Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Fetelor, m-am fript in aburul de la sterilizator, ma ustura bratul de nu mai pot, cu ce sa ma dau????

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

'Neatza!

Multumesc Andreap, Ylari, Andrada, Nicole, Laura, Simona pentru urari! Nu stiu de la ce am facut febra si mi-a fost atat de rau. Deocamdata pot spune ca sunt ceva mai bine. Va trebui sa fac ceva analize pentru ca nu este deloc normal, insa.

I-a facut mama Iasminei un tortuletz, asa ca o serbam astazi. Mi-a mai venit inima la loc. Poate reusesc sa ma pun pe picioare si ies din casa maine pana la targ...am cateva lucruri urgente de cumparat. Si nu ma refer la hainutze. Uoff!

Raducu de gabitzam, Maria de Virginia, Antonia Melisa de Alexutza 75

Nikooradea, Nicole1980, Patrick Nicolas, pentru ziua de nume!!

Ylari pentru arsuri eu am un unguent de la Plafar pe baza de propolis si miere de albine. Carpicon se numeste!






mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bratafel spune:

neatza fetelor

In primul rand vreau sa spun tuturor celor sarbatoriti astazi si tuturor bebicilor nascuti intr-o zi de 6.

ieri nu am reusit sa mai intru pe net deoarece a fost Cornel liber, iar atunci cand e liber imi da tot programul peste cap. ne-am si ciondanit un pic pe motive financiare si altele...

azi i-am dat Biancutei piure de mango+mar+banana - si a papat foarte bine. la pranz introducem carnitza!! carnita se fierbe separat?



pozeBiancuta

http://b1.lilypie.com/6wARp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Sper ca Mos Nicolae a lasat un cadou in ghetutele mici ale piticilor nostri. Anul asta nuielusha e exclusa, toti sunt foarte cuminti... vedem noi la anul.

La multe lunite si multi ani bebicilor nascuti in ziua de 6, in special scumpului nostru prieten Raducu cel cuminte si dulce Sa cresti mare, sanatos si sa faci fericiti pe mami, tati si Andrei!

Nicole la multi ani scumpa, sa ne traiesti! Multam de cafea, e mai buna decat orice, am ales-o pe aia cu laptic.

Sanatate multa bebicilor cu mucuti, haraieli sau maraieli

Kidex careva azi?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Minunea a tinut 2 zile O noapte de cosmar, cu trezire la 23:30 si stat treji o ora, trezire la 1:30 si stat treji o ora, trezire la 3:30 si la 5 si la 7:15, cand am clacat si l-am chemat pe Bogdan, care i-a basculat rapid un biberon si l-a adormit, iar eu am dormit inca o ora chinuita in patul lui... Azi-noapte la prima trezire eram atat de terminata, i-am dat san, a continuat sa planga, n-a vrut sa adoarma nici pe mine, plangea de mama focului in continuare (NU STIU CE AVEA!), l-am luat in baie sa-l schimb, l-am manevrat putin cam aspru si a varsat tot pe el si pe sacul de dormit, iar eu – plina de nervi – l-am sters cam brutal la gura cu servetelul, in secunda urmatoare am crezut ca mor de remuscari, el facuse niste ochi mari si speriati de m-am speriat si eu si dupa aia am inceput sa-l pup si sa-l mangai ca sa-l impac... of, doamne, ma lasa nervii, nu mai pot! Acum ma simt oribil-oribil pentru ce am facut, imi vine sa plang in continuu...


Multa sanatate bebicilor si mamicilor care au probleme si de asemenea LA MULTI ANI tuturor celor care azi implinesc diverse lunite...

Ylari, tare frumoasa si bucalata Craciunita ta!! Nici eu nu am primit nimic de Sf. Niculae, si cadoul de ziua mea intarzie, dar eu nu mai pun pret pe asa ceva. Cred ca anul asta nici nu mai facem brad, ca nu mai am unde sa-l pun de cand ne-am luat bibliotecile pentru sufragerie... Mai mult stres... La anul va putea si David sa se bucure de perioada asta, acum e mult prea mic... Pentru arsuri eu stiam ca lasi apa rece sa curga muuult, dar asta imediat ce te-ai ars...

Nicole – LA MULTI ANI cu noroc, fericire, bucurii, sanatate si iubire!!!! De ce nu esti pe listuta? Am vazut si pozici frumoase cu o mamica fericita si un bebe dulce foc!

cleo, mergi la Add photo si tragi poza pe care o vrei, dupa care o micsorezi si ii pui rama pe care o vrei...
socrate, si io te ubec, dar n-am stiut ce sa scriu...
Laurita, eu spre deosebire de Ylari prefer suvitele tocmai pentru ca sunt mai usor de intretinut: cu vopsea se vede imediat radacina mai inchisa, cu suvite poti sa stai si 3-4 luni pana le reimprospatezi, ca nu arata asa nasol, cel putin asta a fost experienta mea singura oara cand m-am vopsit si mi-am jurat ca n-o mai fac niciodata. Bine, eu am radacina inchisa la culoare si deci contrastul era f. mare, de aceea prefer oricand suvitele...


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

missP, de la oboseala...orice om nedormit e varza cu frunze.

Si cu add Photo, m-am prins. Adica seara, la 12 nu ma prindeam. Am dormit, si la 6 dim eram as. Adica dormit, asha cum dorm de 7 luni, 1 ora da, 1 ba, dar la neuronu meu si asha a prins bine.

ylari, la sfaturile babesti din copilaria mea, imediat spart un ou (albushu) pe arsura. Sau dat cu un ulei, dar nu fierbinte sa hraneasca pielea, sa nu se usuce, ulei de masline daca ai, uleiu fetei, si uleiu de gatit e ok. Astea stiu ca le aplicam in copilarie, si parca functionau . acu, sufar in tacere, martir cum ma shtitsi, ma vait doar sa se auda pana la Aparatori si gata.

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Multumesc fetelor ptr raspunsuri... Of, am dat cu o crema dar degeaba... am facut o maaaare basica... E aiurea ca e chiar pe brat, pe interior, unde e pielea aia fina.

I-am facut fetei curcan cu mazare fiarta si morcaov fiert. Ca probabil se saturase de legumele alea mixate. Sa vedem daca ii place, sunt curioasa.

Laura dupa cum vezi parerile sunt impartite referitor la suvite. Intr-adevar poti amana destul de mult momentul improspatarii dar eu vroiam sa imi las parul lung si nu reuseam ca trebuia sa tai ce se ardea de aceea ptr mine n-au fost ce mi-am dorit.

Vecinii galagiosi au bagat iar bormasinele iar Eva se vede clar ca e stresata de zgomot, arunca brusc ce are in manute si se da pe spate, inchizand okii..........

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Laura dupa cum vezi parerile sunt impartite referitor la suvite. Intr-adevar poti amana destul de mult momentul improspatarii dar eu vroiam sa imi las parul lung si nu reuseam ca trebuia sa tai ce se ardea de aceea ptr mine n-au fost ce mi-am dorit.

Pai cum va face voua la Romanica suvitele, mai fetelor? Va da de fiecare data pe tot parul cu solutia aia???? Doamne pazeste... Aici se fac suvitele cu folie de aluminiu si iti da cu solutia de peroxid doar pe partea de par care a crescut intre timp, nu pe tot firul... Pai e si logic ca ti-l ardea ca pe o matura, dar asta e greseala coafezei, ce naiba, n-au mai progresat si ele pe acolo?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui MissParker

Citat:
citat din mesajul lui YLARI
Laura dupa cum vezi parerile sunt impartite referitor la suvite. Intr-adevar poti amana destul de mult momentul improspatarii dar eu vroiam sa imi las parul lung si nu reuseam ca trebuia sa tai ce se ardea de aceea ptr mine n-au fost ce mi-am dorit.

Pai cum va face voua la Romanica suvitele, mai fetelor? Va da de fiecare data pe tot parul cu solutia aia???? Doamne pazeste... Aici se fac suvitele cu folie de aluminiu si iti da cu solutia de peroxid doar pe partea de par care a crescut intre timp, nu pe tot firul... Pai e si logic ca ti-l ardea ca pe o matura, dar asta e greseala coafezei, ce naiba, n-au mai progresat si ele pe acolo?


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii *** www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Slide show David



Da, folosea o casca aia unde mi le-am facut prima data. Inevitabil alegea par si din vechile suvitze si dadea cu solutia peste tot parul ce iesea din casca. Rezultatul = varza. Cea de-a doua folosea folie dar eu ramasesem deja cu cuiele in cap si de-aia nu mi-am mai facut

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

pupici la sarbatoriti si sa aveti o zi frumoasa
sanatate Inais!!!!
mai, noi l-am asteptat aseara pe mosu' cu o felie de tiramisu si un pahar de vin rosu, dar n-a venit

Mergi la inceput