Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

dedicatie de www.trilulilu.ro/extended_god/624f49b4ead875" target="_blank"> Craciun

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

nu stiu de ce, dar in ultima vreme am buzele foarte crapate, si am si crapaturi in coltzurile gurii............am incercat de toate, dar niciun efect.

Vine,vine Mos Craciun



Pe mine ma doare efectiv pielea mainilor de o saptamana. Parca ar fi crapata.
Acu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

ascutand colindele postate,am gasit asta,sper sa va placa...io sunt mai melancolica,nu in general,acum
http://www.youtube.com/watch?v=ckySq-xMYMg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Carla multumesc, tocmai am vazut pe net programul lor de spectacole si in Dublin au fost ieri.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Timi, imi pare rau ca n-am fost pe faza, de vineri voiam sa-ti spun, dar cum intram pe forum cum uitam. Daca stiam ca va fi atat de curand imi puneam un semn mare.

Musso, multumim mult toti 4 .
Multa sanatate flacaului, antibioticul nu este cel mai rau lucru din lume, daca este luat cu cap. Da-i niste probiotice in acelasi timp, ca sa-i refaci flora intestinala, si totul va fi OK.

Carla, s.12 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui cafera

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

nu stiu de ce, dar in ultima vreme am buzele foarte crapate, si am si crapaturi in coltzurile gurii............am incercat de toate, dar niciun efect.

Vine,vine Mos Craciun



Pe mine ma doare efectiv pielea mainilor de o saptamana. Parca ar fi crapata.
Acu...

Mamica de printese


deci, avem amandoua o problema cu crapaturile.............

Vine,vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

michy este o afectiune dermatologica care se manifesta prin crapaturi in coltul buzelor,in general e data de ciuperca(candidozica) ,imi pare rau dar imi scapa numele acum...neutrogena avea un balsam de buze fff bun.
cafera pt maini uscate vreau si eu un tratament,mai ales iarna.cum a fost la munte?
m-ati inebunit cu "restabilitul legaturilor""adunatul" sau efectiv sex-ul.noi suntem iar la "maratoane" si degeaba.nu ati simtit nici o unda seismica de la arad?
jadi distractie placuta,unde mergi,poate mai treci pe la arad,de data asta nu mai scapati nevazuti....
in seara asta si maine suntem sigurele asa ca pazea stau pe net...

editez sa nu scriu o mie de mesaje...
violeta eli a avut la un moment dat un inceput de otita,atrecut cu picaturi si homeopate.pur si simplu nu o puteam atinge pe ureche,urla ca din gura de sarpe,si binenteles febra 38.stai linistita ei acum isi descopera partile corpului,trag de ele,sesizeaza la ce folosesc,deastea....
oana-ghinetz eu pe eli o adorm la ea in patut,care e un pat de 1,35 deci incapem amandoua.o "shishai" putin si gata...eu am intarcat-o in iulie si tot se mai trezeste noapte si de 3-4 ori cateodata.ce am observat eu,daca sar imediat si o magai ma simte langa ea si ii sare somnnul,o ora doua e fresh.de multe ori plange sau se smiorcaie in somn si o las putin sa vad daca se linisteste singura,si chiar reusesc de multe ori sa nu ma mai duc la ea.dar de trezit tot se mai trezeste de multe ori...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Alina baaa eu am simtit da nu stiam de unde Daca tot esti pe net poate mai trimiti poze cu voi, mai pove de Eli.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

na ca te-am luminat!
uite aici poze cate vrei,am mai pus si la 1,2 ani si la capitolul nou1,5 ani.si ma pregatesc sa scriu un mesaj kilometric despre eli,v-am avertizat!

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

eli...
e dementiala dar probabil pt ca e a mea...ne surprinde zilnic cum retine tot felul de chestii,cuvinte,gesturi,de multe ori noi nu realizam ca le facem/spunem si ea e pe faza.exemplu:pe casa scarii avem becuri cu senzori(mare porcarie dealtfel) si de multe ori nu se aprind si trebuie sa ridic mana si sa o misc putin.cum ies cu ea pe casa scarii ea face cu mana la si striga "becu,becu".
e inebunita dupa carti,reviste,va mai scriam de asta.azi ieri am adus revista hbo si era hary potter pe coperta.a trebuit binenteles sa-i prezint revista(asta inseamna de spus la fiecare poza cate ceva"nenea are cravata,tanti are bluza rosie,si ea repeta pocit binenteles ultimul cuvant...."pe prima pagina il prezint pe baiatul care il cheama hary,atata i-a trebuit,ne-a inebunit azi toata ziua si pe mine si pe bona,"baia heii"=baiatul hary.il pupa(are ea o fleblete pt astia mai mari)il mangaie,sta cu revista sub ea in pat...in curand ii iau un poster cu el...
dupa tura de raceala serioasa a apucat-o mancatul,manaca de rupe.supa/ciorba+felul doi,mic dejun si cina,plus 2 biberoane de 200ml de lapte.e o pofticioasa ce nu va inchipuiti cand vede pe cineva la televizor ca manaca incepe"miami-miami"(adica tot ce-i bun e yami-yami) si cere de mancare la toata lumea daca vede ca manaca"da da da".si nu poti sa-i dai altceva,"interzisele" le mancam seara,deaia si eu si sotul in ciuda "muncilor grele" din program ne ingrasam progresiv...ar manca rosii cu kg,ii plac ff mult legumele crude
si vorbeste mereu,toate au un nume.ma dispera cu o incapatanare cateodata...la orice zice "nu".
daca o intrebi cum o cheama iti raspunde ca "eia"(asta a iesit la ea intre eli si elisa) si daca o intrebi si mai cum "ande"(dar asta numai cand vrea),cati ani ai"unu",cum o cheama pe mama"aina" cum il cheama pe tata"tata" si cateodata "guia"in rest papusa "doa"(dora) "nina",vladut al nasilor e "dudu" ,nasii sunt "nana" si "nanu",frate-miu e dani clar,cumnatul e puiu clar,bona e "pia" de la piri in fine retine ff bine numele proprii.
face lego la greu si incepe sa distinga culorile (de la lego)asta e meritul bonei ca se joaca fff mult cu ea.stie la semafor cande rosu cand e verde si la rosu urla mereu"nu,nu" sa nu treaca nimeni.
e inebunita dupa copii,e atat de sociabila ca merge la orice copil asa dezinvolt si razand,sa-i pupe pe toti.
ii place muzica,cateodata parca numai asta are in cap,in casa mereu merge radio sau vreun cd.
stie partile anatomice care pe unde sunt,ochii(ocu)nasul(nau) gura(gua),limba,dintii,mana,piciorul,urechile,parul.
si nu in ultimul rand ne iubeste si ma iubeste si ma omoara zau cand o vad asa lipita dupa mine...cand se trezeste dupa amiaza imi zice "mami "si ma pupa si ma mangaie pe fata,si eu bazai imediat...dupa ce plec de acasa ma cauta peste tot si zice mereu"nu-i.nu-i"si ridica asa palmele in sus...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput