Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani celor ce-si sarbatoresc numele si un lui nico pe care azi o si sun.
cafera pe bune doar m-am luat cu altele si am uitat complet de intrebare,dar deaia imi place de tine ca imi aduci aminte.deci nu i-am facut elisei decat vacinul de 1 an si gata nu-i mai fac nimic altceva.dar asta m-ai intrebat nu?distractie la munte.
mai fetelor care nu ati avut posibilitatea sa o cunoasteti pe cristina26 fata asta e o bomboana,asa blanda calma,totul vine din interior si pur si simplu te simti bine si te relaxezi total in preajma ei...
recatia lui eli cu cadoul o pun mai incolo dar ieri nea- inebunit cand i-a dat sotul un batz cu mos craciun pe el,facea mereu "oauuu tiunu"(adica mos craciu)

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!

Dimineata a fost de vis cu cadourile: ii luase mamaia un Mos care canta, si pe la 10.30 nu au mai rezistat sa astepte sa ne trezim si l-au pus sa cante la usa noastra. Deni a sarit din pat, si asa ciufulita si somnoroasa s-a dus la ghetute unde ii lasase Mosul o gramada mare pentru ea, si jucarii si hainute. A fost incantata de toba, iar pe tablita a scris toata ziua. E un sentiment asa frumos cand vezi copiii bucurandu-se de cadourile de la Mos.

Aseara am fost la un centru comercial unde ne-am intalnit si cu Mosul si a vorbit cu Deni, dar cum ea e cam fricoasa, nu a impresionat-o prea tare barba si costumul. Ar cam fi plans.

Nu mi-au venit cartile de la editura.

Voua ce v-a adus mosul? Ca mie mi-a adus bani sa imi iau covor E un mos mai practic.

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze

bloggerita amatoare





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani, nico!!!!!!!!!!!!!!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

HEI!!! Acum am observat: eu sunt membru DC din 15.08.2006 si am nascut pe 15.08.2007. Deci mi-ati purtat noroc. Va si va !!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

La multi ani celor ce azi isi serbeaza onomastica! Va doresc tot binele din lume!



Si la noi a venit mosul din partea familiei, dar bucuria cea mai mare pentru mine este sa daruiesc, nu sa primesc, fiindca am eu grija sa-mi cumpar tot timpul cate ceva. Desigur, nici M nu ramane mai prejos, uneori nici nu apuca sa imbrace tot ce-i iau, ca-i raman mici, iar jucarii mai avem sa ne punem in cap, ca in rest sunt peste tot. Insa nimic nu se compara cu placerea cumparaturilor... Nu-i asa?


Cristina26, am revazut-o pe Ingrid -in filmuletul cu bucataria- si s-a facut si mai frumoasa! E ca o papusica scumpa si delicata. Va pupam! Btw, bucutaria e dementiala, n-am mai vazut asa ceva. M-a lasat cu gura cascata faptul ca se aude cum bolboroseste mancarea pe foc!


Loredana76, ce frumos v-ati pregatit pt. venirea mosului! O adevarata sarbatoare.Si mie mi se pare dragut faptul ca i-ai luat bucatarie de jucarie, sunt de aceeasi parere. Eu ma gandeam sa-i iau un mic aspirator ca-i place cand ma vede pe mine trebaluind. Oare aspiratoarele de jucarie fac si zgomot, ceva de genul asta?

Mihai si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
o cafea?..eu sunt chiauna,fii-miu e mucios si stranuta,toata noaptea s-a frichinit si a plans,cred ca se intrevede si un colt.ieri am iesit in parc si a cam batut vantul dar erau 16 grade...dar na,la noi aci la mare e cam naprasnic.

o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimi!
Vroiam sa va intreb ceva: laur observ ca-si duce necontenit manutzele la urechiuse si se freaca, asa...l-am palpat dupa urechiuse si nu reactioneaza. Oare cum sa-mi dau seama daca are ceva? Ar trebui sa aiba si alte manifestari? Sau doar si-a descoperit urechile?
Pup si hai la cafea!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

violeta,ma gandesc ca daca avea ceva la urechiuse il durea in moment ce-l palpai,oricum la otita nici nu te lasa sa te atingi,asa tare doare...probabil ca-l mananca sau,vorba ta,si-a descoperit urechile...sau ar mai putea fi un tic,am mai vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

La multi ani celor care si-au sarbatorit ieri ziua numelui.
Un ic special pentru Nico, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de cei dragi.

La noi n-a venit mosul, cred ca n-am fost cuminti .

Violeta, daca nu are febra mare si nu il dor urechile, probabil ca doar si le-a descoperit. Sigur o sa stai cu ochii pe el si o sa vezi daca se schimba ceva. Poate e doar un tic, poate il gadila ceva, o sa-ti dai seama sau o sa-i treaca .

Carla, s.12 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Musso, carla, multumesc mult!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput