Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

rectific,intre timp a venit mosul..cu dulciuri ca la cei mici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor si LA MULTI ANI: Nicole si tuturor mamicilor care isi serbeaza ziua azi. LA MULTI ANI PAtrick Nicolas si tuturor bebeilor care isi serbeaza azi ziua, indiferent daca e pt nume sau implinesc un nr de lunitze!

Vestea buna: m-am cantarit azi dimineata si am castigat pariuuuuuuuuuuuuuuul! Am 58,9 kg, deci deja un kg sub 60, astept acum banii de la sot! SA stiti fetelor, m-a stimulat mult sa slabesc avand promisa suma de bani!

Vestea proasta: : Vlad m-a trezit de fffff multe ori azi-noapte, m-a capiat pur si simplu, vreau sa stiu de ce aceasta schimbare de comporament brusca si atat de nasoala! Miss, cred ca devenim colege de suferinta. Nu stiu daca te consoleaza dar azi noapte si eu i-am bagat destul de nervos suzeta in gura lui Vlad ca a inceput sa urle. Si am si ridicat tonul la el spunandu-i " ce ai mai copilasul lui Dumnezeu!"
Diseara ii scot cerealele din lapte ca parca zicea cineva ca asa s-a mai domolit bebe. Incepem sa eliminam cauze. SA vedem unde ajungem, daca ajungem undeva.

Nicole, f frumoase pozele cu tine si puiul! Petrecere frumoasa azi!

Inais, sanatate multa!

Laurita, astept cu interes pozele cu pulovarasul!

Am vazut poze cu scumpa Craciunitza a lui Ylari!

Adriana, cand ai timp ne scrii si noua adresa ta pe mailul comun, please?

Nu mai stiu cui vroiam sa scriu.......

Mosul a fost deosebit de atent.....mie mi-a adus mai multe cadoutze printre care niste creme de la The body shop cu mango care miros de lesini si un gel pt spuma de baie tot cu mango....cred ca a fost a-propos! Lui Vlady jucarii, fructe, cereale, lapte si ceva lucrusoare.

Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

tuturor celor ce poarta numele Sf.Nicolae.sa fiti sanatosi si fericiti
Chinabulina..da acum ma simt o mama groaznica...daca am reusit 'performanta' sa-mi imbolnavesc fata asa rau....sper sa-mi fie de invatatura.oricum cred ca fiecare din noi sufera cumplit cand puiul are ceva,oricat de banal.si ca am muta si muntii ptr.ei.
MissP....te inteleg,esti obosita....nu pot decat sa te imbratisez virtual si sa-ti spun ca va trece.vei dormi(candva..) toata noaptea.eu iti doresc sa fie cat mai repede.si Sara incepuse sa se trezeasca numai de 2 ori.acum de cand cu boala iar e maraita si doarme langa mine cu tzitzi in gura..asa ca eu sunt dimineata.in prima noapte cand Mariuca nu s-a mai trezit m-am ridicat sa vad daca mai respira,asa eram de uimita
Simona,mai bine mai mergi la un control...si Sara a vut 4 zile fara tuse,muci si apoi....i-a fost de ajuns 1 ora afara si o baita si gata.
Nicole,am vazut pozele..e bine ca de acum trag fetele la baiatul tau
Sara e mai bine,zic eu.nu mai vomita mancarea,mananca chiar bine(azi a papat tot piureul de legume..ca niciodata),de tusit doar de cateva ori..sper ca suntem pe drumul cel bun.Azi noapte a dormit binisor(langa mine..cu tzatza mai mult in gura),nu a tusit deloc,a mancat cam 100 ml lapte praf fara mofturi la culcare si inca 100 noaptea..Doamne ajuta!Azi am fost la biserica si am impartasit-o,mai ales ca are ca nume de botez si Nicoleta,deci e ziua ei.
va doresc petrecere frumoasa celor ce va serbati si un WE minunat

BOTEZ SARA
Noiembrie2008
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

tuturor sarbatoritilor de azi (bebei+Nikolai)!

Inais sanatate maxima!

Sa va povestesc cu mosu`...ieri a venit la Cri la gradi si i-a adus int-ro cizmulita rosie un mos de cioco, 2 napolitane mici, 2 pungi mici de jeleuri si o cioco, dar si 1 ananas mare, 2 portocale, 2 banane si 2 kiwi...Acasa i-a mai pus fructe kiwi, struguri, clementine, banane, dar si Kinder si Harribo...Ei azi a fost turbo...ne-a capiat de cap in Real!
Noroc cu Eli care e o scumpa...nu degeaba o admira toti la masaj...Ea nu se trezeste decat 1 singura data pe la 5 dimineata si asteapta sa-i dau laptic...Apoi papa cereale, fructe, suc si laptic sau iaurt...daca ii dau din 3 in 3 ore sa pape nu am treaba! In rest doarme singura, se joaca...Am mare noroc cu ea!

Azi i-am cumparat 2 bodyuri si o bluzita din real...bluzita nu aveam de gand sa o iau dar scria ca e redusa la 19,999(9) si avea si o salopeta care...evident costa cu reducere 40-50 ron...chiar daca era pe acelasi umeras! Io redutista convinsa mi s-a parut normal sa fie 20 de ron ambele!...Pana la urma am luat decat bluza!

Va pupam!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

LA MULTI ANI NICOLE!!!!! LA MULTI ANI PATRICK NICOLAS

LA MULTE LUNITE Radu si Antonia !!!! Sa cresteti mari, frumosi , sanatosi si sa va bucurati parintii!
Inais Draga de tine, n-am stiut ca esti bolnavioara.. Ai racit? Sanatate! Te pupam

Am vazut poze frumoase cu David si Eva

Noi am fosta la plimbare prin Sinaia, nu am mai mers in Bucuresti. Si sunt foarte multumita de alegerea facuta, pt ca a fost ff frumos. A fost soare in Sinaia, am mers pana la Peles, am facut si poze , o sa le descarc si le pun sa vedeti si voi.





Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Am pus cateva poze aici

Scortisoara Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Am pus cateva poze aici

Scortisoara Sara




super pozele!!!

pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Hai ca am ajuns si eu pe seara sa mai intru pe forum.

A venit si la noi Mosul de dimineata, a fost Andrei tare incantat. Piticul mic era fericit de fericirea lui Andrei, si radea si el Am fost cu ei la mall aici la mine in Baneasa si Andrei a fost terminat, s-a jucat la locul de joaca pina nu mai avea aer. Am gasit si un Mos Craciun frumos cu barba alba. L-a luat in brate, s-a rusinat tot, nu mai stia nici sa vorbeasca De-abia l-am tinut treaz dupa ce am ajuns acasa sa-i dau sa manance. Acum inca dorm amandoi si e liniste deplina in casa

Va multumesc frumos pentru uraile pentru cele 6 lunisoare ale lui Raducu meu Dorim si noi la multi ani pentru Antonia si Maria

Ina, iti doresc sanatate multa!!

La multi ani fericiti Nicole! Sa fii sanatoasa si sa ai parte doar de lucruri bune pe lumea asta.

Stefany, iti multumesc pentru complimente, ma faci sa rosesc. Nu sunt chiar asa mama cum zici tu, dar ma bucur daca tu ma vezi asa


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

Gabitzam ai doua scumpete mici. imi vine sa-i mananc pe amandoi. seamana unul cu altul. sa va bucurati de ei!!

pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitzam
Am gasit si un Mos Craciun frumos cu barba alba. L-a luat in brate, s-a rusinat tot, nu mai stia nici sa vorbeasca


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla


Scortisoara Sara

Mergi la inceput