Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

carla,ii dau si biotics,ma termina tusea asta si nasul ca lui rudolf,vad ca am facut-o lata,nu stiu cand s-a intamplat,trece..
alina a.,elisa e un copil minunat,sa va traiasca...

apropo de ce povestea alina,mihnea desi e vai mama lui cu ochi injectati,respira pe gura,cu o tuse valeuuu...vine si ma pupa si se apleaca asupra mea,imi spune ceva in limba lui si apoi isi lipeste fruntea de a mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Alinaaaa nu pot sa vad pozele, ma tot chinui si bat tot felul de variante si nu dau de voi. Linkul nu ma duce unde trebe. Pupam vorbareata isteata si frumoasa.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

cristina am editat sper sa reusesti acum.eu vreau sa vad o burtica....
musso noi abia am scapat si stiu cum e e groaznic.multa sanatate si sa treaca cat mai repede.si eli se lipea numai de mine si 4 nopti am dormit la verticala,daca o puneam jos se ineca cu atatea secretii...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

si cam atat au tinut bateriile mele de stat noaptea pe net...somn usor frumoaselor...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Gata am vazut pozele, le-am si uzat de cat ne-am uitat la ele. E o dulcica Eli, poza mea favorita e cea in care rade cu toti dintisoriisi toate celelalte.
S-o papi nu alta de dulce ce-i.

Mi-am salvat si acasa linkul sa nu mai am probleme sa gasesc pozele voastre. Le am la lucru dar n-am avut rabdare sa astept pana maine. Somnic usor!

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata!
Va stept la o .
Alina ce frumos povestesti tu de Eli. Imi e tare dor de voi.
A inceput si Andra sa spuna mami de 3 zile. va dati seama ca fac orice cand o aud. Si stie cand sa il foloseasca pe nu. e dulce foc cand supune nu vreau. Invata multe prosti de la Alex. Si nu vrea sa mai doarma seara daca nu stau cu ea in camera pana adoarme. daca fentez si plec vine dupa mine.
Timi si eu vreau sa vad poze cu burtica.
Georgiana multa sanatate lui Mihnea.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

'Neatza!

Pai asa sa te tot trezesti!!! Cu niste ochisori frumosi ca ai Elisei. Alina v-am admirat in poze, dar cel mai mult m-am bucurat citind despre voi. Desi ne-ai avertizat ca scrii mult, parca nu mai voiam sa se termine. Sa fiti fericiti, sa va bucurati de viata, de voi. Si sa va dea Dumnezeu inca un bb cat mai curand, ca esenta vad ca e buna. (ceva-ceva cutremure am simtit si eu, dar nici prin gandul ce-l gandeam nu credeam ca sunt tocmai de la Arad)

A! Ce mai face Milena??? Daca o vezi spune-i ca mi-e dor sa bem o cafea impreuna.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Razvan al meu spune "mama" doar cand manac ceva dulce, cum ar fi ciocolata si se linguseste pe langa mine sa ii dau si lui.
In rest "tata" e cuvantul lui de baza. Sau "papa".
Ma chinui in fiecare zi sa il hranesc. Cand trebuie sa ii dau supa sau orice fel de mancare zemos ce nu poate fi tinut in mana, nu ma lasa sa il hranesc, se lupta sa apuce lingurita si sa manace el. Si il las, dar nu face decat sa se joace cu mancarea, o srtrange in pumni, o stoarce, da pe jos pe gresie, aduce prosopul sa stearga pe jos.... si tot asa numai sa manance nu vrea.
In schimb parjolute, cartofi sau tot ce poate tine in manuta mananca binisor.
Un paharel de iaurt il mananca in doua reprize, ca pe la jumatate se plictiseste si pleaca la jucarii. Umblu cu lingurita dupa el si ii zic "hai papa inca o lingurita pentru catelul, pentru ursuletul, pentru bunelu, pentru taticul, etc" si uneori il conving sa mai deschida gurita.
Banana o mananca bine, vine la mine sa i-o decojesc, apoi pleaca cu ea in manuta la jucarii si tot musca din ea. Cand nu mai poate musca din eam vine la mine sa i-o decojesc si apoi pleaca iarasi la treaba lui.

Elena, mamica lui Razvan Gabriel - 01.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

I-am vazut aseara la Garantat 100% pe baietii astia si ma amuz si acum ascultand melodia www.youtube.com/watch?v=IWctOL2yg2U" target="_blank">asta . Poate va face si voua o dimineata zambitoare.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am mai pus si eu cateva poze recente. De aici.

Ne pregatim sa iesim la plimbare. Ne mai vedem maine.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput