Strumfi de 1 an (iul-aug 2007) (116)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Ma gandeam sa incep cu Buna dimineata dar acum am vazut ca e deja pranz. tare repede trece timpul.
Va multumesc mult pt urari, toate fetele.
La mine mosul a fost foarte incarcat dar cred ca e normal fiind si ziua de nastere. Alex ma intreba mereu daca tot cadoul lui e preferatul meu. El mi-a luat un ornament de Craciun.
Mie imi plac foarte mult florile si anul acesta am primit foarte multe si tare frumoase. Imi place mult si mie sa fac cadouri asa ca bugetul de luna aceasta are de suferit.
De Mos, Alex a primit un ou care se pune 48 de ore in apa si apoi iese puiul de dinozaur. A fost foarte incantat. Il verifica din 10 in 10 min. Azi am cumparat oua pt toti prietenii .

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Ce cantece de Craciun/sezon va plac? (nu neaparat colinzi)

Mie astea 2 imi plac cel mai mult:
www.youtube.com/watch?v=NrAwK9juhhY" target="_blank">The Pogues (www.lyricsfreak.com/p/pogues/fairytale of new york_20109730.html" target="_blank">aici sunt versurile ca nu prea se intelege ce canta Shane MacGowan)
si
Nicu Alifantis cu www.crestinortodox.ro/AscultaNICU_ALIFANTIS_Asta_i_seara_serilor-355.html" target="_blank">Asta-i seara serilor

Noi am fost toti cuminti anul asta si Mos Nik ne-a adus cate ceva, cel mai impo a fost www.elc.co.uk/toy/rainbow-run/" target="_blank">cadoul pt Sophie care asa cum am prevazut a fost super incantata de joc, faza 2 a luat cutia la impins prin casa si faza 3 a inceput sa bata laptopul meu cu ciocanul dupa care a revenit sa bata bilele.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Ce cantece de Craciun/sezon va plac? (nu neaparat colinzi)

Mie astea 2 imi plac cel mai mult:
www.youtube.com/watch?v=NrAwK9juhhY" target="_blank">The Pogues (www.lyricsfreak.com/p/pogues/fairytale of new york_20109730.html" target="_blank">aici sunt versurile ca nu prea se intelege ce canta Shane MacGowan)
si
Nicu Alifantis cu www.crestinortodox.ro/AscultaNICU_ALIFANTIS_Asta_i_seara_serilor-355.html" target="_blank">Asta-i seara serilor


Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe


Mie imi plac toate-toate. Ador Craciunul, colindele, bradul...tot! Tot ce presupune el.
Acum ascult www.youtube.com/watch?v=HV3Cdktf3Mo" target="_blank">asta

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Buna!

Nico, si de la mine.

Scrisesem un mesaj cu ce am facut, ce am vazut si cu mi-am umplut sufletul zilele astea. L-am pierdut, nu mai am timp sa repet, dar va pup pe toate, va imbratisez si revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Timi, stiu ca zilele astea este un concert de colinde in Dublin, cu Nicu Alifantis si Ducu Bertzi.
ghinetz, recapituland asa, pe scurt, coletul de departe ar contine:
- niste bluze groase, hanorace si camasi pentru sot, ca mi-l aniversez in curand si tot anul cumpar pentru mine si copil
- pentru mine niste hainute de gravida si crocsi pentru la vara plus ciocolata yummy
- pentru Saby niste body-uri "thermal" cu maneca lunga, alte body-uri cu mesaje gen "azi in scutec, maine la Harvard", parca o pijama groasa, niste sosetute, botosei si ceva jucarele
- pentru fratior/surioara acelasi gen de body-uri cu mesaje, dar cu maneca scurta, paturele, prosopele, botosei, sandalute si un costumas de Mos Craciun pentru anul viitor, ca marimea Sabinei n-am gasit.
Sunt destul de multe, dar au fost mai multe comenzi, le-am adunat la o prietena si apoi ea a umplut o cutie mare si a trimis-o. M-a costat numai transportul de m-a uscat, dar abia le asteptam toti .

Carla, s.12 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07

"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

buna ziua.
la noi ploua,noroc ca am fost cu mihnea la dr in timp util,se pare ca au coborat secretiile nazale in bronhii si necesita antibiotic,am banuit,dar am sperat ca nu...

voiam sa spun mai multe,dar sunt tare aiurita si nu ma pot aduna,asa ca doar va urez o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

buna ziua.
la noi ploua,noroc ca am fost cu mihnea la dr in timp util,se pare ca au coborat secretiile nazale in bronhii si necesita antibiotic,am banuit,dar am sperat ca nu...

voiam sa spun mai multe,dar sunt tare aiurita si nu ma pot aduna,asa ca doar va urez o zi buna.

georgiana,mamica de mihnea


sanatate multa!!!!!!!!!!

Vine,vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuciaZ spune:

Salut
Si la noi a venit mosul , se pare ca am fost cuminti. Spre rusinea mea eu nu i-am luat nimic sotului, iar el mi-a pus in ghetute un parfum (ii spusesem acum vro doua luni ca-mi place la nebunie si nu a uitat)si bomboanele mele preferate, iar baiatului un set de masinute si o pereche de sosete cu inscriptia "eu sunt seful". Suntem la faza in care lui Cristian ii plac masinutele si jucariile de plus, pe cele din urma le strange in brate si le cara prin toata casa.
Uf, naspa vreme, nu am chef de nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

carla v,sa le purtati sanatosi si sa fiti iubiti.
mychy,multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nu stiu de ce, dar in ultima vreme am buzele foarte crapate, si am si crapaturi in coltzurile gurii............am incercat de toate, dar niciun efect.

Vine,vine Mos Craciun

Mergi la inceput