precise... Oricum, esential este ca a papat Daviducul, iar dupa-amiaza s-a intalnit la o cupa de mousse au chocolat verde-portocalie cu nea nelu kknelu


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Alysh - am uitat sa iti scriu, din invidie , (glumeam iubita), cum ai ajuns sub 60 ? vreau si eu.... Poate reusesc si eu intr-un an... Te felicit pentru ambitie si premiu

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput