Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani de Mos Niculae!
Abia astept sa se trezeasca laur sa vedem daca ii plac cadourile. Va scriu mai incolo.
Mychy, ma omori! Cu haina aia arata ca Fizz????
M-ai distrat si tu, carla, foarte tare cu vomitatul prin parcari ca betivii (desi nu prea e de ras)

Vroiam sa va zic ca va citesc pe toate si mor de dragul vostru si al strumfeilor, mai ales cum povestiti voi despre ei.

A, si dau si-o cafea, daca n-o da nimeni intre timp. Desi, la cate suntem e clar nevoie de mai multe.
Poop toata lumea!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://good-times.webshots.com/album/565597806AagfVt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata!

la multi ani nicolae, la multi ani nicoleta!!!

a venit si la noi mosul, dulciurile nu au prea avut cautare , David era foarte fericit: "mi-a adus mosul exact ce mi-am dorit" ... a ochit el o masinuta intr-o vitrina si soacra-mea i-a cumparat-o de mos
Mara a primit o testoasa vorbitoare si de aseara e tot cu ea
sotul si cu mine am fost la un "party", la ziua unei colege la o cabana langa Medias, a fost frumos, imi era dor de o iesire ... doar ca azi dimineata la ora 7 eram sus, ca m-au trezit copiii ... poate reusesc sa mai trag un pui de somn la pranz, cand dorm ei

o zi frumoasa!

a, si Cafera voia reactia copiilor. David aseara a vazut ca ne imbracam si m-a intrebat unde plecam. I-am zis ca merg sa ma intalnesc cu Mos Nicolae, poate imi da si mie un cadou. Raspunsul lui David a fost: ce cadou mai vrei, nu vezi cate jucarii ne-a adus?

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

neatza
la multi ani niculaie,nicolaie si nicoleta!
mychy,stiu faza cu scrumiera,norocul sotului e ca nu fumez cand e acasa mai mult de doua tigari caci nu ma lasa si cum prind un ragaz trag un fum si o arunc.

cristina26,multumesc..as minti daca as spune ca nu vreau sa ma las,dar n-am inca motivatie,m-am lasat in ziua cand mi-a iesit testul de sarcina pozitiv si m-am reapucat dupa ca n-am mai alaptat...si acum mor de suparare ca am fumat tigarea aia,dar ce sa fac?!

fii-miu a primit jucariile aseara,n-am stat pana azi dimineata ca si daca le puneam langa ghetute,probabil se gandea ca acolo le-a aruncat

o zi buna si linistita va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La Multi Ani de Sf.Nicolae, sa traiti cu numele si sa fiti fericite!

Un La Multi Ani special pentru Nico nma care nu stiu de ce am retinut eu dar isi serbeaza si anii nu numai numele! Sa fii vesela si optimista ca pana acum si sa te bucuri de copii si sot!

Cristina, sigur o sa ne mai vedem! Si cine stie, imi scot si eu copii de la barlog!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Moshule ce tanar estiiiiii.......

salutare! a venit moshu? la noi a venit de dimineatza, andrei a fost incantat de orga si de azi dimineata tot canta la microfon. cred ca DJ il fac. tablitza de scris nu a prea avut cautare
cafera, excursie placuta si sa va intoarceti sanatosi.
violeta
dana, ref la bacuri.......am furnizori de nadejde......doar cine se aseamana se aduna

va doresc o zi frumoasa......tre sa ma apuc de bagaje si mi-e asa o lehamite..............

Vine,vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefania_97

Buna fetelor,

Va scri ca sa imi laud si eu consortul. Cand sta cu Catarina si s-a intamplat in ultimul timp destul de des pt ca a stat acasa 1 luna fara sa munceasca se distreaza copios amandoi.
In mod normal se joaca cu ea, merg la plimbare, mananca, se alearga prin casa, danseaza, o invata lucruri noi, gen scos limba si bagat degetul in nas, o invata sa stea jos sa ii puna pantofii sau o trimite sa ii aduca diverse lucruri.
A fost greu sa ma relaxez la inceput dar acum stiu ca se distreaza impreuna.
Ieri au petrecut toata ziua impreuna. Au fost in oras, bruno si-a rezolvat ceea ce avea de rezolvat apoi s-au plimbat, au mancat un hot-dog si s-au alergat prin supermarket. Nu a cumparat nimic dar Catarina e moarta dupa supermarketuri asa ca s-au dus sa se distreze.
Cand am ajuns era Catarina obosita iar Bruno extenuat
Dati credit sotilor. Ne pot surprinde.
Si daca nu le dam niciodata nu or sa invete.

Un weekend placut si la multe cadouri de la sf. Nicolae

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/


Stefania, ai pus puctul pe I. De mult ma gandesc ca de fapt problema e a mea si nu a sotului. Ca ma tot gandesc ca nu se descurca, ca ce o sa faca etc. Intr-o zi l-am spus sa-mi zica - teoretic - programul lui Victor. Am fost uimita sa aflu ca il stia. Da. In ceea ce ma priveste ai dreptate: cred ca mai mult imi place sa ma plang si sa gasesc motive de suparare. Si inca o chestie pe care o remarc la mine: uit sa cer ajutor. Astept ca el - ajutorul - sa vina asa, de la sine. Astept ca oamenii (sotul, mama) sa se ofere ei sa stea cu victor. Mi-e rusine sa-i solicit, imi fac o mie de griji si sfrasesc prin a fi o frustrata.
Na, ca mi-ai dat ocazie unei introspectii. Multumesc.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Asa, am terminat de citit tot. (am raspuns Stefaniei, ca prea a atins un punct la care meditam eu de ceva vreme)

La multi ani Nicolete, Nicolae!!!
Nikole, mamica de Albastrel, ne mai citesti? Eu ma gandesc deseori la voi.
Nico, si pentru tine si o viata frumoasa, frumoasa.

Cristina si pe mien ma induiosezi mereu cu bandetea pe care o resimt in spatele randurilor tale. Poate ajungeti si pe la Iasi cand mai veniti in tara. A! Tot vreau sa-ti spun ca am apreciat in mod deosebit postarea in care, cu calm si drag, explicai cum sa intelegem tipetele copilasilor. Esti o dulce. Si o mama de milioane.
cafera cum a fost la munte? Ati fost cu fetele? (Nu stiu daca ai spus, eu intreb: voi stati in Bucuresti? Unde e regatul vostru?)
Mychy drum bun. Nu inteleg lehamitea, mie mereu mi-a facut placere sa fac bagaje, semn ca e de plecat undeva. Cred ca-s facuta pe drumuri. Niciodata nu o intelegeam pe mama care, la intoarcerea acasa spunea: of, nicaieri nu e mai bine ca acasa. Eu mereu as sta numai pe drumuri, prin calatorii, ador sa stau la hotel, sa mananc la restaurant sau macar la "impinge-tava". Si-apoi, Mychy, tu plecai la mama ta, ceea ce, presupun ca inseamna ajutor, putina relaxare...
musso cand o fi sa fie gasesti tu in tine puterea de a renunta la viciu. Cine stie, poate cand o sa-l inlocuiesti cu altul
ioanaiub multumesc de raspunsul cu copilasii.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

nma,la multi ani,sa traiesti cu numele.
ghinetz,eu sper sa nu-l inlocuiesc cu nimic caci ce-mi vine in cap e mai grav decat cateva tigari pufaite...si eu sper la mai bine,cine stie cum mi se pune piticu'

am o lene si o stare de caco,as vorbi,daaa..mult,dar n-am cu cine,adica am dar costa bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

La Multi Ani si de la noi pentru Nicoleta/ Nicolae.
Ma bucur sa aud ca s-au bucurat copii de jucariile primite si ca mosul le-a ochit fix pe alea care si le doreau ei.
Si la noi a venit mosul aseara ,am pus ghettutele la geam,am pus luminite si am pictat geamurile cu zapada sa ne vada mai bine mosul.A fost foarte incantat de cadouri adica o carte 3 D cu dinozauri care a fost favorita,inca o carte ca el e cititor mare si un hipopotam.aa si un piticot sa ne jucam noi.
Acum sa vedem daca ii place cadoul de mos craciun ,adica o bucatarie ca e baiatul innebunit dupa oale ,craticioare.
O prietena chiar zicea vai ce dragutz la baietel bucatarie.Pai na,il invat si eu de mic sa ma iubeasca nora.
Va pupam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Desi e cam tarziu apar si eu cu .
La multi ani si din partea mea celor care isi serbeaza ziua!
Deni ai dreptate, e si ziua mea de nastere.
Eu am muncit si azi, apoi am fost cu sotul in oras sa-mi aleg singura cadoul. Acum ne pregatim sa mergem cu prietenii sa sarbatorim.
Nu am citit tot din urma dar promit sa recuperez luni.
Andra e putin racita si s-a trezit toata noaptea. Ne-a sunat dr de familie sa facem vaccinul ROR. Spunea ca daca nu il facem acum nu mia putem caci e prea mare fata. Nu stiam ca are importanta varsta.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput