Sunt debusolata - ce sa fac?

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Suuuper frumos spus Liliana! nu stiu ce-mi place mai mult: faza cu 'elimina intrusa' ori cea cu 'fericire caznica'.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Vreau doar sa va doresc un an nou plin de bucurii,cu iubire sincera,intelegere si sinceritate in relatiile voastre.

Ce as vrea sa va mai spun este ca "ea" sa eliminat singura cuplandu-se rapid cu altul.L-a schimbat pe al meu la fel de repede cum l-a schimbat pe cel dinaintea lui.A fost foarte enervat domnul meu si chiar mi-a zis ca ii pare si mai rau acum ca a facut prostia asta si a pus casnicia in pericol pentru o ......Ce e oarecum ciudat si naste intrebari sau poate nu ar trebui sa nasca este ca e foarte atent cu mine,foarte dornic de .... cu mine,ma mangaie si ma pupa in orice moment ca acum 2 ani pana sa apara madama pe firmament,pe fisu il adora si are tot timpul grija sa se asigure ca ne simtim bine,ca nu suntem tristi ba mai mult...discutam mai mult si face totul cum vreau eu (dovada suprema nu am facut sarbatorilr cu ai lui asa cum era a impuse in anii anteriori).
Nu ma voi culca pe lauri,va trebui sa stau cu garda sus si da,poate, voi face cumva sa ma asigur ca intre ei nu va mai fi nimic.Eu cred ca instinctiv am eliminat-o prin discutiile telefonice avute ...practic nu am facut decat sa incerc sa aflu "cum e posibil sa faci sex cu doua femei in aceeasi perioada,uneia sa-i cumperi cadouri si sa ii oferi grija ta si banii tai,celeilalte doar cateva ore si sa mai pleci si cadorisit de la ea".Cred ca felul in care am pus problema ia aratat si ei ce sa intamplat cu adevarat deoarece ne-ai trimis un mail amandorura in care spunea ca "ii pare rau ca a avut incredere in cine nu trebuia si ca spera ca vom gasi o cale de comunicare deoarece e evident ca el pe mine ma iubeste din moment ce ia refuzat propunerea de a se muta la ea".Avantaje avea acolo garla...singuri in apart,fara plansete si crize de copil,amr peste tot si oricum,fara credite pentru casa si grija zilei de maine.Ce are cu mine:un apart pe care-l impartim cu ai mei parinti,un copil caruia ii ies maselele si caninii (cu crizele aferente),amor pe furate si numai cu discretie,drumuri la banci pentru credit,griji sa ajunga salariu pentru toate....si totusi ne-a ales pe noi.
Eu sper sa fi invatat si el ceva din asta asa cum si eu am invatat.Nimeni nu-ti apartine in totalitate si, uneori, doar dragostea nu e de ajus.Nu ma cunoasteti dar sunt genul care face compoturi,puen muraturi,face sarmale si chiar shaorma acasa pentru a fi toti multumiti.Acum????Sotul prefera sa cumpere ceva ca sa am eu timp sa merg la coafor si manichiura,sa gatesc mai putin si sa petrecem mai mult timp in intimitate.Daca doar asta vrea....pai asta va primi.Copilul nostru nu va suferi din asta o garantez.

Vreau sa va multumesc pentru suport.El stie ca timpul de gandire expira pe 2 ian la unan de cand am aflat.Mai am ceva de facut ca sa ma asigur ca iau decizia corecta.Apoi ii voi comunica si lui si voua.

LA MULTI ANI.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

martutza, sa iti dea Domnul linistea de care ai atata nevoie. La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

martutza, stii cum zic itzy si bitzy, gandul bun sa-ti lumineze mintea! Decizii intelepte si un an nou care sa-ti aduca liniste in suflet si in familia ta!

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Ma bucur sa citesc asa mesaj plin de incredere! Martutza, multa forta si puterea de a alege corect. Un an bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

In primul rand un AN NOU CU MULTA SANATATE, BUCURIE si IUBIRE.

Poate ca acum ceva timp mi s-ar fi parut o greseala sa ii acorzi o a doua sansa. Intre timp am devenit, probabil, mai toleranta. Daca a fost alegerea lui si nu este atat de spasit doar pentru ca a pierdut o varianta chiar cred ca merita sa incercati sa va salvati casnicia.

Iti doresc tot binele din lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

LA MULTI ANI.

Trebuie sa spun ca nu am mai scris deoarece sotul meu a citit tot ce sa scris pe aici si a fost furios.
E firesc...si pentru ca vreau ca intr-adevar sa mearga relatia am decis sa numai scriu.
Nu sunt linistita ci doar resemnata...nu ma incanta anumite replici ale lui legate de "cum va fi mai departe"...ma doare ca spune mereu "daca vrei sa raman langa tine,s anu se mai intample ce sa intamplat ...depind edoar de tine"...Ete na...doar de mine....Prima data nici macar nu aveam cum sa "concurez" cu rivala..eu insarcinata cu contractii,fara acces la viata intima, ea juna,bela si rebela.
Acum daca el ma respecta nu o facea si basta sau se oprea in mai cand am reinceput noi viata sexuala....asa ca ma tem de vorba "lupul isi schimba parul dar naravul ba".
Ma tem dar nu disper.Incerc sa vad daca putem avea in continuare o viata normala...daca nu...nu..asta e ...
Val...nu a ramas pt ca a fost inlocuit....a ramas de la inceput cand ea tragea de el sa se mute la ea...poate chiar ma iubeste dar nu stie sau nu poate sa faca tot ceea ce trebuie.Poate un consilier ne va ajuta pe amandoi.Vom incerca si asta in curand.

Urati-mi succes.

O zi buna.


Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput